قیمت های سایت در حال به روز رسانی می‌باشد، برای اطلاع از قیمت ها، لطفا تماس حاصل فرمایید.

M O K A A B

پارتیشن شیشه‌ ای

پارتیشن شیشه ای قیمت پارتیشن تک جداره و دو جداره شیشه ای

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای یکی از انواع پارتیشن های اداری هستند؛ که امروزه به یکی از عناصر طراحی دکوراسیون اداری مورد توجه، برای ایجاد یک محیط مدرن، باز و مشارکتی تبدیل شده‌ اند. این در حالی است که این پارتیشن ها در عین حال سطح خاصی از حریم خصوصی را حفظ می‌کنند. از نور طبیعی بیشتر و اتصالات پیشرفته گرفته تا قابلیت چیدمان انعطاف‌ پذیر و زیبایی بیشتر، این دیوار های مدرن و شفاف تجربه کار را در دفاتر اداری تغییر می‌دهند.

به‌ طور خلاصه پارتیشن های شیشه ای مدلی از دیوارهای ثابت هستند که بدنه آن از شیشه یک یا دو جداره ساخته می‌شود. همچنین در چارچوب این پارتیشن‌ ها معمولا یراق‌ آلات فلزی، به‌خصوص فولاد مورد استفاده قرار می‌گیرد. شفاف، مات و نیمه مات بودن، تک یا دوجداره بودن، رنگی یا غیر رنگی بودن، هوشمند یا معمولی بودن و ثابت یا قابل حمل بودن، از مهم‌ ترین ویژگی‌ هایی است که بر اساس آن انواع مختلف پارتیشن شیشه ای تعریف می‌شوند.

دسترسی سریع به مطالب:

انواع پارتیشن شیشه ای

پارتیشن های شیشه ای در انواع مختلفی هستند؛ که هرکدام از آنها بنابر نوع می‌توانند مزایا و معایب و کاربری خاص خود را داشته باشند. آشنایی با مدل‌های محبوب و پرکاربرد پارتیشن شیشه ای اولین قدم در انتخاب گزینه مناسب و هماهنگ با دکوراسیون و مبلمان اداری است.

 • پارتیشن شیشه ای شفاف

پارتیشن اداری شیشه ای شفاف انتخابی محبوب برای فضا های کاری مدرن است. این مدل‌ ها از شیشه شفاف ساخته شده‌ اند. همچنین معمولا از آنها برای ایجاد مناطق جداگانه در دفتر کار، در عین حفظ جریان باز و دید بصری نصب می‌شوند.

افزایش نور طبیعی، ایجاد فضای باز و جادار، زیبایی ظاهری، انعطاف‌ پذیری و مدرن بودن از مهم‌ ترین ویژگی‌ های این سبک است. در مقابل محدود شدن حریم خصوصی کارکنان، نبود عایق صوتی، تابش خیره‌کننده نور طبیعی در بعضی ساعات روز و کاهش امکان کنترل نور در هر بخش به‌صورت جداگانه از جمله معایب و محدودیت‌هایی است که هنگام انتخاب این سبک از پارتیشن اداری باید در نظر بگیرید.

 • پارتیشن شیشه ای مات

مدل‌های مات پارتیشن شیشه ای معمولا به شکل نیمه‌شفاف و حکاکی شده ساخته می‌شوند. این مدل‌ها ترکیبی منحصربه‌فرد از باز بودن فضای کار در عین حفظ حریم خصوصی را ارائه می‌دهند. پارتیشن های شیشه ای مات اجازه می‌دهند مقداری نور از آن عبور کنند. با این حال جزئیات را می‌پوشانند؛ و حس جدایی بصری را بدون مسدود کردن کامل محیط اطراف برای فضای اداری شما به ارمغان می‌آورند.

ارائه حریم خصوصی بدون منزوی کردن کامل کارکنان در یک فضای بسته، کاهش تابش خیره‌کننده نور طبیعی و ارائه فضایی برای طراحی موارد جذاب روی شیشه، مانند نام و نشان تجاری از جمله مزایای این سبک پارتیشن شیشه ای هستند. در مقابل این مدل‌ها نیز همچنان در مقابل عبور صدا عایق صوتی مناسبی نیستند. همچنین تمیز کردن شیشه‌های مات سخت‌تر بوده و از طرفی زودتر به نظافت نیاز دارند. در نهایت معمولا مات کردن شیشه و طراحی روی آن به معنای هزینه بیشتر در مقایسه با نمونه‌های شفاف است.

 • پارتیشن شیشه ای ثابت

این پارتیشن‌ها قابلیت جا‌به‌جایی ندارند و به‌صورت ثابت در یک مکان نصب می‌شوند.

 • پارتیشن شیشه ای متحرک

شما می‌توانید این دیواره‌ها را هر زمان که خواستید جا‌به‌جا کنید و فضاهای مختلفی را در محیط اداره‌تان به‌وجود بیاورید.

 • پارتیشن شیشه ای مدولار

پارتیشن‌های مدولار انواع مختلفی بر اساس طرح، رنگ و ابعاد دارند و قابل‌حمل نیز هستند.

 • پارتیشن شیشه ای تک جداره

جنس این دیوارها لمینت یا سکوریت است و از جمله ویژگی‌های مثبت آنها می‌توان به شعاع دید بالا اشاره کرد.

 • پارتیشن شیشه ای دوجداره

یکی دیگر از مدل‌های محبوب پارتیشن های شیشه ای نمونه‌های دوجداره هستند. این پارتیشن های اداری دقیقا مانند پنجره‌های دوجداره از دو لایه شیشه تشکیل شده‌اند که در میانه آنها هوا قرار گرفته است. از نظر ظاهری این مدل‌ها دقیقا مانند پارتیشن‌های تک‌جداره بوده و بسته به مات یا شفاف بودن، می‌توانند مزایا و معایب آنها را تکرار کنند. با این حال این پارتیشن ها مزایا و معایب اختصاصی خاص خود را نیز دارا هستند. مهم‌ترین نکته نیز عایق صوتی بسیار پیشرفته آنها است. همچنین افزایش پایداری ساختار کلی پارتیشن اداری، یکی دیگر از مزایای مدل‌های دوجداره است. در مقابل بزرگ‌تر و درنتیجه جاگیرتر بودن، وزن بیشتر و پیچیدگی نصب بیشتر و در نهایت قیمت بالاتر از جمله معایب یا محدودیت‌هایی است که در انتخاب پارتیشن اداری شیشه ای دوجداره باید به آن توجه کرد.

 • دیواره شیشه ای هوشمند

یکی از مدرن‌ ترین مدل‌ های پارتیشن شیشه ای اداری، پارتیشن‌های دارای شیشه هوشمند هستند. این پارتیشن‌ها به کمک تکنولوژی، مزایا و معایب پارتیشن های شیشه ای مات و شفاف را به‌طور هم‌زمان در اختیار دفاتر کار قرار می‌دهند. این پارتیشن‌ها به کمک شکست نور ایجاد شده در شیشه به‌صورت پیش‌فرض در حالت مات هستند؛ اما به کمک ایجاد جریان الکتریکی خاص در شیشه، این شکست نور را از بین برده و شیشه را شفاف می‌کنند. این ویژگی اجازه می‌دهد تا پارتیشن شیشه ای هوشمند بتواند تنها با فشردن یک دکمه از حالت مات به حالت شفاف تغییر کند.

در کنار ویژگی گفته شده، مواردی مانند کنترل بیشتر بر تنظیم حریم خصوصی در لحظه و افزایش بهره‌وری ناشی از آن، از مزایایی است که برای پارتیشن شیشه ای هوشمند می‌توان متصور بود. از سویی وابستگی به جریان الکتریسیته برای تبدیل به حالت شفاف، احتمال رخ دادن مشکلات فنی و عملکردی و هزینه بیشتر ساخت و نصب را می‌توان محدودیت‌های این پارتیشن ها دانست.

 • پارتیشن شیشه ای لمینت

پارتیشن های اداری شیشه ای لمینت یک انتخاب محبوب برای فضاهای کاری مدرن هستند. این مدل‌ها ترکیبی عالی از ایمنی، امنیت، کنترل صدا و زیبایی ظاهری را ارائه می‌دهند. این پارتیشن‌ها از دو یا چند لایه شیشه که با یک لایه PVB (پلی وینیل بوتیرال) به یک‌دیگر چسبیده، ساخته شده‌اند. این ویژگی آنها را در برابر شکستگی بسیار مقاوم می‌کند. از سویی خطر آسیب ناشی از شکستگی شیشه را، به‌ویژه در مناطق پرتردد کاهش می‌دهد. از دیگر مزایای این مدل‌ها، عایق بودن در برابر سر و صدا به کمک لایه میانی PVB است. در نهایت دوام و ماندگاری بیشتر را می‌توان آخرین مزیت پارتیشن شیشه ای لمینت دانست.

 • پارتیشن شیشه ای آکوستیک

پاریتشن‌های اداری آکوستیک عایق صوتی بسیار قدرتمندی هستند و برای محیط‌هایی با سر‌و‌صدای زیاد به‌کار می‌آیند.

تفاوت های پارتیشن شیشه ای دو جداره و تک جداره

 1. اگر قصد دارید بر روی پارتیشن شیشه ای، پرده کرکره ای نصب کنید  تا نور و دید را کنترل کنید بهتر است از پارتیشن شیشه ای دوجداره استفاده کنید.
 2. از لحاظ قیمتی، پارتیشن دو جداره گران تر از پارتیشن تک جداره است و حدودا قیمت آن دو برابر است.
 3. اگر بر روی صدا حساس هستید و به دنبال پارتیشن شیشه ای عایق صدا می باشید، پارتیشن شیشه ای دو جداره بهترین گزینه می باشد.
 4. پارتیشن شیشه ای فریم لس و یا تک جداره فقط در قسمت هایی که پارتیشن به کف و سقف متصل می شود دارای فرم است.

قیمت پارتیشن شیشه ای اداری

یکی از عوامل مهم در تصمیم‌گیری برای خرید هر محصولی قیمت آن است. در نگاه اول قیمت پارتیشن شیشه ای معمولا در مقایسه با سایر مدل‌های پارتیشن بیشتر است. اما در صورت داشتن دید بلندمدت می‌تواند گزینه به‌صرفه‌ای برای دکوراسیون اداری باشد. دوام بیشتر، ثبات شکل و ظاهر در طول زمان، سادگی تمیزکاری و مراقبت، کاهش هزینه‌های انرژی برای نورپردازی و از همه مهم‌تر ایجاد فضایی شیک‌تر و بهره‌ورتر از جمله مواردی است که خرید پارتیشن شیشه ای را به یک سرمایه‌گذاری خوب تبدیل می‌کند.

نوع محصولقیمت واحد مترمربع (ریال)
پارتیشن تکجداره تمام شیشه ۱۰ میل سوپرکلیر فریم آلومینیوم۲۳.۸۰۰.۰۰۰
پارتیشن دوجداره تمام شیشه ۱۰ میل سوپرکلیر فریم آلومینیوم۴۷.۵۰۰.۰۰۰
پارتیشن تکجداره تمام شیشه ۱۰ میل سوپرکلیر فریم آلومینیوم مشبک۲۷.۵۰۰.۰۰۰

پارتیشن‌ های شیشه‌ ای بدون فریم

Glass partitions with out frames

پارتیشن شیشه ای بدون فریم جایگزینی مدرن برای ساختار دیوار معمولی است. در فضاهای کوچک، دیوار شیشه ای برای ایجاد حداکثر بازشو در منطقه محدود ضروری است. ترکیب با درب های شیشه ای کشویی یا معمولی یا درب‌های ام دی اف به شما امکان انتخاب می دهد. از سقف‌ها یا مسیرهای کشویی نصب‌شده روی دیوار تا ریل‌های سنگین‌تر درب که ایمنی بیشتری را ارائه می‌کنند. علاوه بر این، یکی از مزیت های اصلی محدوده قیمت است. این راه حل مقرون به صرفه در بودجه کسب و کارهای کوچک، شرکت های بزرگتر و صاحبان آپارتمان های کوچک خواهد بود. پارتیشن بندی شیشه ای لوکس به نظر می رسد، اما در کمال تعجب هزینه زیادی ندارد.

پارتیشن‌ شیشه ای با فریم

Glass partitions with frames

این نوع پارتیشن‌ ها از شیشه‌های ۱۰ میلیمتری سکوریت ساخته شده که بینشان نوار پلی‌کربنات قرار می‌گیرد. دورتا دور فریم این پارتیشن ها برای بحث عایق بندی از واشر استفاده شده که باعث عایق شدن پارتیشن در برابر صدا و ایجاد فضایی برای انبساط و انقباظ شیشه ها می‌شود. جنس فریم این پارتیشن ها می‌تواند از آلمینیوم باشد. فریم این پارتیشن‌ ها با توجه به ابعاد محل مورد نظر ساخته و در مکان مورد نظر نصب می‌شوند.

پارتیشن شیشه ای دو جداره
MDF و شیشه

این مدل پارتیشن، ترکیبی از ام دی اف و شیشه بوده و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه تر است همچنین برای بخش هایی که لزومی ندارد حتما فضا به طور کامل بسته باشد معمولا از پارتیشن تک جداره استفاده می شود. از انواع دیگر پارتیشن های اداری می توان به پارتیشن چوبی و پارتیشن آلومینیومی نیز اشاره کرد که در صورت تمایل می توانید از این محصولات دیدن کنید.

پارتیشن شیشه ای دو جداره تمام
شیشه قالب MDF (ام دی اف)

این نوع پارتیشن اداری قابلیت نصب در ارتفاعات متفاوت را دارند و به در خواست مشتری ارتفاعات کم و زیاد می گردد. کاملا از جنس mdf بوده و mdf استفاده شده در این نوع پارتیشن ها ۱۶ میلی متر بوده همچنین یکی از محبوب ترین پارتیشن های اداری محسوب می گردد که امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع پارتشین نوعی عایق در برابر صدا نیز می‌باشد.

مزایای استفاده از پارتیشن‌های شیشه‌ای در ادارات

ایجاد عایق صوتی مناسب

بر‌خلاف تصور بسیاری از مردم، با استفاده از پارتیشن شیشه‌ای در محیط اداره هیچ سر‌و‌صدایی به‌وجود نمی‌آید، بلکه جلوی سر‌و‌صدای اضافه نیز گرفته می‌شود. پارتیشن‌های شیشه‌ ای اغلب به‌صورت دو‌جداره و آکوستیک هستند، به‌همین‌منظور به‌عنوان عایق صوتی از ایجاد آلودگی صوتی جلوگیری می‌کنند.

افزایش بهره وری کارمندان

با استفاده از پارتیشن‌های اداری شیشه‌ای بهره‌وری کارمندان افزایش پیدا می‌کند، چون مدیریت در تمام ساعات به‌نحوه کار پرسنل نظارت دارد و نکته‌های لازم را به آنها گوشزد می‌کند. پرسنل نیز با استفاده از پارتیشن‌های شیشه‌ای بایکدیگر تعامل دارند، به‌همین‌دلیل به‌واسطه کار گروهی بهتر می‌توانند به اهداف کاری‌شان جامه‌عمل بپوشانند.

افزایش شعاع دید کارکنان

ساخت و ساز نباید استرس زا و پرهزینه باشد. اکثر دیوارهای جداکننده را می توان در عرض یک الی دو روز نصب کرد که در مقایسه با ساخت دیوار‌های معمولی بسیار معقول تر است. علاوه بر این، هزینه شیشه نسبت به زیبایی ای که ایجاد می‌کند نسبت به دیوار معمولی بسیار مقرون بصرفه‌تر است.

نگهداری آسان

پارتیشن‌های شیشه‌ای مثل دیوارهای بتنی نیازی به بازسازی، رنگ‌آمیزی یا ترمیم ندارند؛ این پارتیشن‌ها با دوام و ماندگاری بالا، تا مدت‌ها بدون نیاز به هیچ مراقبتی قابل استفاده هستند.

دوام و ماندگاری بالا

شاید فکر کنید استفاده از متریال شیشه به‌عنوان پارتیشن در فضای اداره خطرناک است و احتمال شکستگی آنها وجود دارد؛ اما با استفاده از شیشه‌های دوجداره و پروفیل‌های آلومینیومی در این پارتیشن‌ها نیازی به هیچ نگرانی نیست.

سرعت بالا در نصب و پیاده سازی

تکنسین‌ها به سرعت می‌توانند پارتیشن‌های شیشه‌ای را نصب و در محیط پیاده‌سازی کنند. در واقع برای نصب این ابزار نیاز به هیچ ملات و مصالحی نیست و تمام فرآیند نصب به‌صورت مکانیکی انجام می‌شود.

نظافت راحت

نظافت و تمیزکاری پارتیشن‌های شیشه‌ای نسبت به سایر پارتیشن‌ها و دیوارها راحتتر است. شما به‌راحتی با استفاده از مواد شوینده و بهداشتی مخصوص می‌توانید آلودگی سطح شیشه‌های این پارتیشن‌ها را از بین ببرید.