کارهای اداری که در محیط‌های جمعی و اشتراکی انجام می‌شود، احتیاج به میز و لوازم اداری دارد. استفاده درست از فضا و مکان یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که در طراحی میزهای اداری در همه شرکت های لحاظ می‌شود. آیا فضایی که شما در آن کار می‌کنید، پذیرای میز اداری خاصی که انتخاب می‌کنید هست؟ کاری که می‌خواهید کارمند، مدیر، منشی و یا هر کس دیگری، که پشت این میز می‌نشیند، انجام دهد، با آن میز اداری سازگار است؟

میز اداری و راحتی در کار

میز اداری را باید در دو کلمه خلاصه کرد:

  • راحتی برای کاربر
  • سادگی در یک نگاه

ما در این مقاله به این دو اصل می‌پردازیم تا تمام میزهای اداری را با این دو معیار بسنجیم.

  • میز کارمندی
  • میز کار گروهی
  • میز نهارخوری اداری
  • میز کنفرانس
  • میز پذیرش منشی
  • میز مدیریتی

همچنین میزهای اداری مکعب گروپ همه میز‌هایی که در یک اداره، دفتر و یا مطب‌ها مناسب است، را در بر می‌گیرد.

حالا به سراغ معیار اول برویم یعنی سادگی

مکعب گروپ در رزومه خود و در تفکر معماری خود، تقریبا جایی را برای مدل‌های کلاسیک باقی نگذاشته است. بیشتر طرح هایی که تا به امروز طراحی کرده و ساخته است، در ساختار‌های مدرن می‌گنجد. برای همین عملا شرح این دو اصل مهم، یعنی راحتی و سادگی، تقابل بین مدل های کلاسیک و مدرن طراحی داخلی و طراحی میز اداری است.

میز اداری شما در نگاه اول چگونه به نظر می‌آید؟ اگر پاسخ شما معمولی است، باید بدانید بدترین انتخاب ممکن را انجام داده‌اید. زیرا میز اداری معمولی نظیر آن چیز که در ادارات دولتی و کهنه و فرسوده می‌بینید، چیزی است که بدترین تأثیر را بر تفکر شما می‌گذارد. روند روزمرِّگی شما از همین میز معمولی شروع می‌شود. افسردگی و سرخودردگی از کار طولانی به واسطه‌ آن است که میز اداریتان تأثیر روانی مثبتی بر روی شما نمی‌گذارد. شاید در هنگام کار احساس  کمی هم ناراحت باشید. اگر دست شما در ارتفاع مناسبی قرار نگیرد در دراز مدت آسیب می‌بیند.

همین اتفاقات کوچک و جزئی سبب می‌شود یک حس بد به صورت زنجیره‌وار تمام فضای ذهن شما را انباشته کند.  دلایلی که گفته شد، باعث می‌شود در پایان روز حس بدی داشته باشد. با تکرار این حس بد در محیط کار شما آرام آرام تمام علاقه خود را به کار از دست می‌دهید. به مرور زمان راندمان کاری شما پایین می‌آید.

سادگی میز اداری چه مزیت هایی دارد

میز اداری ساده آنچنان که دو خط و یک صفحه از پایه و عرصه آن به چشم آید، محیط شما را بازتر و نورانی‌تر نشان می‌دهد. حالا در کنار این میز زیبا باید به سراغ چند المان ساده برای رنگ آمیزی فضا بروید. مانند یک تابلو یا یک یا چند گلدان آپارتمانی.

میز اداری شما چون ساده و کم حجم است خود را به فضای اطراف تحمیل نمی‌کند. در نتیجه برای انواع اکسسوری‌ و تزئینات محیط فضای کافی وجود دارد. تفاوت اصلی میز اداری مدرن با دیگر انواع میز در میزان لوازمی است که بر روی آن قرار می‌گیرد است. به طور مثال میزهای کلاسیک مملو از تزئینات است که فضای اطراف خود را شلوغ‌تر نشان می‌دهند. اگر تزئینات میز اداری زیاد باشد چیزی جز شلوغی و بهم ریختگی بر روی میز نمی‌باشد. حال آن که اگر میز اداری مدرنی را انتخاب کرده باشید، که البته به همان اندازه و ابعاد باشد، با قرار دادن چند المان تزئینی، باز هم میز شما ساده و خلوت به نظر می‌آید.

میز کار شما یکی از مهم ترین صحنه هایی است که روزی چند بار آن را می‌بینید و حال اگر این میز شلوغ به هم ریخته و البته بدون هیچ هارمونی رنگی خاصی با محیط اطراف شما باشد، بی‌گفتگو شما را آزار می دهد. به یاد داشته باشید کسانی که در یک دفتر به کار مشغول‌اند اعم از کارمند و مدیر هر روز بیشتر وقت بیداری خود را با صحنه یک میز اداری رو به رو هستند. پس به یک طراحی تخصصی از مکعب گروپ اعتماد کنید تا حس خوب کار در شما پایدار بماند.