امروزه خلاقیت در دکوراسیون حد و مرز ندارد. هر شخصی بنا به نیاز خود ممکن است ساخت وسیله‌ای را به شکل خاص سفارش دهد که خود باعث ایجاد یک کسب و کار جدید شود. در این مقاله می‌خواهیم درباره پارتیشن چوبی با شما صحبت کنیم. اما قبل از آن باید بدانیم پارتیشن چیست؟

پارتیشن‌ها امکان سازماندهی فضا را به صورت حرفه‌ای تر ایجاد می‌کنند. برای مثال اگر شرکت شما دارای یک فضای بزرگ باشد و امکان ساخت دیوار را نداشته باشید پارتیشن‌ها به کمک شما می‌آیند. پارتیشن‌ها در ابعاد و رنگ‌های متنوعی ساخته می‌شوند تا شما به راحتی بتوانید دکوراسیون زیبایی خلق کنید. برای افزایش نیروی انسانی خود احتمالا با چالش‌های زیادی روبرو هستید؛ کمبود فضا و تفکیک آن یکی از مسائل مهم مدیران است. پارتیشن اداری می‌تواند از یک سالن بزرگ یک دفتر کار منظم بسازند.

پارتیشن چوبی چیست؟

پارتیشن‌ چوبی یکی از انواع پارتیشن‌ها هستند که ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود را دارند. این نوع پارتیشن علاوه بر سازماندهی کردن محیط، دکوراسیون زیبایی هم برای دفتر کار شما ایجاد می‌کند. به طور کلی چوب و هر آن چه که از چوب ساخته می‌شود جنبه زیبایی هم به محل قرارگیری خود می‌دهد. پارتیشن‌های چوبی را می‌توان طبق سلیقه مشتری ساخت. رنگ‌های متنوع چوب دست شما را باز می‌گذارد تا بر اساس دکوراسیون اداری خود بهترین انتخاب را داشته باشید. این رنگ می‌تواند نزدیک به رنگ لوگوی شرکت شما باشد. البته پیشنهاد می‌کنیم برای انتخاب رنگ و طرح با کارشناسان با تجربه دکوراسیون مشورت کنید تا از نتیجه کار مطمئن‌تر باشید.

در صورتی که اتاق شما دارای پنجره نباشد، می‌توانید برای انتقال نور، از پارتیشن‌هایی استفاده کنید که قسمتی از آن دارای شیشه باشد. این پارتیشن‌ها علاوه بر زیبایی، امکان دیده شدن همکارانتان را مهیا می‌کنند و همچنین در صورتی که یک قسمت از فضا دارای پنجره باشد، می‌توان از نور آن قسمت استفاده کرد. شیشه کار شده در پارتیشن‌هایی که به صورت تلفیقی تولید می‌شود را می‌توان به صورت شفاف یا مات انتخاب کرد. در صورتی که این شیشه به صورت مات باشد، حریم خصوصی کارمندان بهتر حفظ می‌شود.

متحول کردن دکوراسیون با پارتیشن‌های چوبی

این نوع از پارتیشن‌ها می‌توانند تحول بی‌نظیری در فضای داخلی ساختمان‌ها ایجاد کنند. ممکن است برای تغییر دکوراسیون خود راه‌های متنوعی را انتخاب کرده و هزینه‌های زیادی را پرداخت کرده باشید. اما ندانید که با خرید پارتیشن می‌توانید یک تغییر زیبا و متفاوت ایجاد کنید.

شما می‌توانید برای محدود کردن دید فضاهای مختلف از پارتیشن استفاده کنید. برای مثال نقشه ساختمان‌های امروزی به گونه‌ای است که به آشپزخانه دید داشته باشید. این موضوع ممکن است باب میل بانوی خانه نباشد. برای زمانی که مهمانی در خانه شما باشد می‌توان پارتیشن‌های متحرک را در هر سمتی که بخواهید قرار دهید. همچنین می‌توان این پارتیشن‌ها را مقابل درب سرویس بهداشتی قرار دهید تا هم راحتی را برای اعضای خانواده و مهمانان ایجاد کنید و هم زیبایی خاصی به سمت دیگری از خانه داده باشید.

پارتیشن چوبی مقاومت و استحکام خوبی دارند. به همین دلیل انتخاب بسیاری از افراد در دنیای دکوراسیون است. پارتیشن‌های چوبی معمولا از جنس چوب جامد و ام‌دی‌اف ساخته می‌شوند. کاربردهای فراوانی دارند و در هر قسمت از خانه یا محیط اداری می‌توانند نصب شوند. پارتیشن‌هایی که از جنس چوب جامد هستند مقاومت خوبی در برابر آتش دارند.

برخی از مدل‌های آن به خوبی می‌توانند از عبور صدا جلوگیری کنند. این موضوع برای اتاق‌های کنفرانس از درجه اهمیت زیادی برخوردار است تا اطلاعات محرمانه کاری حفظ شود و همچنین سر و صدای صحبت مدیران برای کارمندان مشکل ایجاد نکند. البته استفاده از پارتیشن‌هایی که خاصیت آکوستیک دارند برای همه قسمت‌های شرکت توصیه می‌شود. این کار تمرکز افراد را بیشتر و بازدهی کار آن‌ها را افزایش می‌دهد.