موضوع عجیبی نیست اگر شنیده باشید محیطی که در آن زندگی می‌کنید، می‌تواند نقش مهمی در روحیه و احساس شما ایفا کند. اما آیا می‌دانستید که شرایط محیطی می‌تواند بر کارایی شما هم تاثیر مثبت بگذارد؟ در این مقاله وب‌سایت مکعب گروپ به بررسی ۵ ایده برای طراحی خلاقانه دکوراسیون اداری که موجب افزایش کارایی می‌شود، می‌پردازیم.

تعدادی از ترفندهای طراحی خلاقانه دکوراسیون اداری ساده و اقتصادی است و شما می‌توانید در دفتر خود با هدف افزایش انرژی، الهام گرفتن و انگیزه گرفتن در طول روز، از آنها استفاده کنید.

زیبایی بسیاری از این نکات در این است که آنها را می‌توان تقریبا در هر دفتر بزرگ یا کوچک، دفتر خانگی و… استفاده کرد. بنابراین بدون توجه به شرایط داخلی که با آن کار می‌کنید، یک، دو یا همه پنج ایده از این ایده‌ها را برای ایجاد فضای کاری شادتر، سالم‌تر و کارآمدتر، امتحان کنید.

حداکثر افزایش نور پردازی

بهینه‌سازی روشنایی محیط کاری، یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای افزایش انرژی و کاهش فشار بر چشم‌ها (که از تلاش برای خواندن با نور کم ایجاد می‌شود) است. نور طبیعی در این زمینه بیشترین اثر را دارد و پیشنهاد می‌کنیم با استفاده از پنجره‌های بزرگ و شیشه‌های روشن به جای مات یا پرده‌های زخیم، حداکثر استفاده را از آن در طراحی خلاقانه دکوراسیون اداری ببرید. اما حتی اگر کنترل شما بر نور طبیعی محدود باشد؛ انتخاب لامپ‌های با رنگ روشن، باعث تغییر زیادی در افزایش روزانه انرژی شما خواهد شد.

آشکار کردن طراحی مینیمال

زیبایی شناسی مینیمالیستی بیشتر از آن است که فقط فضای شما را شیک و زیبا کند. این روش در طراحی خلاقانه دکوراسیون اداری انجام کارها را آسان‌تر می کند. از به هم ریختگی اطراف شما می‌کاهد و در نتیجه فضای شما را بدون دردسر مرتب و سالم نگه می‌دارد و در نتیجه انرژی بیشتری را به شما منتقل می‌کند.

رنگ‌های الهام بخش

رنگ‌ها پتانسیل بالایی در افزایش یا کاهش کارایی دارند. بنابراین باید در استفاده از آن در طراحی خلاقانه دکوراسیون اداری دقت کافی داشته باشید. با توجه به علم رنگ شناسی، رنگ‌های طیف آبی، ذهن را تحریک می‌کنند. رنگ زرد الهام بخش خلاقیت است و سبز باعث احساس آرامش می‌شود. البته این تاثیرات می‌تواند از فرد به فرد متفاوت باشد. پس اگر دفتر کار خصوصی خود را طراحی می‌کنید؛ رنگ‌ها را بر اساس احساس شخصی خود انتخاب کنید.

عطرهای تسکین دهنده

کلیدی برای شاداب ماندن در همه روزهای زندگی روزمره این است که مطمئن شوید هیچ کدام از حواس ششگانه خود را نادیده نگیرید. این بدان معنی است که ذهن خود را به عطرهایی که از طریق فضای شما می‌آیند احاطه کنید. طراحی خلاقانه دکوراسیون اداری را در این زمینه نیز در نظر بگیرید. عصر نعناع به طور معمول برای انرژی دادن و تازه کردن، استفاده می‌شود. در حالی که عطر مرکبات می‌تواند انرژی را افزایش و استرس را کاهش دهد. و اگر هنوز فکر می‌کنید کافی نیست یک شمع معطر بخورید، پخش کننده‌های ضروری روغنی یک راه عالی و فوق‌العاده ایمن برای اطمینان از این است که به خوبی از عطر استفاده می‌کنید.

سبزی پر جنب و جوش

به عنوان انسان، ما موجوداتی هستیم که می‌تواند به طور جدی در مواقعی از زندگی آزرده خاطر باشد. اما خوشبختانه، این مشکل برای مبارزه، راهکار ساده‌ای دارد. اضافه کردن گیاهان سبز به فضای کاری شما، علاوه بر پاک کردن هوای محیط، موجب احساسات خوب خواهد شد و از طرفی فرصت‌های بیشتری را برای سفارشی کردن فضای داخلی با گلدان‌های تزئینی و طبیعی ارائه می‌دهد.

تاثیرات یک دکوراسیون سرشار از خلاقیت

افزایش رضایت کارکنان

محیط کار استاندار باعث افزایش رضایت کارکنان خواهد شد. میزان خستگی کارکنان را در طول یک روز کاری کاهش خواهد داد، به گونه‌ای که احساس خواهند کرد در محیط خانه خود مشغول به کار هستند.

افزایش بازدهی کاری

کارمندان شاد در انجام وظایف روزانه خود کوتاهی نمی‌کنند. همچنین با رغبت و حس بهتری در محل کار خود حاظر می‌شوند. همین امر در افزایش بازدهی و راندمان کاری تاثیر زیادی می‌گذارد.

افزایش انرژی مثبت در فضای حاکم

محیط‌های اداری به طور معمول با فضایی خشک و رسمی مواجه هستند. دکوراسیون اداری مدرن سرشار از خلاقیت در کوچکترین جزئیات است که انرژی حاکم در فضا را گسترش می‌دهد.

ایجاد مسیرهای جدید کاری

محیطی سرشار از خلاقیت قابلیت ایجاد مسیرهای جدید در یک محیط کاری را دارد. در هر محیطی که سطح استرس کم باشد، تعامل مثبت در میان کارکنان شکل می‌گیرد.

جذب استعدادهای کاری و حرفه‌ای جوان

محیط‌های کاری جذاب در جذب نیروی جوان و با استعداد موفق‌تر عمل می‌کند. به همین جهت ظاهر و پرستیژ یک محیط کاری مهم است.

نتیجه گیری

در دنیای پرسرعت تغییرات دکوراسیون اداری که هماهنگ با این سرعت پیش می‌رود اهمیت دارد. اگر می‌خواهید از این ویژگی‌ها برخوردار باشید بهتر است با مشاوران و طراحان متخصص در این زمینه ارتباط برقرار کنید. برای مشاهده فضاهای اداری طراحی شده توسط گروه طراحی دکوراسیون اداری مکعب به قسمت پروژه‌ها سایت و اینستاگرام مراجعه کنید. امیدواریم از این مقاله وب‌سایت مکعب گروپ برای طراحی خلاقانه دکوراسیون اداری استفاده کنید.