در ۳ دهه گذشته، استفاده از شیشه به منظور استفاده در فضای بیرونی دفاتر کار رونق گرفته است. پیشرفت‌هایی در مقاوم سازی شیشه و امکان استفاده از شیشه‌های رنگی و انعطاف پذیر به این معناست که حریم خصوصی و امنیت دفاتر کار شما به خطر نمی‌افتد. استفاده از شیشه به خصوص در دهه اخیر به فضاهای داخلی دفاتر کار نیز گسترش یافته است.
تلاش برای ایجاد تقسیم فضای اداری برای انجام وظایف و نقش‌های خاصی صورت گرفته است. اما نباید مزایای ارائه شده توسط یک طرح باز، فضای داخلی دفاتر کار را به خطر اندازد. شیشه سخت ثابت کرده است که یک محیط ایده آل برای رسیدن به تعادل بین زیبایی شناسی، ایمنی، قابلیت پوشش فضا، و مقرون به صرفه به لحاظ اقتصادی برای خریدار نهایی است.
بنابراین، شیشه مناسب برای استفاده در دکوراسیون اداری دفاتر کار چه ویژگی‌هایی را باید داشته باشد؟

چگونه دفاتر اداری شیشه ای با استفاده از پارتیشن ایجاد کنیم؟

ایجاد این نوع از فضاهای داخلی به طور موثر شامل استفاده از پارتیشن اداری شیشه ای است. این‌ها معمولا از پانل‌های شیشه‌ای و یا درب‌های ۱۲ میلی متری ساخته شده‌اند. درب‌های ساخته شده از مواد دیگر مانند درب‌های روکش دار همچنین می‌توانند با پانل‌ها در صورت لزوم ترکیب شوند.  برای ایجاد خطوط تمیز و ظاهر کاملا روشن برای درهای شیشه‌ای می‌توان از انواع پارتیشن اداری شیشه‌ای بدون درز استفاده کرد.
شفافیت، زیبایی شناسی و خطوط واضح پارتیشن اداری شیشه‌ای با استفاده از سیلیکون روشن افزایش داد. علاوه بر این یا واشر شیشه‌ای روشن بین پانل‌ها هم می‌توان زیبایی را افزایش داد. همچنین با استفاده از کلیدهای کم عمق در بالا و پایین، می‌توان تمام ساختار را با محیط اطراف خود به طور ملایم‌تر ترکیب کرد. از آنجایی که اینها آلومینیوم هستند، این مزیت را دارند که می‌توانند رنگ به خود بگیرند.
این رنگ‌ها می‌توانند با هر رنگ BS یا RAL سازگاری داشته باشند. به همین علت می‌توان آنها را به طور کامل با محیط اطراف خود سازگار کرد. شاید بتوان به راحتی لبه‌های پارتیشن‌ها را با دیوارهای جامد که به آنها متصل است، ارتباط داد.

نکات نصب پارتیشن شیشه‌ای اداری

تکنیک‌های مدرن معماری پیشرفته اکنون در ایجاد پارتیشن اداری استفاده می شوند. به عنوان مثال استفاده از طرح را می‌توان برای ترکیب عکس‌، لوگو، آرم‌، صحنه‌، و ایجاد همه نوع از اثرات تزئینی، نام تجاری، و غیره اضافه کرد. مواد آشکار ساز نیز با هدف حصول اطمینان از ایمنی پارتیشن اداری ضروری می‌باشند. افراد باید بتوانند متوجه پانل شیشه‌ای در آن شوند و از این طریق افراد از برخورد به پانل در حین راه رفتن حفاظت می‌شوند. ضخامت و سختی شیشه پانل نیز برای حفظ استانداردهای ایمنی ضروری می‌باشد.
ایجاد یک دفتر شیشه‌ای کامل در حال حاضر یک امکان واقع بینانه و مقرون به صرفه برای بسیاری از سازمان ها از طریق استفاده هوشمند از پارتیشن اداری شیشه ای و درب‌های شیشه‌ای است.