قیمت های سایت در حال به روز رسانی می‌باشد، برای اطلاع از قیمت ها، لطفا تماس حاصل فرمایید.

M O K A A B

دکوراسیون مدرن

طراحی داخلی انواع فضاهای مدرن

چگونه محیط اداری خود را به سبک مدرن طراحی نماییم؟

مد مفهومی فراتر از یک واژه است که در چند دهه گذشته، با روی کار آمدن در سر تا سر جهان، از هر لحاظ، تمامی جنبه‌های زندگی افراد را زیر و رو کرده است. تاثیری که به مرور زمان مسبب پا به عرصه نهادن مبحثی تحت عنوان دکوراسیون، نه تنها در فضای زندگی افراد شده، بلکه جای خود را در محیط‌های اداری که به نوعی خانه دوم تلقی می‌شود، پیدا کرده است. مد و دکوراسیون هر دو به قدری در جوامع امروزی، نحوه زندگی، پیشرفت و موفقیت در مسیر کاری و… اثر بخش و پر بازده قلمداد می‌شوند که در هر جایی می‌توان رد و نشانی از این دو را بیابید. دو مفهوم حائز اهمیتی که با روشن شدن معنا و مفهوم هر یک، آنگاه است که می‌توان راجع به دکوراسیون مدرن اظهار نظر کرد. در واقع دکوراسیون مدرن دقیقا همان چیزی است که از تلاقی دو موضوع مد (مدرن) و دکوراسیون، به عنوان سبک مطرح و شناخته شده در طراحی و چیدمان سازمان ها و منازل به کار برده می‌شود.

طراحی اداری مدرن چیست؟

در دوره و زمانه‌ای از زندگی هستیم که وقتی شروع و راه اندازی کسب و کاری موفق را برای خود برنامه ریزی می‌کنیم، در پی آن به دنبال انتخاب بهترین سبک دکوراسیون اداری می‌گردیم. سبک‌هایی که هر یک، در هر زمانی، به عنوان سبک جدید و نوپا، از دغدغه‌های طراحان و حتی مدیران شناخته می‌شوند. دکوراسیون مدرن نیز از جمله محبوب‌ترین و پرطرفدارترین سبک‌های طراحی و چیدمان وسایل است که همراه با ویژگی‌های باب روز و به کارگیری معیارهایی نظیر مبلمان مدرن، رنگ، نور و… گرچه در وهله اول مبحث زیبایی شناسی را در اولویت قرار می‌دهد؛ ولی با اجرای اصولی، تاثیرات شگرفی در پیشرفت روند کاری نیز ایجاد می‌نماید.

ویژگی طراحی داخلی اداری مدرن

شاید تا چند سال گذشته سبک‌های متعدد بسیاری در دکوراسیون مورد پسند کاربران بوده، اما امروزه این سبک مدرن است که راه خود را در مسیر طراحی و دکوراسیون داخلی باز کرده است. سبکی ظهور یافته بر اساس باب روز که با نشانه‌هایی موجود در هر فضا، حضورش را احساس خواهید کرد. سبک مدرن نه تنها در محیط خانگی بلکه در فضاهای سازمانی نیز با پیروی از اصل زیبایی در سادگی، طراحی و چیدمان فوق العاده‌ای را می‌سازد. سادگی که در رنگ، نور، لوازم و سایر متعلقات موجود در فضا، بدور از تجملات و شکل و فرم‌هایی پیچیده ولی در عین خاص و مدرن بودن به چشم می‌خورد. از آن جایی که پس از محیط‌های خانه، فضای کار در اولویت توجه افراد قرار می‌گیرند، آرامش، راحتی، زیبایی و.. را در فضا نیاز دارند تا با القای احساسات لذت بخش، در بهبود کارایی و بهره وری کاربران نیز اثر گذارد. کاملا بدیهی است که دکوراسیون مدرن است که قابلیت ایجاد چنین فضایی خاص و ناب را دارد. چیزی که امروزه همه طراحان به دنبال مهیا ساختن آن در فضاهای اداری هستند.

با توجه به اصول طراحی، به سبک مدرن، دکوراسیون فضای اداری خود را تغییردهید!

مزایای اجرای سبک مدرن در دکوراسیون مدرن

برای تقویت و افزایش روحیه کار در کارکنان، سبک مدرن را در دکوراسیون به اجرا درآورید!!! از نظر بسیاری از کاربران که ساعات خود را در محیط‌های کاری می‌گذرانند، این نتیجه حاصل شده است که عموما دکوراسیون مدرن، به جهت تنوع رنگی، لوازم خاص با شکل و فرمی جدید و متفاوت، همراه با بالا بردن شور و انگیزه در کارکنان، تاثیرات مثبت و سازنده‌ای را نیز در جهت بهبود کارایی ایجاد می‌کنند.

کاربرد مبلمان در دکوراسیون مدرن

اساس طراحی دکوراسیون به سبک مدرن بر مبنای استفاده از مبلمانی شیک و لوکس می‌باشد. درست است که مبلمان و صندلی جز جدایی ناپذیر، هم برای کارمندان و هم برای مراجعه کنندگان حضورشان همواره در فضای اداری الزامی می‌باشد اما این نباید به معنای بی توجهی به این موضوع باشد. مبلمان اداری مدرنی که برای کار خریداری می‌شوند ضمن توجه به استاندارد و ارگونومیک، با شکلی ویژه، باید فضای کاری متفاوتی را ایجاد نمایند.

تاثیرات نورپردازی

فارغ از نوع سبک انتخابی برای دکوراسیون مدرن، استفاده درست و به جا از نورپردازی در فضای کاری لازم و ضروری می‌باشد. نورپردازی که عموما به صورت مصنوعی، در اشکال متنوع لوسترهای لوکس، چراغ‌های تزئینی، آباژورها و… به عنوان بخشی از دکور فضاهای اداری نیز بشمار می‌روند.

فضای کارکنان در دکوراسیون به سبک مدرن

اولین گامی که در دکوراسیون می‌بایست به آن توجه شود، طراحی و ایجاد فضایی استاندارد و مناسب برای کارکنان می‌باشد. این موضوع در سبک مدرن که بیشتر بر طراحی فضای باز تاکید دارد، به جای جداسازی کامل محدوده‌های کاری از یکدیگر، استفاده از پارتیشن اداری روی کار می‌آورند. المان‌هایی که با حفظ شفافیت و دید بصری در فضای کار، فضای کار کارمندان را از یکدیگر تفکیک و جدا می‌سازد.

رنگ در طراحی دکوراسیون به سبک مدرن

برخلاف دکوراسیون به سبک کلاسیک که فضای اداری را با کمک رنگ های تیره و گرم می سازد، در دکوراسیون  مدرن با هدف روشنایی بخشی و محیطی دلباز‌تر، از رنگ‌های روشن و خنثی برای شکل گیری فضا استفاده می‌کند. رنگ‌هایی نظیر سفید و طوسی که عموما دو رنگ جدا نشدنی در این سبک دکوراسیون هستند که در کنار دیگر رنگ‌های شاد و محرک به نمایش گذاشته می‌شوند.

تفاوت دکوراسیون مدرن و کلاسیک

نمی‌توان هیچ ارجحیت و برتریتی در بین سبک‌های دکوراسیون قائل شد. زیرا مفهوم زیبایی و کارایی، در هر دو سبک‌های دکوراسیون به چشم می‌خورد و تنها چیزی که برای انتخاب سبک دکوراسیون مورد نیاز می‌شود، سلیقه افراد است.

طراحی دکوراسیون به سبک مدرن بهتر است یا کلاسیک؟

انتخاب بین دکوراسیون به سبک مدرن یا کلاسیک به ذائقه‌ی شخصی شما و نیازهای فضای مورد نظر بستگی دارد. هر یک از این دو سبک ویژگی‌ها و مزایا و معایب خود را دارند که بر اساس آنها می‌توانید تصمیم بگیرید کدام سبک برای شما مناسب‌تر است.

ضروری ترین لوازم موجود در دکوراسیون مدرن

لوازم اداری مورد نیاز در فضاهای کاری مشمول تمامی وسایلی می‌شوند که با ماهیت‌های متنوعی به منظور راحتی در فرآیند کاری و جلب توجه و اعتماد بین کارکنان و مدیران به کار برده می‌شوند. میز اداری، مبل اداری، صندلی اداری، اکسسوری، کمد و شلف اداری از لوازم و وسایل ضروری هستند که محیط‌های کاری را برای پیشبرد کار به آنها نیازمند کرده است.

تاثیرگذار ترین اِلمان در دکوراسیون به سبک مدرن

المان‌های متعددی در طراحی دکوراسیون به سبک مدرن به چشم می‌خورند که از این میان فرم‌های شکسته و یا نرم بر روی دیوار و سقف، به نوعی حاکی از سبک مدرن اجرا شده در فضای کاری می‌باشند. متریال شیشه نیز با استفاده هدفمند در دکوراسیون  مدرن، با تفکیک فضایی، حس تحرک و پویایی را در افراد و کار بر می‌انگیزاند.

ارتقای کیفیت کار در فضای ادارات با طراحی دکوراسیون مدرن

در راستای ارتقای کیفیت کار و موفقیت در فضاهای اداری، طراحی و دکوراسیون به روش فضای باز به منظور برقراری ارتباط بین عوامل مجموعه، پارتیشن‌ها انتخابی مطلوب و سازنده برای رخداد این اتفاق می‌باشند. علاوه بر این، آوردن فضای سبز طبیعی به درون فضای کاری بصورت گلدان گل و گیاه، در افزایش کیفیت کار می‌تواند سازنده و کارساز باشد.

شاید تا چند سال گذشته سبک‌های متعدد بسیاری در دکوراسیون مورد پسند کاربران بوده، اما امروزه این سبک مدرن است که راه خود را در مسیر طراحی و دکوراسیون داخلی باز کرده است. سبکی ظهور یافته بر اساس باب روز که با نشانه‌هایی موجود در هر فضا، حضورش را احساس خواهید کرد. سبک مدرن نه تنها در محیط خانگی بلکه در فضاهای اداری نیز با پیروی از اصل زیبایی در سادگی، طراحی و چیدمان فوق العاده‌ای را می‌سازد. سادگی که در رنگ، نور، لوازم و سایر متعلقات موجود در فضا، بدور از تجملات و شکل و فرم‌هایی پیچیده ولی در عین خاص و مدرن بودن به چشم می‌خورد. از آن جایی که پس از محیط‌های خانه، فضای کار در اولویت توجه افراد قرار می‌گیرند، آرامش، راحتی، زیبایی و.. را در فضا نیاز دارند تا با القای احساسات لذت بخش، در بهبود کارایی و بهره وری کاربران نیز اثر گذارد. کاملا بدیهی است که دکوراسیون مدرن است که قابلیت ایجاد چنین فضایی خاص و ناب را دارد. چیزی که امروزه همه طراحان به دنبال مهیا ساختن آن در فضاهای اداری هستند.