پارتیشن‌های اداری یکی از عناصر اصلی طراحی دکوراسیون اداری مدرن هستند. این پارتیشن‌ها می‌تواند در تقسیم بندی و ایجاد فضاهایی مفید و تازه بسیار موثر بوده و کاربردهای جدیدی را برای بخش‌های مختلف دفتر کار شما تعریف نمایند. پارتیشن‌های اداری انواع مختلفی دارند که هر کدام با توجه به کاربردهایش با هدفی خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین یکی از تفاوت‌های اصلی پارتیشن‌های اداری در متریال به کار رفته در آنها است. پارتیشن اداری شیشه‌ای یکی از محبوب‌ترین و پرکاربردترین نوع پارتیشن است؛ که می‌تواند کاربردهای زیادی در طراحی دکوراسیون اداری داشته باشد. پارتیشن اداری شیشه‌ای علاوه بر کاربردهای عمومی پارتیشن، دارای ویژگی‌ها و کاربردهای خاصی است که در این مقاله وب‌سایت مکعب گروپ به آن پرداخته‌ایم.

پارتیشن اداری شیشه‌ای برای فضاهای کوچک

امروزه بیشتر کسب و کارهای اداری با محدودیت فضا مواجه هستند. پارتیشن اداری یکی از لوازمی است که در این فضاها بیشترین استفاده را دارد. اولین کاربرد و در واقع کارایی کلاسیک پارتیشن اداری، تقسیم فضاهای بزرگ به بخش‌های گوناگون است. اما گاهی در فضاهای کوچک نیز پارتیشن اداری می‌تواند کارایی ویژه خود را داشته باشد. در این زمینه پارتیشن اداری شیشه‌ای را باید کاربردی‌ترین نوع پارتیشن دانست. فضاهای کوچک با مشکلات زیادی روبه رو هستند. از سویی نمی‌خواهند محیط کوچک‌تر از آنچه هست به نظر برسد. از سویی دیگر می‌خواهند از مزایای تقسیم فضا بهره ببرند. در این شرایط پارتیشن اداری شیشه‌ای به کمک شما می‌آید. این پارتینش‌ها اجازه می‌دهند با وجود تقسیم فضا، ارتباط بصری میان بخش‌های مختلف را فراهم کرده و از کوچک‌سازی رویتی فضاهای گوناگون جلوگیری کند.

پارتیشن اداری شیشه‌ای برای تقسیم بهتر روشنایی

موقعیت فضایی و نقشه بسیاری از ساختمان‌ها به گونه‌ای است که از نور طبیعی محدودی برخوردار هستند. این ویژگی به‌خصوص در دفاتر کار وسیع، بیشتر به چشم می‌آید. در چنین دفاتری بخش‌بندی فضاهای گوناگون با استفاده از دیوار و یا پارتیشن‌های معمولی، موجب تاریک شدن محیط‌های داخلی می‌شود. این موضوع موجب تقسیم ناعادلانه نور در فضاهای مختلف می‌شود. راه حل قدیمی چنین مشکلی استفاده از پنجره‌ها و همچنین کمک گرفتن از نور مصنوعی است. در این شرایط استفاده از پارتیشن شیشه ای راهکاری بسیار مفید این است. پارتیشن‌های شیشه ای موجب تقسیم بهتر نور در فضاهای مختلف می‌شوند؛ و با وجود اینکه چندین فضای مجزا پدید می‌آورند؛ اجازه می‌دهند نور طبیعی و حتی مصنوعی در کل فضا در جریان باشند.

افزایش سلامتی در میان کارمندان

ساعات طولانی کار در یک محیط اداری و تحت تنش و فشار کاری در دراز مدت موجب کاهش سلامتی جسمانی و روانی می‌شود. متخصصان معتقدند که روزانه حداقل پانزده دقیقه قرار گرفتن در معرض نور آفتاب خواص زیادی دارد. از جمله این خواص افزایش ویتامین دی جلوگیری از سرطان‌ها و کاهش فشار خون بالا است. همچنین افزایش کارکرد مغز از مهمترین تاثیرات نور آفتاب است. پارتیشن اداری شیشه‌ای به راحتی در تابش نور آفتاب در فواصل زمانی که نور آفتاب وجود دارد تاثیر گذار است.

همچنین بهره‌گیری از نور آفتاب باعث افزایش انرژی مثبت در محیط اداری شما می‌شود. استفاده هوشمندانه از نور افتاب در داشتن محیط اداری شاد و پایداری آن تاثیر گذار است.

پارتیشن اداری شیشه ای برای زیبایی بیشتر محیط

پارتیشن اداری شیشه ای به خودی خود عنصری زیبا در طراحی دکوراسیون اداری است. این پارتیشن‌ها به شما اجازه می‌دهند جذابیت‌های بصری بسیاری را در فضاهای مختلف دفتر کار ایجاد کنید. به عنوان مثال می‌توانید با مات کردن بخش‌هایی از شیشه پارتیشن اداری، لوگوی کسب ‌و کار خود را به شکل زیبایی به نمایش بگذارید. همچنین بخش شیشه‌ای این پارتیشن‌ها فضایی زیبا برای استفاده به عنوان تخته وایت برد است. پارتیشن اداری شیشه‌ ای به دلیل آنکه وسعت دید ایجاد می‌کنند؛ می‌توانند فضایی بهتر را برای کارکنان فراهم کرده و همچنین در دکوراسیون تزئینی سایر بخش‌ها را از زوایای بیشتری قابل دید کنند.

دوام بالاتر پارتیشن اداری شیشه‌ای

اگر محیط کار شما محیطی شلوغ و پرجمعیت است؛ احتمال استهلاک وسایل و همچنین آلودگی‌های محیطی دفتر کار بیشتر خواهد بود. پارتیشن شیشه‌ای در مقایسه با سایر پارتیشن‌ها کمتر کثیف شده و کمتر تحت تاثیر استهلاک‌های فرسایشی قرار می‌گیرد. به عنوان مثال شیشه کمتر و به سختی دچار خط و خش می‌شود؛ و رنگی ندارد که دچار آسیب گردد. همچنین شیشه به راحتی تمیز شده و برای سال‌ها کیفیت، زیبایی و تازگی خود را حفظ می‌کند. در نهایت فراموش نکنید که پارتیشن شیشه‌ای رنگی با حریم خصوصی تداخلی ندارد؛ و می‌توانید در صورت لزوم بعضی از قسمت‌ها را مات کرده و با وجود دریافت نور و سایر مزایای آن، از محیط بسته مدنظر نیز بهتر ببرید.

نتیجه‌گیری

پارتیشن اداری شیشه‌ای مزیت‌های فراوانی دارد، اما در طراحی و نصب آن باید نهایت هوشمندی را به کار برد. به دلیل قیمت بالای هر قطعه از پارتیشن‌های شیشه‌ای، کوچک‌ترین بی‌دقتی در چیدمان و اجرا باعث صرف هزینه‌های گزافی می‌شود. به همین علت به کار گرفتن نیروی متخصص در این زمینه بهترین نتیجه را در اختیار شما قرار خواهد داد. شما می‌توانید برای هر گونه تغییر در طراحی دکوراسیون اداری شرکت خود و یا استفاده از پارتیشن اداری در محیط اداریتان به متخصصین گروه مکعب مراجعه کنید. گروه طراحی داخلی اداری مکعب با سال‌ها تجربه در زمینه طراحی محیط‌های اداری مدرن قادر به پاسخگویی نیاز شما خواهد بود.