فیلترها

محدوده قیمت

0تومان20930000تومان

برندها

جنس بدنه محصول

فیلترها :

مرتب سازی بر اساس :

15 نتیجه

میز کار گروهی چیست

میز کار گروهی بر این  قانون که همه کارمندان به طور اشتراکی گرد یک میز اداری کار کنند عمل می‌کند. اگر در گذشته هر کارمند پشت میزی جدا و همیشگی قرار می‌گرفت، با مدرن شدن کسب و کارها دکوراسیون فضای اداری و مبلمان اداری هم دچار تغییراتی شده است. به طور مثال شرکت‌هایی با پلان اپن آفیس بیشتر تمایل دارند تا میز کار اشتراکی داشته باشند. به طور کل این امکان به وجود آمده است که در بخشی از سازمان که روند کاری منعطف‌تری دارد افردا بتوانند از یک میز اشتراکی بهره ببرند.

شبیه تمام موج تغییرات نوین در حوزه دکوارسیون اداری که در ابتدا توجه کسی را جلب نمی‌کرد، میزهای کار گروهی هم در ابتدا به نظر کاربردی نبودند. اما طی تحقیقات انجام شده در حوزه کسب و کار خلاقیت و تعامل مثبت در میان کارمندان که میز کار گروهی داشتند، افزایش پیدا کرد. همچنین فضای اداری اشغال شده بسیار کمتر و مفیدتر نسبت به میزهای عادی است.

کاربرد میز کار گروهی

نوع کسب و کارها و فضای آنها با هم تفاوت‌هایی دارند، بر همین اساس مبلمان اداری مناسب انتخاب می‌شوند. تقریبا کاری وجود ندارد که احتیاج به فضای کار تیمی نداشته باشد. اما میز کار گروهی بیشتر در طراحی دکوراسیون اداری با پلان باز استقبال می‌شود. در همین راستا دغدغه بسیاری از مدیران و کارفرمایان ایجاد محیط کار دوستانه و تعاملی است. میز کار گروهی بهترین و ساده‌ترین راهی است که می‌توان به این هدف دست پیدا کرد. همچنین میز کارهای گروهی در محیط‌های کاری باعث افزایش انرژی مثبت در میان کارکنان می‌شود. علاوه بر تمام این‌ها در اختیار گذاشتن اطلاعات همکاران در میان یکدیگر باعث افزایش سطح بازدهی کارمندان می‌شود.

میز کار گروهی به فضای شما سبک و استایل می‌دهد، این امر در نمایش بهتر و تاثیرگذاری  سازمان شما بر روی مراجعه کنندگان تاثیر مثبت دارد.

در فضاهای آموزشی مانند مدارس و دانشگاه‌ها هم میز کار گروهی برای ایجاد و ترویج فرهنگ کار گروهی بسیار مناسب است. چند سالی است که فضاهای آموزشی استفاده از این میزها را در دستور کار خود قرار داده‌اند.

معایب میز کار گروهی

کم شدن فضای خصوصی افراد

ایجاد تداخل کاری

احتمال ایجاد دسته و قلمرو در میان کارمندان

با توجه به مزایا و معایبی که ذکر شد بهتر است بدانید، مدیریت صحیح معایب میزهای کار اشتراکی را کاهش و یا حذف می‌کند. راه‌های زیادی برای ایجاد تعامل و همکاری مثبت وجود دارد، که به راحتی قابل اجرا هستند.

مزایا و معایب میز کار گروهی

استفاده از هر وسیله‌ای مزایا و معایب خود را دارد، میزهای کار گروهی هم از این قاعده مستثنا نیستند. در ادامه تعدادی از مزایا و معایب میز کار گروهی را نام می‌بریم.

استفاده از فضا به صورت بهینه و بهره برداری بیشتر

خلق فضایی تعاملی میان کارمندان

ارتقای فرهنگ کاری و کارمندان خشنودتر

جذب استعدادهای جوان و خلاق

افزایش انعطاف پذیری کسب و کار و کارمندانی با مهارت بالا

ایجاد فضای کاری منعطف ( دورکاری، نیمه وقت و یا فریلنس)

ترغیب کردن فضای کاری اجتماعی و گروهی

ایجاد انگیزه در کارمندان به منظور حفظ بهداشت محیط کارشان

متعادل کردن فضای خشک و رسمی کار

کم شدن فضای خصوصی افراد

ایجاد تداخل کاری

احتمال ایجاد دسته و قلمرو در میان کارمندان

با توجه به مزایا و معایبی که ذکر شد بهتر است بدانید، مدیریت صحیح معایب میزهای کار اشتراکی را کاهش و یا حذف می‌کند. راه‌های زیادی برای ایجاد تعامل و همکاری مثبت وجود دارد، که به راحتی قابل اجرا هستند.

 

میز کار گروهی انواع مختلفی دارد، به همین علت انتخاب را به امری راحت‌ تبدیل می‌کند. به طور مثال تعدای از میزهای کار گروهی دیوایدری از جنس شیشه یا ام دی اف دارند. این ویژگی باعث می‌شود، همچنان که فضای خصوصی هر کارمند حفظ شود فضای اشتراکی هم داشته باشند.

میزهای کار گروهی که به صورت یکپارچه است باید فضایی برای عبور سیم و کابل‌ها داشته باشد تا از شلوغی و بهم ریختگی بیشتر جلوگیری کند.

تعدادی دیگر از میزهای کار گروهی به صورت خطی هستند که باعث می‌شود کارکنان همه در یک راستا قرار بگیرند. کاربری این میزها در بخش‌های کاری که همه یک کار مشترک انجام می‌دهند مشخص می‌شود.

میزهای کار گروهی هم وجود دارد که کارکنان روبه روی هم قرار می‌گیرند.

میزهای کار گروهی شکل دار که به صورت دایره و چند ضلعی وجود دارد در فضاهای آپ آفیس فضای کار گروهی ایجاد می‌کند.

خرید میز کار گروهی مناسب

در هنگام خرید میزهای کار گروهی باید به چند نکته توجه داشته باشید. ابعاد محیط کار و تعداد کامندان شما تاثیر زیادی در نوع میز کار گروهی دارد. میز کار گروهی دایره در یک اتاق کوچک انتخاب هوشمندانه‌ای به نظر نمی‌رسد. شاید بهتر باشد یک میز کار گروهی مستطیل که کارمندان روبه روی یکدیگر قرار می‌گیرند انتخاب کنید.

نکته دوم متریال میز است که هر چه کیفیت و دوام بالا داشته باشد، قیمت آن هم افزایش پیدا می‌کند. انتخاب مبلمان اداری با طول عمر و دوام بالا سرمایه گذاری مطمئنی است که در گذر زمان شما را از تغییرات پی در پی دور نگاه می‌دارد. همچنین ارگونومیک بودن آن سلامتی جسمانی و روانی را برای کارکنان شما فراهم می‌آورد.

در طراحی دکوراسیون اداری رنگ میزها بر اساس رنگ فضا و رنگ سازمانی انتخاب می‌شود. اما میزهایی با رنگ روشن در بزرگ و پرانرژی روشن نشان دادن فضای کاری تاثیرگذار است.

میزهای کار گروهی به نسبت تعداد افرادی که پشت آن می‌نشینند، باید از تحمل وزن بیشتری برخوردار باشند. همچنین به علت استفاده بیشتر و تردد بیشتر افراد باید سطح آن هم در مقابل خش مقاوم‌تر باشند. گروه طراحی دکوراسیون مکعب شما را در خرید و جایگاه مناسب میزکار گروهی راهنمایی خواهد کرد.

فیلترها

محدوده قیمت

0تومان20930000تومان

برندها

جنس بدنه محصول