پارتیشن‌های شیشه‌ای دفاتر اداری مزایای غیر قابل انکاری ارائه می‌کنند. بحث‌ها و سردرگمی‌های زیادی در مورد مزایا و معایب پارتیشن‌های شیشه‌ای اداری وجود دارد.در حالی که بعضی از مدیران بر این باورند که با جدا کردن تیم خود برای کاهش اختلالات و حواس پرتی، می‌توانند به بالاترین راندمان دست یابند، بعضی دیگر احساس می‌کنند محیط پر جنب و جوش و تعاملی برای دستیابی به حداکثر بهره وری حیاتی است. صرف نظر از این موضوعات، پارتیشن اداری شیشه‌ای مزایای غیرقابل انکاری را ارائه می‌دهند.

هزینه اجرای پارتیشن شیشه ای

عوامل گوناگونی بر هزینه نهایی اجرای پارتیشن شیشه ای موثر هستند. بنابراین تخمین هزینه اجرای این کار باید بر اساس بررسی فضای کار شما، متراژ پارتیشن مورد نیاز و وسایل جانبی مورد نیاز برای اجرا محاسبه شود. با این وجود در کنار متراژ کار، دوجداره بودن پارتیشن شیشه‌ای، نوع فریم، متراژ فریم، ضخامت شیشه مورد استفاده، کیفیت و جنس درزگیرها، محاسبه هزینه درب‌ها در صورت وجود، قابلیت حرکت و تنظیمات اضافه پارتیشن و… همگی بر تخمین هزینه اجرای پارتیشن شیشه ای موثر هستند.

لیست مزایای نصب پارتیشن اداری شیشه‌ای

 

بهبود بهره وری

نصب پارتیشن‌های اداری شیشه‌ای در دکوراسیون اداری منجر به افزایش بهره وری در میان نیروی کار می‌شود. با توجه به این که ممکن است تحت نظارت دائمی قرار گیرند، کارکنان کار را به شیوه‌ای جدی‌تر انجام می‌دهند. صرف نظر از کاهش تنبلی در دفتر کار، پارتیشن‌های اداری شیشه‌ای واضح، کارکنان را تشویق می‌کنند که به سطح بالاتری از بهره وری دست یابند.نصب پارتیشن‌های شیشه‌ای نیز به کاهش آلودگی صوتی در دفترکار کمک می‌کند، زیرا آنها تا حدودی عایق صدا هستند که حواس پرتی را کاهش می‌دهد و بهره وری را بهبود می‌بخشد.

 

انعطاف پذیری

بزرگترین سود مالی برای نصب پارتیشن‌های اداری شیشه‌ای افزایش میزان انعطاف پذیری ارائه شده توسط آنها است. در حالی که جداسازی یک اتاق با دیوارهای سنتی، یک امر خسته کننده و گران قیمت است، بهتر و آسان تر است که پارتیشن های اداری شیشه ای را به کار ببرید و آنها را از یک مکان به مکان دیگر منتقل کنید، در صورتی که می‌خواهید یک فضا را در دکوراسیون داخلی دفتر خود اضافه کنید.تخریب یک پارتیشن شیشه‌ای نه تنها آسان است، بلکه شما نیز هزینه‌های اضافی را بابت این کار متحمل نخواهید شد. در نتیجه همیشه می‌توانید طراحی دکوراسیون اداری خود را متناسب با نیاز و شرایط به طور مرتب تغییر دهید.

 

تعمیر و نگهداری آسان

اگر چه ممکن است صحیح به نظر نرسد، پارتیشن اداری شیشه‌ای از لحاظ تمیز کردن و نگهداری نسبتا آسان هستند. شما همیشه می‌توانید از یک محلول تمیز کردن پنجره برای پاک کردن صفحات شیشه‌ای استفاده کنید.اگر چه شما می‌توانید از همان روش برای پاک کردن پانل‌های شیشه‌ای پردازش شده استفاده کنید، استفاده از پارچه‌های میکروفایبر نیز توصیه می‌شود.

کارآمد

شما می‌توانید با نصب پارتیشن‌های اداری شیشه‌ای، نیاز به روشنایی الکتریکی به ویژه در طول روز را کاهش دهید. کاهش وابستگی به روشنایی مصنوعی، اغلب باعث کاهش هزینه‌های کلی شرکت شما می‌شود، مقدار مصرف انرژی را کاهش می‌دهد و موجب صرفه جویی در هزینه‌های زیادی می‌شود.صرف نظر از مزایای مالی آن، مصرف انرژی کم تاثیر مثبتی بر محیط زیست دارد. به همین ترتیب، پارتیشن‌های شیشه‌ای باعث کاهش ریز پردازنده شرکت و افزایش بهره وری انرژی می‌شود.

روشنایی بهبود یافته

هنگامی که حرف از محل کار به میان می‌آید، کمبود نور طبیعی یکی از بزرگترین مشکلات امروز است. به ویژه از آنجا که اغلب باعث کاهش کارایی در محیط کار و خستگی کارکنان می‌شود.با این حال، می‌توانید سلامت و روحیه کارکنان خود را با تغییر  طراحی دکوراسیون داخلی و استفاده از نور طبیعی افزایش دهید. نصب پارتیشن‌های شیشه‌ای در دفاتر اداری یکی از بهترین راه‌ها برای ورود نور کافی خورشید است.

حریم خصوصی

بر خلاف باور عمومی، نصب یک پارتیشن اداری شیشه‌ای لزوما از بین برنده حریم خصوصی افراد نیست. وقتی که حرف از نصب پارتیشن‌های شیشه‌ای به میان می‌آید، بسیاری از مردم ناامید می شوند زیرا نمی خواهند امنیت خصوصی کارکنان را از بین ببرند.برای پارتیشن‌های شیشه‌ای طرح مات، احساس داشتن حریم خصوصی مورد نیاز را ایجاد می‌کند. به طوری که بدون هیچ گونه سوء استفاده از حریم شخصی شما، احساس داشتن حریم خصوصی در شما ایجاد می‌شود.

ارزش زیبایی شناسی

با افزایش رقابت جهانی، پیروزی برای جذب مشتریان جدید به طور فزاینده‌ای سخت شده است. به این ترتیب، کارآیی و قابل ارائه بودن برای یک شرکت ضروری است تا مشتریان جدید را تحت تأثیر قرار دهد. بی تردید، پارتیشن اداری شیشه‌ای ظاهر زیبا داشته و زیبای شرکت‌ها را تضمین می‌کنند.با انواع مختلفی از راهکار‌های موجود مانند سرامیک، پارتیشن‌های شیشه‌ای دفاتر اداری نیز ظاهری کاملا مدرن را ارائه می‌دهد. همچنین این محصولات می‌تواند تقریبا در هر محیط کاری مکمل باشد.

دوام

برای حصول اطمینان از تامین مقاومت در برابر سایش و استهلاک با در نظر گرفتن استفاده روزمره از دفتر، استاندارد صحیح ضخامت شیشه مورد نیاز است. به همین ترتیب، پارتیشن‌های شیشه‌ای می‌تواند برای مدت زمان بسیار طولانی با مراقبت و نگهداری مناسب به کار خود ادامه دهند.اگرچه شما ممکن است تصمیم گیری در خصوص انتخاب نوع شیشه‌ای که در محل کار خود باید نصب کنید دشوار است. زیرا در حال حاضر انواع مختلفی برای پارتیشن اداری وجود دارد. احساس و نگاهی که می‌خواهید در دفتر خود ایجاد کنید و همچنین طراحی دکوراسیون اداری شما، برخی از عواملی هستند که تاثیرگذار می‌باشند.با افزایش تعداد گزینه‌ها در هنگام طراحی دکوراسیون داخلی ، پارتیشن اداری شیشه‌ای در حال تبدیل شدن به یک گزینه محبوبیت هستند.

حفظ حریم خصوصی در پارتیشن شیشه ای

وقتی صحبت از پارتیشن شیشه ای می‌شود؛ بسیاری از افراد نگران مسئله حفظ حریم خصوصی هستند. در واقع این تصور که پارتیشن شیشه ای نمی‌تواند فضایی محصور و بدون دید ایجاد کند؛ برای عده‌ای به عنوان نقطه ضعف این سبک ایجاد فضاهای اداری محسوب می‌شود. با این وجود پارتیشن های شیشه ای امروزی تا حدود زیادی این مسئله را حل کرده و به کمک استفاده از طرح‌های مات قابل اجرا روی شیشه و همچنین استفاده از انواع پرده اداری، می‌توان آنها را برای فضاهای نیازمند حریم خصوصی آماده کرد.

از سویی این پارتیشن‌ها برعکس دیوارهای معمولی سنتی، قابلیت این را دارند؛ که به میزان لازم پوشیده شده (مثلا یک متر ابتدایی از سطح زمین) و فضایی را ایجاد کنند که در عین حفظ حریم خصوصی، از سایر مزایای فضاهای عمومی مثل دریافت نور مناسب، دل‌باز بودن و زیبایی، بهره‌مند هستند.

ظاهر پارتیشن شیشه ای

مهم‌ترین ویژگی پارتیشن اداری شیشه ای ظاهر جذاب و مدرن آن است. در واقع اولین مزیت این پارتیشن‌ها که موجب شده بسیاری از دفاتر اداری به آن علاقه‌مند شوند نیز همین نکته است. پارتیشن‌های شیشه ای اجازه می‌دهند تا دیوارهای دفتر اداری شما به جایی برای هرچه زیباتر کرده فضای کار تبدیل شوند. این شیشه ها قابلیت این را دارند که به کمک طرح‌های مختلف کامل شده و به فضای فیزیکی شما هویتی سازمانی ببخشند. به عنوان مثال درج آرم و شعار سازمان روی شیشه از این جمله است.

از سویی پارتیشن شیشه ای کمک می‌کند تا فضاهای کاری کوچک و اشتراکی، بزرگ‌تر به‌نظر رسیده، امکان نورپردازی بهتری داشته، قابلیت تنظیم و تغییر بیشتری داشته و در نتیجه کارکنان مشغول فعالیت در چنین فضایی حس بهتری نسبت به فضای کار و در نتیجه کار خود داشته باشند.

افزایش بهره وری کارکنان

یکی از نگرانی‌های همیشگی مدیران، حفظ کیفیت و بهره‌وری کارکنان است. یکی از عوامل موثر در این زمینه نیز طراحی دکوراسیون اداری است. در پژوهش‌های مختلف نیز این موضوع اثبات شده است که حضور در یک فضای اداری مناسب و بهینه، می‌تواند به‌طور مستقیم بر روی بهره‌وری کارکنان موثر باشد.

بر همین اساس داشتن یک فضای اداری مناسب که استانداردهای مدنظر برای افزایش بهره‌وری کارکنان را رعایت کرده باشد؛ امری بسیار مهم است. پارتیشن اداری شیشه ای به عنوان بخش مهمی از دکوراسیون اداری مدرن، یکی از عوامل اثرگذار در این زمینه است. همان‌طور که پیش از نیز گفته شد، این پارتیشن‌ها به‌خصوص در فضاهای کاری مدرن، که بهره‌وری کارکنان نیازمند دو عامل وجود حریم خصوصی، در عین حفظ یک‌پارچگی و ارتباط کارکنان با یک‌دیگر است؛ اثرگذاری بسیاری دارد. از سویی پارتیشن های شیشه ای علاوه بر این موضوع، در بهبود نور طبیعی محیط، بهبود شرایط تهویه هوای محیط و بهبود وسعت دید کارکنان، اثری انکارنشدنی دارد.

کاهش مصرف انرژی

در دفاتر اداری سنتی، ایجاد روشنایی مصنوعی در هر فضای مجزای کاری، نیازمند یک منبع نور اختصاصی بود. از سویی بسته بودن این فضاها موجب می‌شد تا تنها اتاق‌های دارای پنجره اختصاصی بتوانند از نور طبیعی استفاده کرده و جلوی انتشار آن را به سایر فضاها می‌گرفتند. در چنین شرایطی طبیعی است که پارتیشن های شیشه ای تا حدود زیادی می‌توانند در یک‌پارچه کردن نور مصنوعی و استفاده بهتر از نور طبیعی و در نتیجه کاهش مصرف انرژی موثر باشند. همچنین این ویژگی در زمینه کنترل یک‌پارچه دمای محیط و در نتیجه کاهش مصرف انرژی برای تولید سرمایش و گرمایش نیز صدق می‌کند.

نظافت راحت

دیوارهای قدیمی اغلب با رنگ یا کاغذ دیواری پوشیده شده بودند. حتی فکر تمیز کردن چنین دیوارهایی نیز سخت است؛ و تقریبا این دیوارها هیچ وقت نظافت نشده و در صورت نظافت کردن نیز، نتیجه آنچنان رضایت‌بخش نبود. این در حالی است که شیشه‌ها به‌راحتی هرچه تمام‌تر پاک شده و حتی پس از سال‌ها استفاده نیز به شفافیت و کیفیت روز اول خواهند بود. از سویی سادگی انجام نظافت پارتیشن شیشه ای موجب می‌شود تا نظافت روزانه آن قابل انجام باشد؛ و در نتیجه فضای اداری شما همیشه زیبا و تمیز به‌نظر برسد.

عایق صوتی

یکی از سوالات مشتریان هنگام انتخاب پارتیشن شیشه ای برای فضای اداری خود، میزان عایق بودن آنها در برابر صداست. خوش‌بختانه در این زمینه نیز پارتیشن اداری شیشه ای شما را ناامید نمی‌کند؛ و گزینه‌هایی کاملا عایق دربرابر صدا را به شما ارائه می‌دهد. البته پیشنهاد می‌کنیم هنگام خرید این موضوع را مطرح کرده تا گزینه‌های مناسب را در اختیار شما قرار دهند.