M O K A A B

کمد و شلف اداری

فیلترها
محدوده قیمت
محدوده قیمت - slider
2900000 25300000
دسته بندی محصولات
مرتب سازی بر اساس :
15 نتیجه
F10 (12)

5,000,000 تومان5,500,000 تومان

F6 (3)_1-PhotoRoom

5,200,000 تومان5,720,000 تومان

KSQA (2)

8,850,000 تومان11,000,000 تومان

کردنزا مکعب مدل اسلیم SL3C

8,850,000 تومان10,835,000 تومان

KST (11)-PhotoRoom

4,150,000 تومان8,195,000 تومان

NKA253

8,850,000 تومان9,735,000 تومان

NKB266

8,700,000 تومان10,120,000 تومان

KST3-(1)

8,000,000 تومان10,285,000 تومان

KST2 (19)

4,550,000 تومان8,800,000 تومان

SL1C (6)

9,750,000 تومان10,725,000 تومان

SL2C (1)

9,500,000 تومان10,450,000 تومان

KSQB (1)

6,250,000 تومان9,900,000 تومان

NSFA305

4,800,000 تومان6,000,000 تومان

S42.1

8,950,000 تومان9,845,000 تومان

S33.1

9,100,000 تومان10,010,000 تومان

S22.1

7,150,000 تومان7,865,000 تومان

SL30026

18,000,000 تومان22,500,000 تومان

کمد شلف مدل نوستالژی NFTA

8,750,000 تومان9,625,000 تومان

NSFB434

7,950,000 تومان8,745,000 تومان

کمد و شلف اداری

کمد و شلف اداری چیست؟

در ابتدای امر، برای اینکه با کاربرد و قابلیت کمد و شلف در فضاهای اداری آشنا شوید، بهتر است مفهوم دکوراسیون اداری را به طور کامل شرح دهیم. این دانش در به کارگیری هنرمندانه اثاثیه و لوازم، رنگ، نورپردازی و… کمک شایانی خواهد کرد. در اصل به وجود آوردن هماهنگی میان این لوازم و محیط، دکوراسیون را شکل می‌دهند. هنری که بسته به سبک و سیاق هر دوره، دستخوش تغییرات شگرفی بوده است. تغییراتی که اثرات آن را در لوازم و مبلمان اداری مورد نیاز دکوراسیون اداری نیز خواهید یافت. از مهم ترین مبلمان اداری برای اداره و شرکت ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

قطعا همه ما از کاربرد و کارایی کمد و شلف، چه در فضاهای خانگی و چه در محیط های اداری آگاهی داریم. به خصوص در کسب و کارهای حرفه‌ای و محیط‌های اداری که اساس کارشان بر مبنای ایجاد نظم و انضباط در فضا صورت می‌گیرد. کمد و شلف اداری از لوازم اداری قابل تاملی هستند که بهتر است در جهت بهبود و افزایش کارایی بکار برده شوند.

اهمیت کمد و شلف اداری

پس با همه این تفاسیر نمی‌توان از اهمیت کمد و شلف اداری در این محیط‌ها که همواره خواهان سازماندهی و دقت بالا در کار می‌باشند، غافل شد. کمدها، کتابخانه، شلف و استندها امروزه با تنوع گسترده در مرتب ساختن اوراق کاری اهمیت بسیاری دارد. علاوه بر این جلوه گر کردن اشیاء تزئینی، نظم بخشی به محیط و… سادگی و زیبایی را در دکوراسیون اداری می‌پرورانند.

گروه دکوراسیون داخلی مکعب نیز در راستای طراحی و چیدمان محیط‌های کاری، مبلمان اداری نظیر کمد و شلف اداری در اختیار کابران قرار می‌دهد. همچنین گروه مکعب با تضمین از جنس و کیفیت، فضایی منحصر به فرد برای شرکت‌ها و سازمان شما به ارمغان می‌آورد.

با انواع کمد و شلف اداری آشنا شوید!

بطور کل، این تاثیرات دنیای مد بر روی دکوراسیون داخلی است که لوازم و مبلمان را در انواع مختلف و گوناگونی در عرصه ظهور و استفاده کاربران قرار می‌دهد. موضوعی که مبلمان اداری، کمد و شلف اداری نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

پس قطعا اگر تجربه طراحی و دکوراسیون اداری را داشته باشید، خواهید دانست که با حجم و تنوع عظیمی از مدل‌های کمد و شلف اداری مواجه خواهید شد. شکل و شمایل، سادگی و زیبایی همگام با سبک‌های دکوراسیون در فضاهای اداری تغییر می‌کند و بر اساس آن به کار گرفته می‌شود. تنوع فراوان در لوازم اداری گاهی انتخاب را برای مدیران تبدیل به کار سختی می‌کند. تحت این شرایط بهره بردن از نظرات یک مشاور طراحی داخلی در راحت‌تر شدن انتخاب شما بسیار موثر خواهد بود. کمد و شلف‌های اداری به عنوان ایفاگر نقشی اساسی و پررنگ در فرم دهی فضای اداری یکی از انتخای‌های سخت برای مدیران محسوب می‌شود. همچنین توجه به اصول طراحی استاندارد یکی دیگر از ویژگی‌هایی است که انتخاب را سخت‌تر هم می‌کند.

لیستی از انواع کمد و شلف اداری در ادامه معرفی خواهد شد. این لوازم اداری را در هر فضای کاری بسته به بودجه مالی، سبک دکوراسیون، ابعاد و اندازه محیط و در نهایت سلیقه شخصی کاربران می‌توان خریداری و نصب کرد.

شلف اداری کمد شلف اداری

کمدها و قفسه‌های بزرگ اداری، امروزه جای خود را به طبقه بندی‌های دیواری تحت عنوان شلف داده‌اند. این نوع لوازم اداری در بیشتر دکوراسیون‌های مدرن و امروزی قابل رویت می‌باشد. این شلف‌های طبقاتی با اعمال قابلیت‌هایی نظیر دکور و ویترین‌هایی در فضا، در تزئین و زیبا سازی موثر است. همچنین نصب چند عدد از این شلف‌ها کمترین جای ممکن را اشغال می‌کند و نظم و هماهنگی را به محیط شما می‌آورد.

نحوه فعالیت در محیط‌های اداری به گونه‌ای است که شما را در مقابل تعدادعظیمی از پرونده‌های اداری قرار می‌دهد. بدون شک شما نیازمند استفاده از فایل‌های اداری می‌شوید. نوعی از مدل های کمد و شلف اداری که معمولا بصورت فایل سه کشو و چهار کشو، در زمینه دکوراسیون اداری شناخته و در معرض عرضه مدیران قرار می‌گیرند.

ابعاد و اندازه فایل‌های اداری به قدری است که هم تعبیه آن را در زیر میزهای اداری ممکن می‌سازد و هم به صورت جداگانه می‌توانند با قرارگیری در بخشی از مجموعه، قابلیت و کارایی خود را به نمایش عموم گذارند. وجود امکاناتی نظیر قفل بر روی تک تک کشوها یا قفل مرکزی، امنیت نگهداری از مدارک اداری را بالا میبرد.

اگر محیط کاری شما برای قرارگیری کتابخانه‌های مرتفع و بزرگ فضای کافی را ندارد، می‌توانید کردنزا (Credenza) را جایگزین آن نمایید. این نوع کمدهای اداری با ارتفاع کوتاه‌تر در عین اشغال فضای کمتری نسبت به کتابخانه‌های اداری، در زمره عناصر زیبایی بخشی بعنوان ویترینی مجلل و شیک، مجموعه‌ای از قدرت و مباهات مدیران و بطور کل اعتبار شرکت را در مقابل مراجعه کنندگان پدیدار می‌سازد.

جنس صندلی مدیریتی

ذخیره سازی فایل های اداری، احساس نیاز به کمدهای بایگانی را در فضاهای اداری برای چیدمان مرتب این پرونده ها بوجود می آورد. ابعاد و اندازه این نوع لوازم به اندازه ای است که با جایگیری در فضاهایی بیشتر، برای استفاده کاربران را دچار تردید می کند. ولی جای نگرانی نیست. کمدهای بایگانی ریلی امروزه با حل این مسئله تا حدودی، به فضای کمتری برای قرارگیری و نصب نیاز دارند.

اگرچه پیشرفت‌های ناشی از تکنولوژی، دیگر کمتر شرکت‌های بزرگ را به قرارگیری کتابخانه اداری در فضای کار نیازمند کرده است. با این حال علیرغم اینکه این نوع مبلمان معمولا با هدف به اشتراک گذاشتن تمامی اطلاعات و دانش‌های لازم در محیط کار، زمینه را برای ارتقای ارتباطات جمعی در کار فراهم می‌سازند، همچنان به منظور مبدل ساختن محیطی برای جمع آوری بایگانی ها نیز مورد نیاز می‌باشند.

برای خرید کمد و شلف اداری توجه به نکات زیر ضروری است!!!

منظور از کمد اداری چیست؟

پس از مبل اداری، میز و صندلی، این کمدهای اداری هستند که به محض وارد شدن در شرکت های دولتی و خصوصی به چشم می‌خورند. لوازمی که با ذخیره سازی پرونده‌ها و نگهداری فایل شخصی، در محیط‌های اداری که روزانه با ارباب رجوعان بسیاری سر وکار دارد، الزامی می‌باشند.

انواع کمد اداری

بنا بر اهمیت و ارزشی که برای نگهداری اسناد و فایل‌ها از سوی مدیران تعیین می‌شود، کمدهای اداری در انواع کمدهای دردار و یا بدون در، کمدهای کشویی، کمدهای قفسه ای، کمدهای چرخ دار و… قابل سفارش و استعمال هستند.

مزایای استفاده از کمد و شلف اداری

لازمه قدم نهادن در مسیر موفقیت کسب و کار اداری، در عین هوش و ذکاوت مدیر و کارمندانی حاذق، نظم و انضباط در محیط کاری را می‌طلبد. پس استفاده از لوازم و اشیائی در راستای دستیابی به چنین هدفی همانند کمد و شلف اداری بسیار حائز اهمیت هستند.

جنس کمد و شلف اداری

انواع کمد و شلف‌های اداری را می‌توانید از جنس و متریال‌های چوب (MDF)، فلز و پلاستیک تهیه نمایید. از این میان، کمدهای MDF همراه با مقاومت بالایی که دارد به دلیل بافت و نوع متریال به کار رفته در آن، گرما و حس دلپذیرتری را به محیط می‌بخشد.

ابعاد مناسب برای فایل اداری

پس از انتخاب نوع جنس در هنگام خرید، ابعاد و اندازه فایل های اداری است که در مرکز توجه کاربران قرار می‌گیرد. قابلیت‌های این لوازم که به نیاز بیشمار تمامی محیط‌های اداری تبدیل شده‌اند، خود دلیل اصلی ساخت و تولید این لوازم در ابعاد و اندازه‌های متنوع، تعداد کشو و طبقه‌های مختلف و… می‌باشد.

کاربرد استفاده از شلف و طبقات اداری

چیدمان کتاب‌ها و مجلات مرتبط با حیطه کاری به شیوه‌ای منظم در کنار یکدیگر، تعبیه وسایل تزئینی با قابلیت زیبایی بخشی در فضا و… همگی به نوعی، کاربرد استفاده از شلف‌های اداری را به نمایش می‌گذارد.

فواید استفاده از کتابخانه اداری

بخش لاینفک هر محیط اداری کتابخانه‌ها هستند که با کاربری نگهداری، قراردادن اکسسوری‌های اداری، جمع آوری فایل ها و مرتب سازی کتاب ها، وجودشان در محیط های اداری دارای فواید بسیاری است.

انواع کتابخانه اداری

هر کتابخانه اداری گرچه از لحاظ ظاهری و ابعاد و اندازه، رنگ و… متفاوت از یکدیگر ساخته می شوند، ولی معیار اصلی که سبب تمایز و روی کار آمدن انواع کتابخانه‌های اداری شده است، وجود در بر روی این قفسه‌ها می‌باشد. در واقع، این نوع کتابخانه‌ها که از سوی مدیران با توجه به کاربری مورد نظر انتخاب می‌شوند، در دو نوع کتابخانه با در و کتابخانه بدون در بفروش می‌رسند.

ویژگی‌های کمد اداری

درست است که تنوع در کمدهای اداری به اندازه قابل توجهی است که انتخاب را کمی دشوار می‌کند، اما همه آنها مشمول ویژگی‌هایی خاص هستند. قفسه‌ها و کشوهایی به منظور راحتی و سهولت در کار، برخورداری از استحکام کافی برای نگهداری حجم انبوهی از پرونده‌ها، تولید در انواع و اندازه‌های متنوع، داشتن قفل مرکزی جهت حفظ امنیت بیشتر و… از ویژگی‌هایی هستند که با خرید کمد اداری از آن بهره مند خواهید شد.

عوامل تاثیرگذار در قیمت کمد و شلف اداری

نوع متریال سازنده کمد و شلف‌های اداری، ابعاد، تعداد کشوها و یا طبقات به کار رفته، شکل و فرم ساخته شده (با در یا بدون در بودن کمدها)، نصب چراغ‌های هالوژنی بر روی آن و دیگر عوامل، می‌توانند در قیمت گذاری کمد و شلف‌های اداری تاثیرگذار باشند.

جنس کمد اداری

اگر بخواهیم محصولی مانند کمد اداری را از نظر جنس متریال به کار رفته در ساخت، به دسته‌های مختلف تقسیم کنیم؛ می‌توانیم از دو گروه محصول بسیار پرطرفدار و پرفروش که با فرآورده چوبی بسیار مقاومی مانند MDF یا با استفاده از فلز ساخته می‌شوند یاد کنیم. بنابراین از نظر جنس، کمدهای اداری یا ام‌دی افی هستند یا فلزی. تفاوت این دو محصول نیز در دو فاکتور مهم میزان مقاومت به رطوبت و تماس با عوامل بیرونی و زیبایی ظاهری آنها نهفته است. کمدهایی که از ورق‌‎های MDF تولید می‌شوند بسیار زیباتر و جذاب‌تر از کمدهای فلزی هستند؛ اما محصولات گروه دوم از نظر میزان دوام در شرایط محیطی مختلف، مقاومت‌تر از محصولات گروه اول می‌باشند. فلز ماده‌ای بسیار بادوام است و در تماس با رطوبت به سادگی دچار فرسایش نمی‌شود. اما MDF این ویژگی را ندارد و باید در نگهداری از آن کمی دقت بیشتری داشته باشید. چوب هم دیگر متریالی است که بعضا در تولید این محصول کاربرد دارد؛ اما به دلیل گران بودن، معمولا از آن برای تولید انبوه استفاده نمی‌شود.

کمد اداری چوبی

همانطور که در بخش قبل نیز توضیح دادیم؛ به غیر از MDF و فلز، از چوب خام و طبیعی نیز می‌توان برای ساخت این محصول استفاده کرد. چوب یک متریال بسیار زیبا و شیک است و اصلالت دارد. پس اگر قصد دارید فضای اداری خود را بسیار شکیل و پر زرق و برق چیدمان کنید؛ حتما کمدهای اداری که از چوب ساخته می‌شوند را خریداری کنید. رنگ طبیعی و بافت و گره‌های بسیار جذاب چوب، برای چنین محیط‌هایی بسیار مناسب است. یکی از معایب این مدل از کمدها، مقاومت کمتر آنها در برابر رطوبت در مقایسه با کمدهای ساخته شده از MDF و فلز است. ضمنا فراموش نکنید که تمام مصنوعات چوبی، برای داشتن عمر بیشتر، نیازمند نگهداری دقیق هستند.

کمد اداری ام دی اف

MDF نوعی ورق فیبری ساخته شده از خرده چوب و چند ترکیب دیگر است که تحت یک فرایند حرارتی و پرسی بسیار دقیق تولید می‌شود. چند سالی می‌شود که از این ورق‌ها به عنوان جایگزینی اصلح برای چوب در صنایع مختلف استفاده می‌شود. این روزها از کابینت گرفته تا برخی از اکسسوری‌ها که قبلا بیشتر با چوب ساخته می‌شدند؛ با استفاده از این ورق‌ها تولید می‌شوند. MDF نسبت به چوب مقاوم‌تر است و از تنوع رنگی بیشتری برخوردار می‌باشد. ضمن اینکه علی‌رغم ظاهری بسیار مشابه با چوب، نیاز به نگهداری خاصی ندارد. فقط باید مراقبت باشید که بیش از اندازه در معرض رطوبت قرار نگیرد. یکی از بهترین مزایای کمدهای اداری MDF، قیمت پایین‌تر آنها نسبت به کمدهای چوبی است. پس اگر به دنبال کمدی برای فضای اداری می‌گردید که هم زیبایی چوب را داشته و هم دوام بیشتری داشته باشد؛ می‌توانید محصولات ساخته شده از ام‌دی‌اف را انتخاب کنید. این کمدها هم از نظر طرح و هم از نظر رنگ، تنوع بیشتری نسبت به نمونه چوبی خود دارند.

کمد اداری فلزی

فلزات مختلف ضد زنگ یکی از بهترین مواد خام برای تولید انواع تجهیزات ادرای به خصوص کمد هستند. از این متریال می‌توان محصولات بسیار بادوامی تولید کرد که اگر به دقت از آنها نگهداری شود؛ حتی تا چند دهه نیز قابل استفاده هستند. اگر قرار است در محیط کاری شما زیاد از کمد اداری استفاده شود؛ برای پیشگیری از فرسایش ناشی از استفاده مکرر، این مدل از کمدها بیشتر مناسب شما هستند. گرچه فلز ظاهری به شیکی MDF و چوب برای کمد شما ایجاد نمی‌کند و قابلیت اجرای طرح‌های متنوع را ندارد؛ اما از نظر دوام قابل مقایسه با دو محصول دیگر معرفی شده در بالا نیست. به همین خاطر در اکثر ادارات دولتی از کمدهای فلزی به جای کمدهای چوبی و MDF استفاده می‌شود.

ویژگی های کمد اداری

استفاده از کمد اداری می‌تواند نظم را در سازمان و محیط کار شما برقرار کرده و از گم شدن اسناد، مدارک و پرونده‌های مهم جلوگیری کند. ضمنا چون بیشتر محصولاتی که تحت عنوان کمد و شلف اداری به بازار عرضه می‌شوند دارای درب مجهز به قفل هستند؛ با قرار دادن تجهیزات غیرضروری، پرونده‌های اضافه و مدارک و اسناد متفرقه درون آن، هم می‌توانید از شلوغ شدن بیش از حد فضا جلوگیری کرده و هم از آنها محافظت بیشتری کنید. با قرار دادن یک کمد اداری شیک در گوشه اتاق و یا مکانی که دسترسی راحتی به آن دارید می‌توانید به میز کار خود نظم بیشتری بدهید.

مزایای استفاده از کمد اداری

علاوه بر قابلیت نظم‌دهی که در بخش قبلی در مورد آن صحبت شد؛ کمدهای اداری نقش‌های مهم دیگری نیز دارند که مهم‌ترین آنها عبارتند از:

  • فراهم کردن فضاب بیشتر برای نگهداری از تجهیزات اداری غیرضروری
  • امکان دسته‌بندی اسناد و پوشه‌ها و قرار دادن هر کدام از آنها در یک طبقه
  • جلوگیری از شلوغ شدن بیش از حد میز کار
  • محافظت بیشتر از اسناد مهم در صورت انتخاب نوع قفل‌دار این محصولات
  • مراقبت از مدارک اداری محرمانه در برابر بلایای طبیعی و اتفاقات پیش‌بینی نشده مانند سیل و آتش‌سوزی
  • آرشیو و بایگانی مدارک در طبقات مختلف به صورت دسته‌بندی شده
  • دسترسی به فضایی برای نگهداری از کتاب‌ها، تندیس‌ها و لوح‌های مختلف و نمایش آنها به مخاطبین
  • دیزاین و طراحی بهتر دکوراسیون داخلی اتاق با خرید محصولات شیک و متنوع از نظر رنگ و طرح

سوالات متداول

کمدها و قفسه‌های بزرگ اداری، امروزه جای خود را به طبقه بندی‌های دیواری تحت عنوان شلف داده‌اند. این نوع لوازم اداری در بیشتر دکوراسیون‌های مدرن و امروزی قابل رویت می‌باشد. این شلف‌های طبقاتی با اعمال قابلیت‌هایی نظیر دکور و ویترین‌هایی در فضا، در تزئین و زیبا سازی موثر است. همچنین نصب چند عدد از این شلف‌ها کمترین جای ممکن را اشغال می‌کند و نظم و هماهنگی را به محیط شما می‌آورد.

چه لوازمی را می‌خواهید در این شلف‌ها قرار دهید، ابعاد و وزن لوازمی که در شلف قرار می‌دهید در ابعاد طبقات تاثیرگذار است. همین طور ابعاد محیطی که در آن قرار می‌گیرد در اندازه سفارشی شلف هم تاثیرگذار است. همچنین قابلیت تغییر و جابه جایی قطعات در آینده هم از دیگر نکاتی است که در هنگام خرید باید به آن توجه داشته باشید. آیا می‌خواهید لوازمتان در این شلف‌ها دور از چشم دیگران باشد؟ همین طور دسترسی مداوم و روزانه به لوازمی که داخل شلف قرار می‌گیرد با سهولت انجام بگیرد

مهمترین عامل در خرید کمد و شلف اداری متریال مورد استفاده در این لوازم است. انواع کمد و شلف‌های اداری را می‌توانید از جنس و متریال‌های چوب (MDF)، فلز و پلاستیک تهیه نمایید. از این میان، کمدهای MDF با مقاومت بالایی که دارد به دلیل بافت و نوع متریال به کار رفته در آن، گرما و حس دلپذیرتری را به محیط می‌بخشد. اما توجه داشته باشید که چوب و انواع آن از هزینه بالاتری برخودار است. ابعاد، تعداد کشوها و یا طبقات به کار رفته، شکل و فرم ساخته شده (با در یا بدون در بودن کمدها)، نصب چراغ‌های هالوژنی بر روی آن و دیگر عوامل، می‌توانند در قیمت گذاری کمد و شلف‌های اداری تاثیرگذار باشند.

نظم بخشی به محیط اداری مهمترین مزیت و دلیل استفاده از کمدها و شلف‌های اداری می‌باشد. چیدمان کتاب‌ها و مجلات مرتبط با حیطه کاری به شیوه‌ای منظم در کنار یکدیگر، تعبیه وسایل تزئینی با قابلیت زیبایی بخشی فضا و… همگی به نوعی، کاربرد استفاده از شلف‌های اداری را به نمایش می‌گذارد.

کمدها و شلف‌های اداری در انواع مختلف تهیه می‌شوند که بر اساس نوع کاربری به دسته‌های مختلف تقسیم می‌شوند. کمد شلف اداری کشو فایل اداری کمد بایگانی کمد کتابخانه کردنزا

بخش لاینفک هر محیط اداری کتابخانه‌ها، کمد و شلف اداری هستند که با نگهداری، قراردادن اکسسوری‌های اداری، جمع آوری فایل‌ها و مرتب سازی کتاب‌ها، وجودشان در محیط‌های اداری ضرورت دارد. همچنین طراحی این لوازم در انواع و اندازه‌های متنوع، داشتن قفل مرکزی جهت حفظ امنیت بیشتر و… از ویژگی‌هایی هستند که با خرید کمد اداری از آن بهره‌مند خواهید شد.

فیلترها
محدوده قیمت
محدوده قیمت - slider
2900000 25300000
دسته بندی محصولات
برندها
برندها
جنس
جنس بدنه محصول