میز اداری

فیلترها
محدوده قیمت
محدوده قیمت - slider
0 33990000
دسته بندی محصولات
مرتب سازی بر اساس :
15 نتیجه
x (6)

12,450,000 تومان14,685,000 تومان

MST (9)

10,000,000 تومان13,200,000 تومان

MSLC (5)

14,950,000 تومان18,590,000 تومان

MSLB (4)

12,850,000 تومان16,005,000 تومان

MSLA (4)

12,350,000 تومان14,300,000 تومان

Cube (2)

14,150,000 تومان17,600,000 تومان

MPC (11)

15,000,000 تومان18,370,000 تومان

Posetive (26)

12,545,000 تومان17,310,000 تومان

Memories (16)

14,750,000 تومان17,105,000 تومان

Creative (7)

12,450,000 تومان14,080,000 تومان

W6B (10)

15,300,000 تومان19,250,000 تومان

W4B (1)

10,800,000 تومان14,630,000 تومان

W2B (1)

6,175,000 تومان8,140,000 تومان

میز مطالعه مکعب مدل SDA

6,900,000 تومان8,250,000 تومان

خرید انواع میز اداری

علی‌رغم پیشرفت تکنولوژی در فضاهای کاری، هنوز برخی از تجهیزات اداری، جزء لاینفک این محیط‌ها هستند. میز اداری یکی از پرکاربردترین و مهم‌ترین تجهیزاتی است که در تمام ادارات و دفاتر کاری حضورش الزامی است. تعریف دقیقی که از این میز در منابع مختلف ارائه شده عبارت است از، میزی که برای استفاده از رایانه یا گذاشتن مدارک و اسناد روی آن طراحی شده است. میزهای اداری از نظر شکل ظاهری، یک صفحه افقی هستند که روی چهار پایه سوار شده و از آن برای انجام امور اداری و یا کار با کامپیوترهای شخصی استفاده می‌شود. از انواع میز اداری می توان به موارد زیر اشاره کرد :

اندازه گیری‌های استاندارد میز اداری

در اینجا اندازه گیری‌های استاندارد مورد نظر شما وجود دارد:

عرض (W): اندازه گیری طولی میز از چپ به راست

ارتفاع (H): اندازه گیری از پایه به بالا. اغلب، این یک اندازه گیری استاندارد است.

عمق (D): اندازه گیری عرضی میز

ملاحظات قابل توجهی وجود دارد که شما باید هنگام انتخاب میز اداری مدرن در نظر بگیرید. از اتاقی که در دسترس دارید گرفته تا اینکه برای چه کاری از میز استفاده می‌کنید و اینکه چگونه دوست دارید کار کنید، باید قبل از خرید میز کار خود به چند سوال پاسخ دهید.

حداقل ابعاد میز اداری چقدر است؟

حداقل ابعاد بستگی به نوع و مدل میز اداری دارد و جدیدترین مدل های میز اداری اندازه و تنوع زیادی دارد که میز کارمندی 160 سانتی متر، میز کارشناسی 80 سانتی متر و این اندازه عرض آن می باشد.

ابعاد میز اداری

میزهای اداری انواع و اقسام مختلفی دارند که تفاوت اصلی بین آنها، ابعاد و سایزشان است و قیمت میز اداری بر اساس مدل، ابعاد آن مشخص می شود. با وجود اینکه این محصول را می‌توان با توجه به نیاز کاربر طراحی کرد و ساخت؛ اما عموما در کارگاه‌های تولید میز، از ابعاد استانداردی برای ساخت این محصول استفاده می‌کنند. طول استاندارد یک میز مطالعه یا میز اداری باید بین 90 تا 250 سانتی‌متر مربع باشد و بهتر است 60 تا 70 سانتی‌متر نیز برای آن عمق در نظر گرفته شود. رعایت این اندازه‌ها باعث می‌شود که کار کردن روی میز آسان شود؛ اما اگر هدف از خرید میز اداری جلوگیری از آسیب‌های فیزیکی ناشی از نشستن‌های طولانی مدت باشد؛ باید به ارتفاع پایه‌های آن نیز توجه شود. بهترین ارتفاع برای یک میز کار استاندارد بین 75 تا 88 سانتی‌متر است. علاوه بر عرض، عمق و ارتفاع، ضخامت صفحه‌ای که به عنوان بدنه اصلی میز از آن استفاده می‌شود نیز روی کیفیت محصول تاثیرگذار است. معمولا از صفحات مخصوصی که بیش از 16 میلی‌متر ضخامت دارند؛ برای ساخت این بخش از میز استفاده می‌شود. البته این ضخامت، ضخامت حداقلی است و شما می‌توانید بسته به نیاز خود، صفحه روی میز را از ورق‌هایی با ضخامت 32 میلی‌متر نیز انتخاب کنید.

طبق یک قانون کلی، ابعاد میزی که از آن برای انجام امور اداری استفاده می‌شود باید به گونه‌ای باشد که با جثه کاربر تناسب داشته باشد. برای آزمایش مناسب بودن ابعاد میز کافیست که پشت آن بنشینید. در این حالت نباید هیچ فشاری در نواحی دست و شانه احساس کنید. ضمن اینکه وقتی کف دست خود را در مرکز میز قرار می‌دهید باید مچ و آرنج شما در یک امتداد باشند. به این ترتیب فشار مضاعفی به عضلات شانه و گردن وارد نمی‌شود.

ارتفاع میز اداری چقدر است

ارتفاع یک میز استاندارد حدود 76 سانتی‌متر است. این ارتفاع یک ارتفاع ایده‌آل برای افرادی با قد متوسط محسوب می‌شود. استفاده از یک میز با ارتفاع مناسب و استاندارد باعث می‌شود که کف پاها درست روی زمین قرار بگیرد و فضای کافی برای زانوها وجود داشته باشد. همچنین سبب می‌شود دست شما از آرنج تا نوک انگشتان هنگام نشستن پشت میز دقیقا در یک امتداد قرار بگیرد.

روش اندازه گیری میز اداری

اولین کاری که باید شروع کنید این است که بدانید چگونه میز را اندازه گیری کنید، زیرا این امر بر نحوه اندازه گیری فضای موجود تأثیر می‌گذارد. غالباً، مردم بین عرض و عمق اشتباه می‌کنند، که می‌تواند به این معنی باشد که آنها در نهایت میز تحریر اشتباهی را می‌خرند.

با در نظر داشتن این موارد باید به شما در درک اندازه گیری هنگام خرید میز اداری بصورت آنلاین کمک کند و همچنین به شما امکان می‌دهد فضای خود را به طور دقیق اندازه بگیرید. اما وقتی صحبت از ارتفاع، عرض و عمق می‌شود باید به دنبال چه اندازه‌هایی باشید؟

ارتفاع میز کار

ارتفاع بیشتر میزهای اداری تقریباً ۷۳۰ میلی متر است، به این معنی که برای بیشتر افراد می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. با این حال، اگر قد بلندی دارید ممکن است بخواهید به جای آن به میزهای قابل تنظیم نگاه کنید.

میزهای قابل تنظیم ارتفاع به شما امکان می‌دهند تا بالای میز را حرکت دهید تا بتوانید از آن در حالت نشسته یا ایستاده به راحتی استفاده کنید. اگر می‌خواهید از نشستن طولانی مدت پشت میز خود خودداری کنید، یا اگر باید آن را طوری تنظیم کنید که با قد یا نوع صندلی شما تنظیم شود، این مورد ایده‌آل است.

عمق میز کار

اغلب، عمق میز فراموش می شود یا به اندازه ارتفاع عرض مهم نیست. با این حال، وقتی می خواهید فضای کافی برای کار کردن داشته باشید در حالی که فضای کافی برای تجهیزات مورد نیاز فراهم می کنید، عمق میز کار شما بسیار مهم است.

عمق میز کار شما باید بین ۵۰۸ میلی متر تا ۷۶۲ میلی متر باشد، با عرض حداقل ۶۱۰ میلی متر باشد. داشتن فضای اضافی بهتر از فضای کم و شلوغی بیش از اندازه است. اگر از میز کار خود برای تایپ و کارهای رایانه‌ای استفاده می‌کنید، عمق توصیه شده بین ۷۱۲ میلی متر تا ۷۶۲ میلی متر است. باید اطمینان حاصل کنید که فضای کافی برای تجهیزات خود دارید و می‌توانید میز خود را به درستی تنظیم کنید.

عرض میز کار

همانطور که در بالا گفته شد، حداقل عرض میز کار شما باید ۶۱۰ میلی متر باشد. شما باید در نظر بگیرید که میز کار شما در کجا تنظیم می‌شود، چه تجهیزاتی را باید روی آن قرار دهید و چه مقدار از میز کار خود استفاده می‌کنید. اگر مدت طولانی از میزهای خود استفاده می کنید، ممکن است برای اینکه عملی باشید به میز کار کمی پهن‌تر نیاز داشته باشید.

میز کار باید چه اندازه باشد؟

اکنون که اندازه گیری‌های میز توصیه شده را درک کردید، باید به این فکر کنید که چه چیزی برای شما بهتر خواهد بود. چند نکته مهم وجود دارد که باید آنها را بخاطر بسپارید، که احتمالاً بر اندازه میز مورد نظر شما تأثیر می گذارد. این شامل:

فضای موجود: میز کار شما کجا قرار می گیرد و چقدر فضا دارید؟
صندلی شما: هنگام اندازه گیری فضای موجود و تماشای میز، باید فضایی را که برای صندلی اداری نیاز دارید در نظر بگیرید.
نحوه استفاده از میز کار: آیا میز کار شما برای استفاده روزمره است یا فقط گاهی وقت‌ها مورد نیاز است؟ آیا شما از آن برای کارهای رایانه‌ای، هنری یا چیز دیگری استفاده می‌کنید؟
چه تجهیزاتی باید روی آن قرار بگیرد: اگر شما نیاز به راه اندازی رایانه روی میز خود دارید، ممکن است بخواهید فضای مورد نیاز تمام تجهیزات شما و روش صحیح راه اندازی میز کامپیوتر را اندازه گیری کنید.
به چه میز تحریری نیاز دارید: آیا شما یک میز مربع یا مستطیل می‌خواهید یا یک میز موج دار یا گوشه‌ای متناسب‌تر با سبک کار و فضای شماست؟
بودجه شما چقدر است: ممکن است شما یک میز عظیم را تصور کنید، اما اگر بودجه شما کافی نباشد این بهترین گزینه محسوب نمی‌شود.

ست میز اداری

منظور از ست میز اداری، هماهنگی میز با صندلی از نظر ابعاد و کاربرد است. همانطور که می‌دانید؛ انواع مختلفی از میز اداری در بازار وجود دارد که هر کدام کاربرد و ابعاد خاصی دارند. به عنوان مثال میز مدیریتی، معمولا عریض‌تر از میز کارمندی معمولی است و ارتفاع آن نیز کمی متفاوت است. بنابراین برای اینکه احساس راحتی بیشتری در هنگام نشستن پشت میز داشته باشید باید صندلی مناسب از نظر ابعادی با میز برای خود انتخاب کنید.

میز اداری استاندارد چه ویژگی هایی دارد؟

میز و صندلی‌هایی که از نظر کارشناسان استاندارد و مناسب هستند؛ تمام ویژگی‌های زیر را دارند:

قیمت مناسب

توجه به این نکته ضروری است که میزهای اداری گران لزوما بهترین گزینه نیستند. شما باید این موضوع را در نظر بگیرید که چقدر حاضرید برای خرید یک میز اداری هزینه کنید و به وجود چه ویژگی در محصول نیاز دارید. تنها در این صورت می‌توانید بر اساس بودجه تخمینی خود، میز و صندلی مناسبی خریداری کنید.

اشغال فضای کمتر

تعداد میزهایی که نیاز دارید بستگی به تعداد کارمندانی دارد که در دفتر شما کار می‌کنند. این نکته بسیار مهم است که فضای اداری را بیش از حد شلوغ نکنید؛ بنابراین تا جای ممکن از خرید میزهای اداری بزرگ اجتناب کنید. شلوغی فضا می‌تواند تاثیر مستقیم روی خلق و خوی کارمندان و میزان بهره‌وری آنها داشته باشد. بسته به نحوه چیدمان مبلمان اداری، باید میزی را انتخاب کنید که اتاق را جادار تر از آنچه که هست نشان دهد.

زیبایی ظاهری

رنگ و طرح میز می‌تواند بر فضای دکوراسیون اداری  تاثیر مثبتی داشته باشد. استفاده از یک تم رنگی واحد برای تمام وسایل و تجهیزات اداری برای ایجاد آرامش از اهمیت زیادی برخوردار است.

دوام

متریالی که میز با آن ساخته شده هم روی ایمنی و هم روی دوام آن اثرگذار است. بنابراین یک میز اداری استاندارد باید از متریال باکیفیتی ساخته شده باشد.

وزن کم

خرید میزهای اداری سنگین اصلا تصمیم عاقلانه‌ای نیست. چرا که جابه‌جایی این میزها کار بسیار دشواری است. پس از نظر فنی، هر چقدر میز و صندلی سبک‌تر باشند؛ به استانداردهای این صنعت نزدیک‌تر هستند.

راحتی

کارکنان شما باید مدت زیادی در روز پشت این میزها بنشینند؛ بنابراین محصولی که انتخاب می‌کنید باید از نظر ابعادی طوری طراحی شده باشد که کمترین میزان خستگی را به همراه داشته باشد. عمق میز نیز بسیار مهم است. حتما محصولاتی را برای خرید انتخاب کنید که فضای کافی را در اختیار کارمندان قرار می‌دهند. راحت تمیز شدن میز نیز موضوع مهمی است که نگهداری از آن را ساده می‌کند.

عملکرد

این نکته را در نظر داشته باشید که محصول منتخب شما چقدر کاربردی است؟ آیا به اندازه کافی کشو دارد؟ البته اگر بیشتر کارهای اداری را با رایانه انجام می‌دهید؛ آنقدر مهم نیست که میز چه تعداد کشو دارد.

با مشخص شدن پاسخ سوالاتتان باید فکر کنید که میز کار شما چه اندازه باید باشد و همچنین اندازه گیری‌های حداقل و حداکثر. سپس می‌توانید روی سبک میز مورد نظر خود تمرکز کنید و اطمینان حاصل کنید که می‌توانید میز مورد نظر خود را در اندازه گیری‌های مناسب به دست آورید.

سوالات متداول

میزهای اداری استاندارد از لحاظ ارگونومیک همگام با شرایط فیزیکی کابران تهیه می‌شوند. میز ارگونومیک ارتفاع و زاویه مناسب در قرارگیری کمر و زانوها دارد تا کاربر بهترین استفاده را در هنگام کار با مانیتور و دیگر لوازم داشته باشد.

میزهای اداری بر اساس کارایی خود در سایزهای مختلف تهیه می‌شود. به طور مثال میز مدیریت در مقابل میز کارمندی از اسیز بزرگ‌تری بروخودار است، همچنین میزهای کنفرانس بر اساس تعداد نفراتی که در جلسات شرکت می‌کنند انتخاب می‌شوند. اما مهم‌ترین نکته در ابعاد فضایی است که میزها در آن قرار می‌گیرد.

میزهای اداری از طراحی ساده و کاربردی برخودار هستند، بیشتر این میزها از چهارچوب فلزی و رویه‌ای از جنس ام دی اف ساخته شده است. اما در میزهایی با قیمت بالاتر صفحه‌های رویی از جنس چوب هم ساخته می‌شوند.

آیا شرکت شما یک سازمان جوان و مدرن است یا سنتی و کلاسیک؟ دوست دارید شخصیت شرکت خود را با استفاده از روکش چرم بر روی میزها به دیگران نشان دهید؟ تاثیری که می‌خواهید در نگاه اول بر روی مشتریان و مراجعه کنندگان خود بگذارید را در نظر بگیرد. در قدم بعدی ابعاد محیط و تعداد پرسنل‌تان از اهمیت بالایی برخوردار است.

نور را باید مهم‌ترین موضوع در زمینه چیدمان میز اداری دانست. در درجه اول باید بتوانید زاویه تابش نور طبیعی به داخل را تشخیص دهید. سپس میزهای اداری را طوری در فضای موجود بچینید که همگی به طور یکسان و به اندازه کافی از نور طبیعی بهره مند شوند. کارمند باید به راحتی به میز خود دسترسی داشته باشد و بتواند بدون سختی و ایجاد مزاحمت برای دیگران رفت و آمد کند. همچنین کاربر میز باید بتواند به راحتی با افراد دیگر ارتباط برقرار کند. دسترسی به ابزارهای ضروری نیز نکته دیگری است که باید مورد توجه قرار گیرد. به عنوان مثال اگر چند میز کار از یک پرینتر اشتراکی به صورت شبکه استفاده می‌کنند؛ چیدمان میزهای اداری باید به گونه‌ای باشد که همه افراد بتوانند به دستگاه پرینتر دسترسی داشته باشند.

همان طور که می‌دانید انتخاب رنگ در محیط‌های اداری بسیار تاثیرگذار است. در همین راستا انتخاب رنگ برای میزهای اداری هم یکی از مهم‌ترین ویژگی یک دکوراسیون استاندارد اداری است. بنا بر رنگ بندی سازمانی خود و محیط کلی کاری، مبلمان اداری خود را هماهنگ کنید.

فیلترها
محدوده قیمت
محدوده قیمت - slider
0 33990000
دسته بندی محصولات
برندها
برندها
جنس
جنس بدنه محصول