استفاده خلاقانه از شیشه

تولید گسترده و استفاده از شیشه‌های سخت و لمینت برای اهداف معماری، یک دنیای جدید خلاقیت را بر روی دکوراسیون فضاهای اداری باز کرده است. شکل‌دهی، رنگ، دکوراسیون بندی، نورپردازی و امکان ترکیب شیشه با فریم‌های مختلف از جمله روش‌هایی است که می‌تواند محیط کاری را الهام بخش و لذت‌بخش کند و بخش عمده‌ای از خلاقیت‌، بر پارتیشن اداری  و نحوه ارائه آنها تمرکز دارد. در اینجا برخی از منابع خلاقیت لیست شده است که من در محیط‌های اداری مشاهده کرده‌ام.

استفاده خلاقانه از شیشه در دکوراسیون اداری

چگونه از شیشه به طور خلاقانه در دکوراسیون اداری استفاده کنیم

تفاوت در خطوط کانتور و شکل پارتیشن‌های شیشه‌ای

شیشه‌های منحنی می‌توانند برای ایجاد اثرات خیره‌کننده وغیر عادی استفاده شوند. این شیشه‌ها فضای اداری را با یک روش بسیار خلاقانه تقسیم می‌کنند. همچنین شیشه‌های منحنی، می‌تواند در مبلمان جلوی درب ورودی استفاده شود و نورپردازی می‌تواند جهت برجسته کردن اثر مورد استفاده قرار گیرد.

پارتیشن اداری شیشه‌ای بدون قاب و بدون درز از کف تا سقف می‌تواند حس فضای براق، تمیز، باز و بلند را به فضای اداری شما القا کند. محدوده درون این فضا، به عنوان مثال یک اتاق کنفرانس یا دفتر داخلی مرتب و تمیز جلوه می‌کند. همچنین باعث می‌شود از کل فضا حس آرامش و سازمان یافتگی به شما منتقل شود.

تغییر فضا به طور دلخواه

پارتیشن شیشه‌ای قابل جدا شدن، یکی از روش‌های ویژه‌ای است که در آن برای ایجاد فضای واقعی در زمانی که مورد نیاز است، استفاده می‌شود.

روشنایی 

رنگ یا سایه در شیشه می‌تواند با نورپردازی هوشمندانه اغراق آمیز، برجسته، بهبود یافته به نظر برسد. نورپردازی صفحه نمایش یا روشنایی نقطه‌ای می‌تواند به افزایش تأثیر بصری کمک کند.

تصویر 

عکس و تصویر می‌تواند روی شیشه‌ها، رنگ و جلوه‌ای که برای ایجاد تناسب با موضوع خاص طراحی شده است ترکیب شود. این طراحی در ترکیب با نورپردازی تزئینی می‌تواند به معنای واقعی کلمه خیره کننده باشد. مشبک‌کاری و سند بلاست کردن همچنین می‌تواند برای ایجاد دکوراسیون‌های خیره کننده مورد استفاده قرار گیرد.

 

استفاده از شیشه در دکوراسیون اداری

ایجاد حریم خصوصی

برخی از انواع شیشه‌ها و فیلم‌ها وجود دارند که می‌توانند با جریان الکتریکی تغییر کرده و واکنش نشان دهند. حریم خصوصی پارتیشن اداری یک اتاق کنفرانس را در نظر بگیرید که از شیشه کاملا شفاف تا یک سفیدی مات در محل دستگیره متغیر است. این به این معنی است که شما می‌توانید به خطوط تمیز و منظم دست یابید، اما سطح روشنایی در فضای اتاق به طور منفی تحت تاثیر قرار نمی‌گیرد.

سایه روشن‌های روی شیشه می‌تواند باعث یکپارچگی فضای داخلی محدوده را حفظ کند. با این روش مثبت و خلاقانه بیش از یک کاربری معمولی عمل می‌کند.

ورودی‌ها و خروجی‌ها

درب شیشه‌ای دستی و یا اتوماتیک می‌تواند باعث حفظ یکپارچگی دید کلی ایجاد شده توسط پارتیشن‌ها شود. به طور مشابه یک شفافیت دلپذیر می‌تواند با استفاده از درها با روکش چوب یا ورقه تزئینی ایجاد شود. بنابراین به نظر می‌رسد که مواد و گزینه‌های موجود به سرعت با ایده‌های خلاقانه طراحان دکوراسیون اداری تجاری، به ویژه در مورد شیشه‌ها، در حال پیشرفت است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها