پیش بارگذاری

مبلمان اداری

مبلمان اداری چیست؟

مبلمان اداری به تمام تجهیزات و عناصری گفته می‌شود که در یک فضای اداری با هدف تسهیل انجام امور کاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. در عمل مبلمان اداری شامل چندین عنصر اصلی از جمله، انواع میز و صندلی و انواع پارتیشن‌ها است. مبلمان به دفتر کار شما شکل و ساختار می‌دهد؛ و موجب بهبود روند انجام کارها می‌شود. اما نقش مبلمان فراتر از ابزاری برای انجام امور اداری است.

یک مبلمان اداری خوب می‌تواند در بهبود روابط کارکنان، کارایی و بهره‌وری و حتی سلامت جسمی و روحی آنها بسیار موثر باشد. در نتیجه انتخاب مبلمان اداری مکعب و چینش آنها، نوعی علم و هنر است. پس اگر می‌خواهید بهترین مبلمان را برای شرکت خود برگزینید؛ باید اطلاعات کاملی در زمینه ویژگی‌های مبلمان سازمانی داشته باشد. همچنین باید به خوبی از نیازهای محیط کاری خود مطلع باشید.

گروه مکعب  از برترین طراحان و تولید کنندگان محصولات مبلمان اداری است؛ که با تکیه بر سابقه و تخصص خود، بهترین پیشنهادات را در این زمینه برای شما مهیا کرده است

انتخاب مبلمان اداری

هیچ چیز مهم‌تر از کیفیت نیست. مبلمان اداری از جمله وسایلی است که باید سال‌ها به خوبی و با کیفیت روز اول کار کند. در نتیجه در هنگام انتخاب آن اولین نکته مهم کیفیت است. پس به دنبال مبلمانی باشید که از استحکام کافی در متریال و نقاط اتصال برخوردار باشد. علاوه بر این طراحی آن به صورتی باشد که در مدت کوتاهی نیاز به تعویض آن پیدا نکنید.

راحتی دومین عامل مهمی است که باید به آن توجه کنید. فراموش نکنید که مبلمان اداری ابزاری در دست کارکنان شماست. هرچقدر که مبلمان شما از راحتی بیشتری برخوردار باشد و بر مبنای اصول ارگونومیک طراحی شده باشد؛ به همان میزان کارکنان هنگام انجام کار کمتر دچار خستگی شده و کمتر در معرض مشکلات مرتبط با سلامت جسمی قرار می‌گیرند. این ویژگی باعث می‌شود آنها بتوانند با انرژی بیشتری در طول ساعات کار به فعالیت بپردازند.

کارایی مبلمان اداری

کارایی سومین عاملی است که در انتخاب مبلمان اداری خوب باید در نظر داشته باشید. این که این ابزارها متناسب با نیازهای شما طراحی شده است یا خیر، در این مرحله تعیین می‌شود. به عنوان مثال یک میز معمولی با میز کامپیوتر تفاوت‌هایی جزئی دارد؛ که همین تفاوت‌های جزئی اثراتی محسوس بر بهره‌وری کارکنان شما می‌گذارد.

همچنین پیش از خرید این مبلمان باید بتوانید به خوبی نیازسنجی کنید. منظور از نیازسنجی بررسی موارد مختلفی است که نیاز شما به انواع مبلمان را مشخص می‌کند. موضوع فعالیت شما، اندازه دفتر کار و نقشه آن، تعداد کارکنان، نوع ارباب رجوع، رنگ سازمانی و…. همگی از مواردی است که در انتخاب و خرید مبلمان اداری می‌تواند موثر باشد.

مبلمان اداری کلاسیک و مدرن

به‌ طور کلی مبلمان اداری در دو سبک اصلی کلاسیک و مدرن طراحی می‌شود. اگرچه در هنگام چینش دکوراسیون اداری دفاتر کار، دکوراتور ممکن است از هر دو سبک به صورت ترکیبی استفاده کند. اما به طور معمول دفاتر کار با توجه به نیازها و شرایط خاص خود یکی از این دو سبک را برای تجهیز مبلمان خود انتخاب می‌کنند.

جنس چوب و تاثیر آن بر قیمت مبلمان اداری

این روزها با تغییر شرایط دفاتر کار، روز به روز شاهد استقبال بیشتر از مبلمان اداری مدرن هستیم. کاهش فضای اختصاص داده شده به هر کارمند، افزایش استفاده از طراحی دکوراسیون به صورت باز از ویژگی‌های بارز آن است.  مطرح شدن مباحث جدید مثل کاربری بیشتر میز اداری ، همگی از جمله مواردی است که باعث شده امروزه مبلمان مدرن بیش از انواع کلاسیک مورد استفبال قرار بگیرند. البته این به آن معنا نیست که همه باید از این مد پیروی کنند. بلکه سنجش نیازها نشان می‌دهد استفاده از این سبک در فضاهای مدرن امروزی ناگزیر است.

در این زمینه توجه به تغییر فعالیت‌های کارکنان نیز بسیار مهم است. در گذشته کارکنان بیشتر با پرونده‌ها و دفاتر کاغذی سر و کار داشتند؛ که میزهای بزرگ‌تر و شلوغ‌تری می‌طلبید. اما امروزه غالبا انجام کار از طریق روش‌های نرم افزاری و به کمک کامپیوترها یا لپ‌تاب انجام می‌شود. فارغ از نکته گفته شده، توجه به موضوع کار نیز در انتخاب بین این دو سبک موثر خواهد بود. به‌طور معمول شرکت‌های فعال در حوزه تکنولوژی و استارت آپ‌های نو پا، بیش از سایر فعالیت‌ها علاقمند به استفاده از مبلمان مدرن هستند.

انتخاب مبلمان اداری بر اساس ویژگی

همچنین فراموش نکنید مبلمان اداری مدرن از نظر ساختار، دوام، کارایی، امکانات، و هماهنگی با بدن انسان بهترین گزینه هستند. از دیگر ویژگی‌های این میز ارگونومیک استاندارد آن نسبت به مبلمان کلاسیک است. در نهایت اگر درباره انتخاب مبلمان سازمانی مناسب دچار تردید هستید؛ بهترین کار این است که از اهل فن کمک بگیرید. متخصصان گروه مکعب آماده هستند در زمینه انتخاب و خرید تجهیزات و محصولات اداری ، مشاوره‌های لازم را به شما ارائه دهد. همچنین گروه مکعب محصولاتی با کیفیت و متناسب با نیازتان را معرفی کنند.

طراحی مبلمان اداری با گروه مکعب

خدمات مکعب

گروه مهندسی مکعب یک گروه بسیار خلاق و حرفه‌ای طراحی و تولید مبلمان سازمانی است. ما برای شرکت‌هایی که مایل به خرید مبلمان مدرن برای فضاهای اداری و تجاری خود هستند خدمات ارائه می‌دهیم. گروه مکعب یک شرکت پروژه محور است که در طراحی دکوراسیون و مبلمان اداری مدرن تخصص دارد. بسیاری از مشتریان ما در روند حرکت به سمت فضای کار خلاقانه هستند. یا به سادگی نگاه نو و مدرن می‌خواهند و به سمت طراحی‌های مبلمان مدرن و منحصر به فرد ما جذب می‌شوند.

در گذشته فضای اداری خلاق توسط رسانه‌ها تکنولوژی و شرکت‌های سرگرمی مورد استفاده قرار می‌گرفت. اما امروزه ما شاهد مشاغل سنتی هستیم که دفاتر خود را به ساختمان‌های خلاق و مدرن منتقل می‌کنند. آنها از ما می‌خواهند که با طراحی‌های به‌روز و منحصر به فرد خود تکنولوژی را با عملکرد آنها هماهنگ کنیم. ما جذاب‌ترین و به ‌روزترین طرح‌های مبلمان را داریم و مجموعه منحصر بفرد ما، گزینه منتخب مدیران حرفه‌ای است. طرح‌ها و اجراهای خلاقانه ما توجه بسیاری از شرکت‌های پیشرو و مدرن را به خود جلب کرده است.

مجموعه‌ای از طراحی اداری و ایده‌های خلاقانه دکوراسیون در مکعب وجود دارد که در هیچ جای دیگر مشاهده نمی‌کنید. یک تیم متخصص با برنامه ریزی دقیق برای طراحی دکوراسیون، مبلمان و چیدمان همراه شماست. ما کمک می‌کنیم یک تجربه آسان و مقرون به صرفه در طراحی و چیدمان داشته باشید.

نتیجه گیری

ممکن است یک فضای کاری جدید فراهم کنید و یا یک فضای خلاق داشته باشید. اما نمی‌دانید از کجا شروع کنید، نگران نباشید ما کل فرایند را از ابتدا تا انتها برای شما انجام می‌دهیم. ما همچنین به شما کمک خواهیم کرد تا با مقدار بودجه مشخص شده از طرف شما بهترین طراحی دکوراسیون و مبلمان اداری را برای شما انجام دهیم. طراحی مبلمان اداری مدرن توسط گروه مکعب موجب افزایش بهروری کاری شده و دفتر شما را بروز و مدرن نشان می‌کند.

ما تمام محصولات اداری از قبیل میز کارمندی، میز کنفرانس، میز مدیریتی، کابین و فایل، انواع پارتیشن‌ها و میز پذیرایی را برای شما فراهم می‌کنیم. ما برای شما یک طراحی مدرن انجام می‌دهیم که متناسب با بودجه و دیدگاه شما باشد.

سوالات متداول

چه سبک مبلمان اداری مناسب فضاهای استارت آپی است؟

فضاهای کاری استارتاپی در رده کارهای مدرن و امروزی قرار می‌گیرد، به همین سبب احتیاج به مبلمان و دکوراسیون مدرن دارد تا بیشترین هماهنگی را در محیط ایجاد کند.

انواع سبک مبلمان اداری چگونه است؟

مبلمان اداری کلاسیک و مدرن، مبلمان اداری کلاسیک که از رنگ‌های تیره و متریال چوب بهره می‌گیرد جزئیات و تزئینات در این سبک بیشتر دیده می‌شود. این در حالی است که مبلمان اداری مدرن عمدتا در رنگ‌های روشن‌تر و طرح‌های ساده بیشتر دیده می‌شود.

مبلمان اداری استاندارد چگونه بر بازدهی کاری تاثیرگذار است؟

بله مبلمان اداری مناسب و ارگونومیک سبب رضایت کارکنان در یک محیط کاری می‌شود. همچنین رضایت و رفاه کارکنان باعث افزایش بازده کاری می‌شود. علاوه بر این یک محیط کار حرفه‌ای و مجهز تاثیر مثبتی بر روی مراجعه کنندگان و شرکای کاری و حتی رقبایتان خواهد داشت.

چیدمان مبلمان اداری در محیط اداری به چه صورت است؟

چیدمان مبلمان اداری در یک محیط بسته به سبک و ابعاد محیط صورت می‌گیرد. اما اگر می‌خواهید به نسبت امکاناتی که در دست دارید، بهترین بازده کاری را داشته باشید با یک طراح و مشاور طراح داخلی مشورت کنید.

هزینه خرید مبلمان اداری چطور برآورد می‌شود؟

مبلمان اداری بر اساس کیفیت در متریال و طراحی قیمت گذاری می‌شود. همچنین تعداد این تجهیزات هم در افزایش قیمت تاثیر می‌گذارد.

چگونه مبلمان اداری مناسب بخریم؟

در هنگام انتخاب مبلمان اداری به نوع کسب و کار خود توجه کنید. همچنین ابعاد محیط کار و تعداد کارمندان شما بسیار مهم است. نکته آخر بررسی استانداردها ارگونومیک در مبلمان و تجهیزات اداری است.

چطور یک محیط اداری را با مبلمان اداری تجهیز کنم؟

تجهیز کردن یک محیط اداری آسان‌تر از چیزی است که به نظر می‌رسد، اگر چک لیستی از اهدافتان تهیه کنید. در انتخاب مبلمان به انعطاف پذیری این تجهیزات در تمام فضاها دقت داشته باشید. مبلمان استاندارد ارگونومیک تهیه کنید. محیط ورودی را خلوت نگه دارید. تعادل و تناسب را بین فضا و مبلمان حفظ کنید. تمام دیوارهای محیط اداریتان را شلوغ نکنید.

مبلمان اداری چیست؟

به تمام میز، صندلی و لوازمی که در یک محیط اداری به منظور تسهیل بخشیدن به انجام امور استفاده می‌شود مبلمان اداری گفته می‌شود. مبلمان اداری یک محیط کاری را به فضایی حرفه‌ای تبدیل می‌کند.

اندازه استاندارد میز اداری چه سایزی دارد؟

میزهای اداری بسته به فضایی که در آن قرار می‌گیرد در سایزهای متنوعی تهیه می‎‌شود. اما توجه داشته باشید که عرض میز از ۶۰ سانتی‌متر و طول آن از ۱ متر کمتر نباشد. همچنین ابعاد میز نسبت مستقیم با فضای اطراف خود دارد که به این منظور می‌توان از مشاوران طراحی داخلی کمک گرفت.

چگونه یک میز اداری مناسب انتخاب کنم؟

ساده ترین حالت میز یک صفحه و چهار پایه مجزا است، که مونتاژ آن کار بسیار آسانی است. حتی در صورت نیاز کشو فایل را می‌توان به صورت جداگانه تهیه کرد. برای انتخاب میز اداری مناسب در ابتدا باید به ارگونومیک بودن آن توجه کرد، ارتفاع آن به صورتی باشد که پاها در حالت آویزان قرار نگیرد.  همچنین فضای کافی برای قرار گیری زانوها و حرکت پاها در زیر میز باشد.

مبلمان اداری مناسب برای کسب و کارها و استارتاپ‌های کوچک چگونه است؟

کسب و کارهای کوچک می‌توانند با توجه به بودجه و نیاز خود مبلمان مناسب تهیه کنند. تفاوت قیمت در متریال به کار رفته و تعداد مبلمان اداری است.

بهترین صندلی اداری برای ساعت‎‌های طولانی کاری کدام است؟

بهترین صندلی‌های اداری از لحاظ طراحی و ارگونومیک استاندار هستند. این صندلی‌ها مناسب با وزن و جثه افراد متفاوت تهیه می‌شود، همچنین ارتفاع آن قابل تغییر است تا بهترین کارایی را در طول ساعات کاری داشته باشد. متریال به کار رفته در بدنه و پشتی باید در طول استفاده از تعرق جلوگیری کند. انعطاف پذیری این متریال هم از دیگر خصوصیات صندلی اداری مناسب است. به طور معمول روکش صندلی‌های کنفرانس و مدیریت از چرم هaستند.

چطور مبلمان اداری مناسب انتخاب کنم؟

انتخاب مبلمان اداری رابطه مستقیم با سلیقه هر فرد دارد. اما نکته مهم در انتخاب، ارگونومیک استاندارد و مناسب با فضای اداری هر شخص دارد. صندلی، میز و مبل‌ها از جمله لوازمی است که افراد ساعت‌های طولانی با آن سر و کار دارند. پس ارگونومیک خوب مهم‌ترین ویژگی در انتخاب این لوازم است.

مبلمان اداری شامل چه چیزهایی می‌شود؟

هر آن چه که یک کاربر جهت استفاده بهینه و مناسب مرتبط با دپارتمان کاری خود به آن احتیاج دارد شامل مبلمان اداری می‌شود. محبوب‌ترین و پر استفاده‌ترین مبلمان اداری صندلی، میز، شلف، کمد، مبل و قفسه‌های کتابخانه است. مبلمان اداری باید از طراحی مناسب و جذابیت بصری برخوردار باشد.

گروه مکعب مبلمان اداری ارائه می‌کند؟

مبلمان اداری که توسط گروه دکوراسیون مکعب ارائه می‌شود به سه دسته استارتاپ، نوستالژی و اسلیم عرضه می‌شود.
بستن

ورود

بستن

سبد خرید (0)

سبد خرید خالی است هیچ محصولی در سبدخرید نیست.

گروه طراحی دکوراسیون مکعب

دکوراسیون اداری مکعب
×