یکی از تصمیمات اصلی شما در هنگام بازسازی و طراحی دکوراسیون داخلی دفترتان این است که آیا از پارتیشن اداری استفاده می‌کنید یا خیر؟ این وسیله از مزایا و همچنین تعدادی از نقاط ضعف است. 

مزایای پارتیشن بندی

افزایش خلاقیت

هر زمان که مردم احساس آزادی می‌کنند، خلاقیت اغلب افزایش می‌یابد. چشم‌های کنجکاو همکاران می‌توانند به تفکر خلاقانه منجر شوند و به همین ترتیب پارتیشن‌ها  می‌توانند کیفیت ایده‌های تولیدشده را بهبود ببخشند.

حریم خصوصی بیشتر

در حال کار در یک دفتر باز، پارتیشن اغلب یک راه عالی برای بهبود ارتباط بین کارکنان است. نکته این است که هیچ چیز نمی‌تواند در مورد خصوصی مورد بحث قرار گیرد، مگر اینکه به اتاق دیگری بروید. پارتیشن‌ها می‌توانند حریم خصوصی را بهبود بخشند و کارکنان توجه خود را به مشتریان دهند.

مزاحمت‌های کمتر

با توجه به اینکه بسیاری از افراد در کنار هم کار می‌کنند، حواس پرتی ممکن است زیاد رخ دهد. پارتیشن‌ها باعث می‌شود حواس افراد کمتر پرت شود و در دفتر خود بی سر و صدا و مستقل مشغول کار خود باشند.

نام تجاری

یکی از بزرگترین موارد در مورد پارتیشن بندی این است که شما می‌توانید آن را برای گسترش نام تجاری شرکت خود استفاده کنید. پارتیشن بندی جلویی می‌تواند الگوها، رنگ ها و لوگو هایی را که منعکس کننده نام تجاری شماست ایجاد نماید. علاوه بر این فضای حرفه‌ای و جذاب به وجود می‌آورد و همین امر مشتریان شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد. همچنین باعث می‌شود کارکنان شما با روحیه بیشتری کار خود را انجام دهند.

ویژگی‌های عایق بندی و حفاظت از آتش

یکی دیگر از مزایای استفاده از پارتیشن اداری این است که آنها عایق گرما هستند. در بهینه سازی مصرف انرژی و کاهش هزینه‌های مصرفی  کمک می‌کنند. کارمندان شما در زمستان نیز در یک محیط گرم مشغول به کار باشند. علاوه بر این پارتیشن بندی، می‌تواند در حوادث غیر مترقبه بسیار کارآمد باشد. زیرا باعث جلوگیری از گسترش آتش در محیط اداری شما استفاده می‎‌شوند ، مگر اینکه یکی از آنها شکسته باشد.

یک روند رو به رشد

پارتیشن‌های لعاب دار یک روند رو به رشد در سراسر کشور را طی می کنند. دلایل این امر بسیار زیاد است، از جمله مواردی که در بالا ذکر شده است، اما دلیل دیگر این است که این نوع پارتیشن بندی برای فضاهای باز بسیار مناسب هستند.

به همین ترتیب، شما همچنین می‌توانید غلاف‌ و فرم ظریف‌تر از پارتیشن بندی، برای ترکیب مزایای فضای باز در کنار مزایای پارتیشن استفاده کنید. فیسبوک، گلدمن ساکس و گوگل هم طرح دکوراسیون اداری را برای ایجاد فضاهای پر جنب و جوش و هیجان انگیز ادغام می‌کنند.

معایب پارتیشن بندی

پتانسیل کمتر برای برقراری ارتباط

کارکنان به سختی می‌توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و در پروژه‌های مشترک با وجود پارتیشن‌های جداگانه در کل دفتر کار با یکدیگر همکاری کنند. در عوض، سعی کنید تعادلی مناسب بین پارتیشن بندی و دفاتر باز را ایجاد کنید تا اطمینان حاصل شود که ارتباطات تحت تاثیر قرار نمی‌گیرد.

محیط شلوغ

استفاده از پارتیشن می‌تواند احساس خفگی و فشردگی به وجود آورد و که روحیه گروه را مختل کند. با این وجود برنامه ریزی طراحی دکوراسیون اداری دفتر خود، می‌توانید مزایای استفاده از پارتیشن بندی را بدون اینکه دفتر خود را بیش از حد شلوغ کنید، به دست آورید.

در نهایت این که آیا شما تصمیم به نصب پارتیشن در دفتر خود دارید یا خیر؟ به شما و سبک شرکت شما و انواع کارهایی که شرکت شما تولید می‌کند بستگی دارد. همچنین به طور جایگزین می‌توانید اطمینان حاصل کنید که ترکیبی از این دو مورد را در دفتر خود استفاده کنید. کارکنان می‌توانند در صندلی‌ها با طرح مشترک در دفتر پلان باز و مدرن کار کنند. در حالی که اتاق‌های کنفرانس و اتاق‌های جلسه را می‌توان با روش‌های هیجان انگیز، مانند پارتیشن شیشه‌ای یا دیوارهای منحنی جدا کرد.

تصمیم گیری در مورد گزینه‌ی بازسازی و طراحی دکوراسیون اداری مناسب برای محیط کار شما می‌تواند کمی چالش برانگیز باشد. در این مورد مجموعه مکعب گروپ می تواند مناسب‌ترین مشاوره را به شما رائه دهد.

مجموعه مکعب گروپ در ارائه طراحی دکوراسیون اداری و خدمات طراحی دکوراسیون داخلی تخصص دارد. برای دریافت ایده‌هایی درباره چگونگی بهینه سازی فضای دکوراسیون اداری و ایجاد بهترین محیط کاری حرفه ای با ما تماس بگیرید. همچنین انتخاب و نصب بهترین پارتیشن که مناسب کسب و کار شما باشد را از مکعب گروپ بخواهید.