قیمت های سایت در حال به روز رسانی می‌باشد، برای اطلاع از قیمت ها، لطفا تماس حاصل فرمایید.

M O K A A B

پارتیشن چوبی

طراحی انواع پارتیشن چوبی + انواع نمونه کار

به زبان ساده پارتیشن چوپی پارتیشنی است که از چوب ساخته شده است. بنابراین تقریبا همه انواع مختلف پارتیشن‌ها را از نظر سبک طراحی می‌توان به کمک چوب نیز ساخت. با این وجود معمولا ساخت برخی مدل‌ها با چوب نتیجه جذاب‌تر و کاربردی‌تری دارد. در حالی که ساخت برخی مدل‌ها با چوب منطقی نبوده و نتیجه کار نیز چندان رضایت‌بخش نیست.

به‌طور خلاصه پارتیشن‌های چوپی کمک می‌کنند تا فضاهای داخلی یک خانه، دفتر کار یا هر جای دیگری را به‌صورت محدود یا کامل، به بخش‌های مختلفی تقسیم کنید. این پارتیشن‌ها مانند سایر انواع پارتیشن اداری به شما این قابلیت را می‌دهند که بدون صرف وقت و هزینه بالا، بتوانید دیوارهایی را در فضای داخلی خود طراحی نمایید. همچنین امکان جابه‌جایی و تغییر و اختصاص فضا به موضوعات دیگر، از ویژگی‌های دیگر پارتیشن‌ها است که استفاده از آنها را به عنوان ابزاری برای بهبود طراحی دکوراسیون اداری و خانگی، معمولا ضروری می‌کند.

انواع پارتیشن چوبی اداری

Wooden partitions

پارتیشن‌های چوبی گزینه‌های جذاب برای استفاده در دکوراسیون داخلی هستند. از این پارتیشن‌ها می‌توان در طرح‌ها و فرم‌های مختلف استفاده کرد.

پارتیشن های چوبی بسیار زیبا و چشم نواز هستند و می توانید در طراحی دکوراسیون اداری کلاسیک نیز از پارتیشن های چوبی استفاده کنید. از انواع پارتیشن چوبی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دلایل استفاده از پارتیشن چوبی

  • متریال چوبی به دلیل استحکام بالا و زیبایی عملکرد بهتری نسبت به پارتیشن آلومینومی و شیشه ای دارد.
  • شما با هزینه کمی می توانید پارتیشن چوبی را تهیه و نصب کنید.
  • بعد ها می توانید پارتیشن چوبی فضای اداری خود را به رنگ دلخواه در بیاورید.
  • پارتیشن های چوبی دارای طرح و رنگ های متفاوتی می باشد.
  • ست کردن پارتیشن چوبی با مبلمان اداری راحت تر از پارتیشن شیشه ای و یا پارتیشن آلومینیومی است.

عوامل موثر بر ساخت پارتیشن‌های چوبی

مزایای استفاده از پارتیشن چوبی

وزن سبک

این پارتیشن‌ها در مقایسه مدل‌های شیشه‌ای یا فلزی از وزن بسیار سبک‌تری برخوردار هستند. به همین دلیل نیز استفاده از آنها به‌طور کلی ساده‌تر است. به عنوان مثال جابه‌جایی و تغییر در چینش آنها ساده‌تر است. همچنین در مدل‌های ثابت فشار کمتری بر بار کلی وارده بر ساختمان وارد کرده و از این نظر گزینه مناسبی برای پارتیشن‌بندی فضای داخلی ساختمان‌های قدیمی هستند.

دوام بالا

چوب همیشه از جمله مواد اولیه با دوام و استحکام بالا بوده است. پارتیشن‌های چوبی نیز از این نظر در شرایط مناسبی بوده و معمولا از دوام بالا و طولا عمر مناسبی برخوردار هستند. به عنوان مثال این پارتیشن‌ها مانند پارتیشن شیشه ای در معرض شکستگی نیستند. از سویی وسایل چوبی از جمله پارتیشن چوبی قابلیت ترمیم و بازسازی مناسبی دارد و می‌توان آنها را به‌خوبی بازسازی کرد.

تطبیق پذیری پارتیشن‌های چوبی

چوب عنصری است که به‌خوبی می‌توان آن را به هر فرم دل‌خواهی تبدیل کرد. این انعطاف‌پذیری بالا اجازه می‌دهد تا بتوان پارتیشن‌های چوبی را در فرم‌های بسیار متنوعی طراحی کرد. از ساده‌ترین چیزها مثل ایجاد گوشه‌های گرد گرفته تا حتی کارهایی مثل مشبک کردن و منبت‌کاری، در چوب‌ها به‌راحتی قابل انجام است. به همین دلیل هم پارتیشن چوبی را می‌توان برای هر فضایی مناسب‌سازی کرد.

عایق بودن

چوب‌ها از قدیمی‌ترین عناصر عایق‌کننده محیط هستند. آنها به‌خوبی به حفظ دمای محیط کمک می‌کنند. همچنین چوب عایق بسیار مناسبی در برابر نفوذ صدا است. چراکه می‌تواند موج صدا را جذب کرده و خنثی نماید. در نتیجه به‌خوبی می‌توان از نظر حریم خصوصی روی پارتیشن‌های چوبی حساب باز کرد.

راهنمای خرید انواع پارتیشن چوبی

پارتیشن دائم

پارتیشن‌های چوبی دائمی از نظر طراحی معمولا فضای کامل میان کف تا سقف را پوشش می‌دهند. این پارتیشن‌ها را اغلب با هدف نصب طولانی‌مدت طراحی و تولید می‌کنند. بنابراین استفاده از آنها برای تقسیم کامل یک فضای بزرگ به چندین فضای کوچک‌تر با کاربردهای مختلف بسیار مرسوم است. همچنین برای ساخت این پارتیشن‌ها معمولا از چوب‌های سخت‌تر و ضخیم‌تر استفاده می‌شود. این موضوع نیز به دلیل اهمیت استحکام و دوام پارتیشن‌های چوبی دائم است.

پارتیشن متحرک

مدل‌های متحرک نیز اغلب با ارتفاع کامل ساخته می‌شوند. هرچند برخی از این مدل‌ها با ارتفاع کمتر نیز وجود دارد. به‌طور کلی ساختار و نوع طراحی پارتیشن‌های چوبی متحرک به آنها اجازه می‌دهد که به میزانی مشخص قابلیت حرکت و تغییر فضا را داشته باشند. به عنوان مثال حرکت این پارتیشن‌ها بر روی ریل زمینی تعبیه شده، کمک می‌کند تا بتوانید یک فضای واحد را در صورت نیاز به دو فضا تبدیل کرده یا برعکس دو فضای جداگانه را با یک‌دیگر ادغام کنید.

پارتیشن تاشو

پارتیشن‌های تاشو از قدیمی‌ترین مدل‌های پارتیشن چوبی هستند. آنها معمولا شبیه به لنگه‌های درب چوبی اما در ابعاد کوچک‌تر و ضخامت بسیار کمتر طراحی می‌شوند. این پارتیشن‌ها در کنار یک‌دیگر قرار گرفته و یک دیوار واحد را شکل می‌دهند. این سبک‌ها اغلب برای ایجاد یک دیوار موقت برای حفظ حریم خصوصی و... در فضاهایی مثل دفاتر کار شخصی، مراکز درمانی و... مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پارتیشن چوب و شیشه

یکی از سبک‌های جذاب پارتیشن‌های چوبی مدل‌های ترکیبی آن با پارتیشن شیشه ای است. این پارتیشن‌ها معمولا از چوب برای قاب‌ها و چارچوب‌ها و از شیشه برای پوشش فضای میانی استفاده می‌کنند. این تنوع امکان ایجاد طرح‌های متفاوت را فراهم می‌کند. از این سبک اغلب در طراحی دکوراسیون داخلی فضای لوکس یا سنتی چه در محیط کار و چه در خانه استفاده می‌شود.