فیلترها

محدوده قیمت

2300000تومان6890000تومان

برندها

جنس بدنه محصول

فیلترها :

مرتب سازی بر اساس :

15 نتیجه

میز مطالعه چیست؟

میز مطالعه یا همان میز تحریر یکی از میزهای پرکاربرد است که بر خلاف تصور عموم فقط مختص کودکان و نوجوانان نیست. میز مطالعه بر حسب سن و سال در سایز و ابعاد تغییر می‌کند تا بهترین بازده کاری را داشته باشد. این میز با میز کار و کامپیوتر تفاوت‌های اساسی دارد، همچنین برای انجام کارهایی نظیر مطالعه و کتاب خواندن مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما در هر صورت در دسته بندی مبلمان اداری قرار می‌گیرد.

انجام کارهای اداری روزانه پشت یک میز استاندارد بهترین روش انجام است. مهم نیست که شما یک دانش آموز هستید یا مدیر یک شرکت که احتیاج دارد گاهی در خانه به انجام کارهایش بپردازد. در هر صورت شما احتیاج دارید تا محیطی مطلوب برای انجام کارهایتان تدارک ببینید. این محیط کاری با قرار دادن یک میز مطالعه در گوشه اتاق خواب یا پذیرایی و شخصی سازی آن امکان پذیر است. میزها در ابعاد، طرح، سبک و سلیقه شخصی قابل دسترسی و تهیه کرد.

کاربرد میز مطالعه

با توجه به انواع سبک‌های رایج در دکوراسیون داخلی ادارات(سبک مدرن، کلاسیک، سلطنتی و…)، میزهای اداری و مدیریت نیز در تناسب با هر کدام از این سبک‌ها، شامل انواع مختلف میزهای مدیریت مدرن، کلاسیک، سلطنتی و… می‌باشد. میزهای مدیریت جدا از تفاوت در سبک، در نوع متریال به کار رفته در آن (چوب، پی دی اف، شیشه، استیل و…)، اندازه و طرح، متمایز از یکدیگرند.

میزهای مطالعه در طرح و ابعاد گوناگون طراحی می‌شود، این ویژگی باعث می‌شود که بهترین انتخاب را نسبت به نیاز خود تهیه کنید. از میزهای ساده و مینیمال تا میزهای تاشو مطالعه همه این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد تا محیط کاری خود را تجهیز کنید.

میز مطالعه تاشو

میزهای مطالعه که بر روی دیوار نصب می‌شوند.

میز مطالعه کشویی

میزهای مطالعه قفسه‌دار

انتخاب رنگ میز مطالعه بسته به دکوراسیون کلی فضایی دارد که در آن قرار خواهد گرفت. میزهایی با رنگ روشن در بزرگ و روشن نشان دادن فضا کمک می‌کند. میزهای طرح چوب و طرح بتن به نسبت از طراحی مدرن‌تر برخوردار هستند.

میز مطالعه مناسب باید بر اساس استاندارهای ارگونومیک طراحی شده باشد. در هنگام کار بدن باید به بهترین صورت قرار بگیرد تا در ساعات طولانی کار بدن دچار خستگی و آسیب نشود.

متریال

دوام و ماندگاری بالای یک میز را کیفیت متریال مشخص می‌کند. میزهای مطالعه کلاسیک بدنه‌ای تمام چوب را دارا هستند که از لحاظ وزن و استایل بازدهی پایینی دارند. میزهای مطالعه مدرن تلفیقی از چوب و استیل‌های ضد خش ساخته می‌شوند. صفحه رویی میز مطالعه علاوه بر چوب از ام دی اف و دیگر چوب‌نماها ساخته می‌شود که در مقابل رطوبت و خش بسیار مقاوم هستند. چهارچوب میزهای مطالعه از جنس فلزات مقاوم و ضد زنگ تهیه می‌شود.

تناسب

در دکوراسیون اداری مهمترین نکته ایجاد تناسب و هماهنگی میان فضا و مبلمان اداری است. ناهماهنگی و عدم تناسب باعث از بین رفتن تمرکز حین کار و انجام کارها می‌شود. هنگام انتخاب میز مطالعه ابعاد فضایی که در آن قرار می‌گیرد را در نظر داشته باشید. البته این تنها فاکتور خرید میز مطالعه نیست، در نظر داشتن صندلی که پشت میز قرار می‌گیرد هم تاثیرگذار است. بهتر است از صندلی‌های چرخ‌دار که ویژگی ارگونومیک بالایی دارد استفاده کنید. تنها داشتن میز ارگونومیک به سلامتی شما کمکی نخواهد کرد.

ابعاد میز مطالعه

یک میز مطالعه استاندارد که در ابعاد ۱۱۰ سانتی‌متر در طول و ۶۰ سانتی‌متر در عرض ساخته می‌شود. توجه داشته باشید که ابعاد بزرگ‌تر هم در دسترس است ولی هر ابعادی کمتر از این راحتی و کاربری لازم را به شما نخواهد داد. ابعاد ارتفاع هم بسیار مهم است و در ارگونومیک بودن میز تاثیر دارد. ارتفاع یک میز مطالعه استاندارد چیزی حدود ۷۴ تا ۷۶ سانتی‌متر است، این ارتفاع نباید کمتر از این میزان باشد.

البته ذکر این نکته مهم است که میز مطالعه به نسبت سن استفاده کننده دچار تغییراتی در ارتفاع می‌شود.

ابعادی که معرفی شد، بهترین نوع کاربری را در اختیار شما قرار می‌دهد و همچنین از آسیب رسیدن به فیزیک بدنی هم جلوگیری می‌کند.

فیلترها

محدوده قیمت

2300000تومان6890000تومان

برندها

جنس بدنه محصول