حتما به عنوان یک آرایشگر می‌دانید که تصور مشتریان از برندتان تا چه حد مهم است. یکی از مهم‌ترین نکاتی که روی مثبت یا منفی بودن این تصور تاثیرگذار است؛ نحوه چیدمان و دکوراسیون داخلی آرایشگاه‌ست. بنابراین، علاوه بر بازاریابی در رسانه‌های اجتماعی و توسعه و به‌روزرسانی وب‌سایت کسب‌وکارتان، مهم است که در مورد فضای خود آرایشگاه و نحوه چیدمان آن به صورتی که با ایجاد دیدگاه مثبت در مشتریان بتواند منجر به بازگشت آنها شود اطلاعات بیشتری داشته باشید. ایده‌هایی که در این مقاله به آنها اشاره می‌کنیم می‌توانند مسیر تغییر دکوراسیون در برای صاحبین این کسب‌ و کارها هموارتر کنند.

چطور با هزینه کم یک آرایشگاه زنانه را دیزاین کنیم؟

با چند ترفند ساده‌ای که در ادامه توضیح می‌دهیم می‌توانید هر آرایشگاه زنانه‌ ای را با هر بودجه‌ای که در نظر دارید به طور اصولی و دقیق دکور کنید.

دکوراسیون آرایشگاه زنانه

 • فضا را زیاد شلوغ نکنید

مهم نیست که از چه پالت رنگی به عنوان رنگ غالب در دکوراسیون استفاده کرده‌اید یا مبلمان اداری آرایشگاه‌تان چقدر باکیفیت است؟ در هر صورت فشرده بودن فضا و هرج و مرج بصری زیاد باعث می‌شود امتیاز زیادی را از دید مشتریان از دست بدهید. بنابراین هنگام طراحی مجدد فضای فعلی خود، این نکته را در نظر بگیرید که در حین کار چقدر فضا برای حرکت دور مشتری وجود دارد. البته به غیر از این فضا، باید فضایی را برای مشتریان خود در نظر بگیرید تا آنها احساس نکنند حریم خصوصی‌شان در خطر است. هرچه فضای بیشتری برای خودتان و مشتریان در نظر بگیرید بهتر است. یکی از بهترین راه‌کارها برای جلوگیری از شلوغی بیش از حد، انتخاب مبلمان اداری جمع و جور و میزهای کم عمق است.

 • رنگ مناسب را انتخاب کنید

با توجه به اینکه تقریبا ۸۵ درصد از مشتریان در نظرسنجی‌های رسمی اعلام کرده‌اند که رنگ یکی از بزرگ‌ترین انگیزه‌های آنها برای خرید محصول یا استفاده مجدد از خدمات یک مجموعه است؛ انتخاب رنگ مناسب برای برند آرایشگاه‌تان از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد. اما انتخاب رنگ پایه برای آرایشگاهی که به صورت حرفه‌ای دکوراسیون شده است آنقدر که به نظر می‌رسد آسان نیست. انتخاب رنگ‌های خیلی روشن یا خیلی تیره به یک میزان روی دیدگاه مشتریان‌تان تاثیر منفی دارد. ضمن اینکه نباید رنگی را انتخاب کنید که فضا را خیلی کسالت‌آور کند. در این انتخاب تا جای ممکن تعادل را رعایت کنید. به جای اینکه خیلی به یک رنگ خاص متمایل شوید؛ سعی کنید تعادلی بین رنگ‌های آرامش‌بخش، ملایم و تند ایجاد کنید. ترکیب رنگ‌هایی مانند قرمز و خاکستری، قهوه‌ای و کرمی و سیاه و سفید بسیار مناسب برای چیدمان آرایشگاه‌های زنانه هستند.

 • سبک مورد نظر برای دکوراسیون داخلی را تعیین کنید

انتخاب سبک مناسب برای آرایشگاه شما بیش از هر عامل دیگری به مشتریان‌تان بستگی دارد. یافتن سبکی که با برند و جایگاه شما مطابقت داشته باشد؛ بخش مهمی از روند بازاریابی و جذب مشتریان جدید است. هرچقدر سبکی که انتخاب می‌کنید روی تجربه مشتریان تاثیر مثبت‌تری داشته باشد؛ امکان بازگشت آنها برای استفاده از خدمات آرایشگاه‌تان بیشتر است. اگر اکثر مشتریان شما را افراد بین ۱۸ تا ۳۵ سال تشکیل می‌دهند؛ شاید انتخاب سبک مدرن یا سبک‌های شبیه به آن مانند سبک مینیمال مناسب‌تر باشد. مثلا می‌توانید از تعداد زیادی آینه و نور طبیعی بیشتر در دکوراسیون داخلی استفاده کنید. اما اگر اکثر مشتریان‌تان بیش از ۳۵ سال سن دارند؛ سبک‌های قدیمی‌تر مانند کلاستیک و روستیک انتخاب بهتری برای چیدمان فضای آرایشگاه‌تان محسوب می‌شوند.

دکوراسیون آرایشگاه زنانه

سبک کلاسیک و مدرن چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

سبک کلاسیک به سبکی از طراحی داخلی گفته می‌شود که پر از جزئیات و پیچیدگی است. استفاده از این سبک در دکوراسیون داخلی آرایشگاه‌تان باعث می‌شود که مشتری هنگام دریافت خدمات جذب تماشای اطراف شود و زمان برایش زودتر بگذرد. اگر می‌خواهید آرایشگاه خود را به این سبک دیزاین کنید؛ حتما باید نکات زیر را در نظر بگیرید:

 • بیشتر فضای آرایشگاه را باید با مبلمان چوبی که دارای کنده‌کاری تزئینی هستند پر کنید.
 • صندلی مشتری حتما از جنس چرم باشد و در بدنه آن از رنگ طلایی استفاده شده باشد. صندلی‌های انتظار نیز باید دقیقا همین ویژگی را داشته باشند. اگر تکیه‌گاه بلندی داشته باشند هم که چه بهتر.
 • در دکوراسیون از اشیایی قدیمی مانند تندیس، آینه‌هایی با قاب‌های چوبی منبت‌کاری شده، شمعدان و تابلوهای نقاشی کلاسیک استفاده کنید.
 • رنگ‌های گرم برای چیدمان به سبک کلاسیک بسیار مناسب هستند. بنابراین رنگ غالب باید گرم باشد.
 • بهتر است بیشتر اشیایی که داخل سالن وجود دارد از چوب ساخته شده و دارای یراق‌آلات طلاکاری شده باشد.

سبک مدرن برای آرایشگاه زنانه

در مقابل افرادی که سبک مدرن یا مینیمال را برای دیزاین آرایشگاه خود انتخاب می‌کنند باید بیشتر به جای تمرکز بر روی جزئیات، سادگی را به عنوان اصلی‌ترین معیار خود در نظر بگیرند. به عنوان مثال مبلی که مناسب چنین فضایی است باید خیلی ساده و به تعداد کم باشد. ویژگی اصلی این سبک این است که چون جزئیات زیادی ندارد؛ نمی‌تواند هزینه زیادی روی دست شما بگذارد و با حداقل بودجه قابل اجراست. آرایشگاه‌ های زنانه‌ ای که با استفاده از این سبک دیزاین می‌شوند عموما دارای ویژگی‌های زیر هستند:

 • فضای وسیعی در اختیار کارکنان‌شان است و صندلی‌هایی که برای مشتریان در نظر گرفته می‌شوند فاصله زیادی از هم دارند. در واقع در این سبک از طراحی داخلی، نسبت به سبک کلاسیک مشتریان از هم دورتر هستند.
 • دیوارپوش، کفپوش و حتی طراحی سقف بسیار ساده است و فقط گاهی اوقات برای ایجاد تنوع یکی از دیوارها با رنگی روشن‌تر از سایر دیوارها رنگ‌آمیزی می‌شود.
 • مبلمان مربعی یا مستطیلی ساده در این آرایشگاه‌ها بیشتر کاربرد دارد و کانتر پذیرش نیز با یک میز اداری مدرن مجهز خواهد شد.
 • بهتر است کف از جنس لمینت یا چوب طبیعی باشد.
 • سایر جزئیات دکوراسیون با توجه به سلیقه مالک انتخاب می‌شود.

نورپردازی نقش منحصر به‌ فردی در دکوراسیون اداری مدرن دارد. بهتر است تا حد امکان از نور طبیعی برای روشن نگه داشتن فضای آرایشگاه استفاده کنید. اگر پلان ساختمانی به صورتی است که امکان استفاده از نور طبیعی وجود ندارد باید از نورافکن و لامپی برای روشنایی محیط استفاده کنید که تاکیدی نباشد و ذهن مشتری را بیش از حد منحرف نکند.