در تمام ترند‌های دکوراسیون اداری تلفیق روند‌های دکوراسیون داخلی را می‌توان دید. این روز‌ها دکوراسیون‌های خانگی می‌توانند با دکوراسیون یک رستوران یا کافه تلفیق شوند یا در یک اداره می‌توان از ترند‌های دکوراسیون یک مکان تجاری، هتل یا یک کافه بهره برد. در این مقاله وبسایت گروه مکعب می‌خواهیم به تلفیق دو ترند و رویکرد دکوراسیون داخلی بپردازیم. شاید یک خانه و محل زندگی با یک دفتر کار تفاوت‌هایی داشته باشد. در نگاه اول این دو چندان تلفیق پذیر نیستند. اما این سبک مدرن و پست مدرن دکوراسیون داخلی است که این اجازه را به ما می‌دهد. تجربیات بسیار موفقی در رابطه با این موضوع انجام شده است. اما قبل از این که به امکان و چند و چون این تلفیق بپردازیم باید ضرورت آن را تشخیص دهیم.

ضرورت تلفیق دکوراسیون منزل با دکوراسیون اداری

بسیاری افراد هستند که دوست دارند در خانه خود کار کنند. در مواردی شرایط زندگی و کاری از جمله مسافت زیاد یا محدودیت‌هایی باعث دورکاری می‌شود. همین طور امکان دارد که بودجه اجاره دفتر اداری و خانه را در مناطق خاص شهر را ندارند. از این رو باید یک ساختمان را برای دفتر کار و زندگی انتخاب کنند. همین طور سبک کار کردن ۲۴/ ۷ که در آن هفت روز هفته و بیست و چهار ساعت روز را کار می‌کنیم. گاهی اجازه آن را نمی‌دهد که ما، زمانی را برای رفتن به محیط غیر کاری صرف کنیم.

به طور کل همه گیری کرونا باعث شد که پتانسیل کار از خانه به خوبی نمایان شود. بسیاری از کارمندانی که این توانایی را در خود احساس نمی‌کردند طی دوره قرنطینه با این سبک کاری آشنا شدند. از این رو برای زندگی یک، دو یا چند نفره باید خانه را با محل کار تلفیق کنیم. در این راه موانعی وجود دارد اما این موانع آنچنان نیست که ما را از این تصمیم منصرف کند. ممکن است شما به تازگی قدم در این مسیر گذاشته باشید و با استرس روبه رو باشید. اما ما راهکارهایی به شما معرفی می‌کنیم تا به خوبی بر این مشکل غلبه کنید.

دکوراسیون اداری برای دفتر کار خانگی را از کجا شروع کنیم

در بهترین حالت شما در خانه‌ای زندگی می‌کنید که بیش از دو اتاق دارد. از این رو می‌توانید محل زندگی را از محل کار جدا کنید یک اتاق را به محل کار اختصاص دهید و از باقی فضا برای زندگی روزمره استفاده کنید. اما در این راستا باید تغییراتی وارد محیط زندگی خود کنید. به این معنی که محیط زندگی را به فضایی با لوازم مختصر و مفید تبدیل کنید. یعنی آشپزخانه، اتاق خواب و نشیمن شما یکی شود. البته در ترند‌های طراحی دکوراسیون منزل الان این موضوع کاملا معمول است. استفاده از تخت خواب‌های جمع شو، جایگزین کردن اپن آشپزخانه با میز نهارخوری به بیشترین شدن فضای شما کمک می‌کند. همین طور استفاده از کاناپه های تخت خواب شو گزینه‌هایی است که در این رویکرد تغییر دکوراسیون منزل بسیار کاربردی هستند.

در این بخش از مقاله به دکوراسیون اداری دفتر کاری خانگی می‌پردازیم. موضوعی که تخصص گروه مکعب به شمار می‌رود. دفتر خانگی با دفتر معمول اداری تفاوت‌های بزرگ و کوچک بسیاری دارد. شاخص‌ترین تفاوت در ابعاد و نوع کاربری دفتر می‌باشد. ما در دفاتر خانگی اغلب با فضایی کوچک رو به رو هستیم که هم باید اتاق کار ما باشد و هم باید اتاق جلسات و پذیرایی ارباب ‌رجوع شود.

 

دکوراسیون اداری برای یک دفتر کار خانگی

از این رو باید همه المان‌ها را در مینیمال‌ترین حالت ممکن انتخاب کنیم. بهترین توصیه ما در این باب این است که به کار خود نگاه کنید. گاهی کار شما با تعداد زیادی از جلسات پیش می‌رود که در آن افرادی بیش از ۴ نفر حضور دارند. در این حالت میز اداری یا همان میز کار را باید به کوچکترین حالت ممکن تقلیل داد و به جای آن میز جلسات را جایگزین کرد. استفاده از ترند‌های مینیمال طراحی دکوراسیون اداری ما را برای ساخت و جای دادن میز جلسات کوچک و در عین حال کاربردی یاری می‌رساند. این یک واقعیت است که اگر صندلی‌های معمول و میز جلسات معمولی به کار رفته در دکوراسیون‌های اداری ادارات را در یک چنین فضای کوچکی جای دهیم بعد از ساخت دکوراسیون اداریمان تمام محیط به میز و صندلی اختصاص می‌یابد. فضای زندگی شما کاملا اداری می‌شود و در دراز مدت بر زندگی روزمره شما تاثیرات منفی می‌گذارد. به همین علت باید بسیار هوشمندانه انتخاب کنید تا تاثیر روانی مثبت بر زندگی شما حکم فرما شود.

اگر کار شما به صورت پروژه‌ای است و جلسات کم تعداد و کم نفری دارید. بهتر است میز کار را بزرگ انتخاب کنید و از ارباب رجوع در ست مبل چهار نفره‌ای که در کنار میز دارید پذیرایی کنید.

المان‌های مناسب دکوراسیون اداری یک دفتر خانگی

حتما از فرش یا موکت‌هایی با نقش و رنگ غلیظ استفاده کنید. از قاب عکس عزیزانتان در اطراف این دفتر کار بهره بجویید. از آنجایی که در بیشتر موارد فضای شما کوچک است حتما از رنگ‌های روشن در فضای خود استفاده کنید. رنگ‌های روشن در فضای دفتر خانگی شما موجب افزایش انرژی و پایداری آن می‌شود. علاوه بر این رنگ‌های روشن محیط شما را از لحاظ بصری بزرگ‌تر نشان می‌دهد. هر چقدر دفتر شما ساده‌تر باشد، راحت‌تر و دلنشین تر جلوه می‌کند.

در آخر باید به این موضوع هم توجه کنید که دفتر کار خانگی با هر دکوراسیون اداری که طراحی شده باشد. جایی برای یک زندگی کامل به خصوص به سبک ایرانی نیست به این معنی که شما نمی‌توانید مثلا با بچه‌های خردسال و همسرتان در این دفتر کاری یا منزل مسکونی با راحتی یک منزل مستقل زندگی کنید. پس اگر حجم کار شما زیاد است اما همچنان می‌خواهید زندگی شخصی خود را حفظ کنید دفتر کار خانگی خودتان را ایجاد کنید. برای طراحی دفتر کار خانگی می‌توانید از مشاوران و طراحان گروه مکعب کمک بگیرید. قطعا یک گروه متخصص به پیشبرد اهداف شما در کمترین زمان ممکن و با صرف بودجه استاندارد کمک کننده خواهد بود.