قیمت های سایت در حال به روز رسانی می‌باشد، برای اطلاع از قیمت ها، لطفا تماس حاصل فرمایید.

M O K A A B
فیلترها
محدوده قیمت
محدوده قیمت - slider
3750000 18590000
دسته بندی محصولات
فیلترها :
مرتب سازی بر اساس :
15 نتیجه

فلاور باکس

در طراحی دکوراسیون اداری ، همه چیز در خدمت امور کاربردی نیست. در واقع بسیاری از المان‌های موجود در یک فضای اداری، تجاری یا مسکونی، مواردی هستند که به عنوان عناصر تزئینی به‌کار می‌روند. البته این عناصر می‌توانند نقش انکارناپذیری در بهبود زیبایی محیط و ایجاد حس‌های مثبتی مانند حس امنیت، حس شادابی، حس صمیمیت و… در محیط شوند. فلاورباکس یکی از این عناصر است؛ که در اشکال و جنس‌های گوناگون طراحی و تولید شده و این روزها به بخشی مهم از عناصر تزئینی فضاهای مختلف تبدیل شده است.

فلاور باکس مکعب مدل اسلیم FBSL8

فلاورباکس چیست؟

فلاور باکس نوعی ظرف به شکل گلدان یا جعبه است؛ که معمولا در فضای باز قرار می‌گیرد؛ و برای نمایش گیاهان و گل‌های زنده استفاده می‌شود. این گلدان‌ها معمولا از گلدان‌های مناسب برای گیاهان آپارتمانی بزرگ‌تر بوده و گاهی به امکانات بیشتر، مانند آبیاری اتوماتیک نیز مجهز هستند.
فلاورباکس‌ها را می‌توان در ابعاد مختلفی تهیه کرد. همچنین از نظر جنس تنوع نسبتا بالایی دارند. هرچند سه جنس ترموود، گالوانیزه و بتن، در حال حاضر از محبوب‌ترین گزینه‌ها برای تولید فلاور باکس محسوب می‌شوند.
فلاورباکس‌ها اجازه می‌دهند تا بتوانید در فضاهای سخت و زمخت ساختمانی، طراوات و زیبایی طبیعی ایجاد کنید.

انواع فلاورباکس

فلاورباکس‌ها را می‌توان بر اساس ویژگی‌های مختلف به انواع گوناگونی دسته‌بندی کرد. شکل استفاده از فلاورباکس اولین ویژگی قابل دسته‌بندی در این محصول است. در این زمینه فلاورباکس‌ها را می‌توان به انواع زمینی، پله‌ای، معلق و دیواری تقسیم کرد.
ساده‌ترین مدل‌های این گلدان‌های بزرگ، باکس‌های زمینی هستند. این جعبه‌ها روی زمین قرار گرفته و طبیعتا نگهداری از آنها ساده‌تر است. همچنین در مدل‌های زمینی امکان طراحی جعبه‌های بزرگ، در ابعاد مختلف فراهم‌تر است.
مدل‌های بله‌ای این قابلیت را دارند که در لبه پلکان یا فضایی مشابه به آن نصب شوند. مهم‌ترین مزیت فلاورباکس پله‌ای، امکان آبیاری اتوماتیک ساده‌تر آنها است.
فلاورباکس دیواری گزینه دیگری است که پیش روی شما قرار دارد. این مدل‌ها روی دیوار نصب می‌شوند. به همین علت نیز از نظر ابعاد و اندازه تا حدود زیادی دچار محدودیت هستند. با این وجود گزینه‌های بسیار جذابی برای زیباسازی دیوارها محسوب می‌شوند.
در نهایت فلاورباکس معلق نیز همان‌طور که از نامش پیداست؛ به کمک اتصال سیم‌های فولادی در فضا معلق می‌شود. از این مدل بیشتر در ساختمان‌هایی با سقف بلند استفاده می‌شود.
علاوه بر موارد گفته شده، فلاورباکس‌ها را بر اساس جنس نیز می‌توان دسته‌بندی کرد. همان‌طور که اشاره شد مدل‌های بتنی، گالوانیزه و ترموود، محبوب‌ترین جنس‌ها برای طراحی و ساخت فلاورباکس هستند. البته در این زمینه می‌توانید فلاورباکس‌هایی با جنس پلاستیک، چوب پلاست، سنگ، شیشه و موارد مشابه نیز بیابید.

فلاور باکس مکعب مدل اسلیم FBSL6

کاربرد فلاورباکس

کاربرد اصلی و واضح فلاورباکس‌ها مدیریت مدرن باغچه‌های قدیمی است. فلاورباکس‌ها کمک می‌کنند تا در فضاهای آپارتمانی و در جاهایی که پیش از این به آن فکر نمی‌کردیم؛ بتوانیم باغچه‌های دست‌ساز داشته باشیم. به عنوان مثال این گلدان‌های بزرگ برای ایجاد یک روف گاردن زیبا و جذاب گزینه‌ای بسیار عالی هستند. همچنین از نمونه‌های کوچک‌تر آن می‌توان در فضاهای وسیع اداری نیز استفاده کرد.
به هر طریق فلاورباکس‌ها به شما کمک می‌کنند تا فضای طبیعی مناسبی را برای محیط زندگی یا کار خود ایجاد کرده و از مزایای هم‌زیستی در کنار گیاهان زنده بهره‌مند شوید.

ویژگی‌های فلاورباکس

فلاورباکس‌ها در مقایسه روش‌های قدیمی ایجاد فضای سبز دارای ویژگی‌ها و مزایای انکارناپذیری هستند. اولین مزیت این محصولات، ساده کردن مدیریت فضای سبز در ساختمان‌ها است. در واقع آبیاری، زهکشی و به‌طور کلی رسیدگی به یک فلاور باکس از انجام این کارها در یک باغچه سنتی بسیار ساده‌تر است.
ویژگی دیگر این گلدان‌ها توانایی جداسازی گونه‌های گیاهی مختلف از یک‌دیگر است. این روش کمک می‌کند تا بتوانید برای هر گیاه برنامه آبیاری جداگانه و متناسبی داشته باشید. همچنین این ویژگی کمک می‌کند تا در صورت بیمار شدن یک گیاه، مشکل به سایر گیاهان منتقل نشود.
قابلیت تغییر جایگذاری و به‌طور کلی جابه‌جایی فلاورباکس، مزیت دیگری است که استفاده از آنها را ارزشمند می‌کند. در اینجا نیز برعکس باغچه‌های قدیمی، در هر زمانی می‌توانید طرح و چینش گلدان‌های خود را تغییر دهید.
در نهایت انواع مختلف این جعبه‌های گل بزرگ اجازه می‌دهد تا ایده‌های زیباتر و هیجان‌انگیزتری را برای ایجاد باغ‌های دیواری و معلق اجرا نمایید.

فلاور باکس مکعب مدل اسلیم FBSL8

نکات مهم نگهداری فلاور باکس

این موضوع به دو بخش اصلی تقسیم می‌شود. در زمینه نگهداری از گیاهان کاشته شده در فلاورباکس‌ها، آنچه بیش از هرچیز اهمیت دارد؛ شناخت کافی از گیاهان مدنظر و نیازها و ویژگی‌های آنهاست. طبیعتا انجام این کار نیازمند اطلاعات و مهارت‌های مهمی است. در نتیجه پیشنهاد می‌شود آن را به یک موسسه باغبانی معتبر بسپارید. البته یک راه‌کار مناسب نیز، انتخاب گیاهانی است که تحمل شرایط مختلف محیطی بیشتری داشته و نیازمند نگهداری و مراقبت کمتری هستند.
در زمینه نگه‌داری از خود فلاورباکس یا همان گلدان‌های بزرگ جعبه‌ای هم، همه چیز به جنس آنها باز می‌گردد. فلاورباکس‌های ترموود در زمینه نگهداری دقیقا شرایطی مشابه با سایر محصولات ساخته شده از ترموود دارند. البته به‌طور کلی ترموودها با وجود چوبی بودن، ضد آب و رطوبت بوده و از دوام بالایی برخوردار هستند. با این وجود به‌خصوص در مورد باکس‌های ترموود نصب شده در فضای باز، بهتر است هر دو سال یکبار روکش رنگی روی آن را تجدید کنید. همچنین در زمینه باکس‌های بتنی می‌توانید خیال آسوده‌تری داشته باشید؛ چراکه از دوام بسیار بیشتری برخوردار بوده و نیازمند مراقبت خاصی نیستند. هرچند عیب اصلی آنها، جابه‌جایی بسیار سخت‌شان است.

مزایا و معایب فلاور باکس

مهم‌ترین مزایای فلاورباکس قابلیت نگهداری و مراقبت بهتر و ساده‌تر از گیاهان، حفظ بیشتر بهداشت و تمیزی محیط اطراف، امکان مدیریت و آبیاری اتوماتیک باکس‌ها، قابلیت چینش مجدد و تغییر دکوراسیون آنها و در نهایت صرفه‌جویی بالا در مصرف آب را نام برد.
اما فلاورباکس‌ها محدودیت‌ها و معایبی نیز دارند. از جمله اینکه امکان رشد همه گونه‌های گیاهی، به‌خصوص گونه‌های غیرزینتی و بزرگ سایز، در آنها وجود ندارد. از سویی هزینه راه‌اندازی یک باغچه مصنوعی به کمک فلاورباکس در مقایسه با باغچه‌های سنتی بسیار بیشتر است.

ابعاد فلاور باکس

این گلدان‌ها در ابعاد گوناگونی تولید می‌شوند. حتی بسیاری از تولیدکنندگان فلاور باکس امکان تولید ابعاد اختصاصی شما را نیز فراهم کرده‌اند. بنابراین از این نظر دچار محدودیت نخواهید بود. همچنین از نظر شکل اغلب فلاورباکس‌ها در ابعاد مربع و مستطیل طراحی می‌شوند؛ هرچند در این زمینه نیز انواع فلاورباکس دایره‌ای (به‌خصوص در نمونه‌های گالوانیزه) و سایر اشکال ممکن وجود دارد.

فلاور باکس مکعب مدل اسلیم FBSL6

قیمت فلاورباکس

کاربرد اصلی و واضح فلاورباکس‌ها مدیریت مدرن باغچه‌های قدیمی است. فلاورباکس‌ها کمک می‌کنند تا در فضاهای آپارتمانی و در جاهایی که پیش از این به آن فکر نمی‌کردیم؛ بتوانیم باغچه‌های دست‌ساز داشته باشیم. به عنوان مثال این گلدان‌های بزرگ برای ایجاد یک روف گاردن زیبا و جذاب گزینه‌ای بسیار عالی هستند. همچنین از نمونه‌های کوچک‌تر آن می‌توان در فضاهای وسیع اداری نیز استفاده کرد.
به هر طریق فلاورباکس‌ها به شما کمک می‌کنند تا فضای طبیعی مناسبی را برای محیط زندگی یا کار خود ایجاد کرده و از مزایای هم‌زیستی در کنار گیاهان زنده بهره‌مند شوید.

فلاور باکس در چه فضا هایی کاربرد دارد؟

از آنجا که فلاورباکس‌ها با جنس‌های متنوع و در طرح‌ها و اشکال مختلف ساخته می‌شوند؛ می‌توان آنها را با هر فضایی متناسب کرد. بنابراین امکان استفاده از آنها در داخل و خارج ساختمان‌های مسکونی، تجاری، اداری و… و حتی فضاهای عمومی وجود دارد.

فیلترها
محدوده قیمت
محدوده قیمت - slider
3750000 18590000
دسته بندی محصولات
برندها
برندها
جنس
جنس بدنه محصول