خرید و انتخاب مبلمان اداری برای یک دکوراسیون اداری تفاوت زیادی با دکوراسیون خانه دارد. شما می‌توانید با حساسیت کمتری برای شرکت خود مبلمان اداری دست دوم خریداری کنید. با این کار هم بخشی از هزینه‌ها را کمتر می‌کنید و هم می‌توانید با خیال‌ راحت‌تری تغییرات دکوراسیون را در محیط اداری خود به وجود آورید. منظور ما از خرید مبلمان دست دوم، این نیست که ارزان قیمت‌ترین مبلمان را برای شرکت خود انتخاب کنید. خرید شما باید نیازهای شما را برآورده کند و علاوه بر آن در قبال پولی که پرداخت می‌کنید ارزشمند باشد. علاوه بر این دسته دوم همیشه مبنی بر این نیست که لوازم بسیار مستعمل و کهنه هستند.

در اولین گام، میزان بودجه‌ای که می‌خواهید صرف خرید مبلمان اداری خود کنید، را تعیین کنید. سپس بر اساس بودجه خود به دنبال مبلمان مورد نظر خود بگردید. پس از کمی تحقیق ممکن است گزینه‌های جدیدی به لیست شما اضافه یا کسر شود. اما تمام تلاش شما باید این باشد که با بودجه تعریفی، بهترین انتخاب را داشته باشید. برای خرید مبلمان دست دوم در محل کار، درگیر ظاهر آن نشوید. ممکن است آن را در کنار پارتیشن اداری خود متصور شوید. شما باید همه ویژگی‌های آن را در نظر بگیرید. زیبا کردن ظاهر با مبلمان در فضاهای اداری تنها یکی از المان‌های انتخاب است. کیفیت مبلمان، رنگ پارچه و چوب، نوع پارچه و روکش صندلی، ابعاد و تعداد آن، نحوه شستشو و نگهداری و … همگی از عناوینی هستند که ما باید از آن برای تصمیم‌گیری خود آگاه باشیم.

برای خرید مبلمان دست دوم به چه نکاتی توجه کنیم؟

درست است که می‌خواهید با خرید مبلمان اداری دست دوم در هزینه‌ها صرفه جویی کنید، اما لازم است از خرید خود مطمئن باشید. یک خرید مطمئن خیال شما را برای مدت‌ها راحت نگه می‌دارد. اما جدا از این موضوع باید نحوه نگهداری از این مبلمان هم بدانید. حتما برای خرید مبلمان سعی کنید به صورت حضوری برای مشاهده محصول مراجعه کنید. از تمام زوایا آن را بسنجید. رنگ، ابعاد، تعداد، وزن، جنس و تمامی مشخصات آن را ببینید و آن را در فضای اداری شرکت خود تصور کنید. ممکن است ظاهر واقعی محصول با عکس آن هنگام خرید تفاوت داشته باشد. برای جلوگیری از این منظور پیشنهاد ما این است که حتما خرید خود را به صورت حضوری انجام دهید.

پس از این که از سلامت مبلمان مطمئن شدید و خرید خود را انجام دادید لازم است نحوه نگهداری از آن را بدانید. ممکن است شست و شو و نگهداری پارچه و چوب این مبلمان نیازمند شرایط خاصی باشد که شما از آن بی‌خبر باشید. بنابراین با یک سهل ‌انگاری کوچک از عمر محصول کم می‌کنید. برخی از مبلمان اداری دارای برگه ضمانت کالا هستند، بهتر است اگر مبلمان برند خریداری می‌کنید این برگه را از فروشنده درخواست کنید و تاریخ ضمانت آن را چک کنید.

قیمت مبلمان اداری دسته دوم

به طور معمول مبلمان اداری دسته دوم پنجاه تا شصت درصد پایین‌تر از نو همان محصول در بازار قیمت گذاری می‌شود. اما قیمت گذاری نهایی به عواملی بستگی دارد و تحت شرایطی بالاتر و یا پایین‌تر از این میزان هم به فروش می‌رسد. مدت زمانی که از این مبلمان استفاده شده در تعیین قیمت نهایی تاثیر بسیاری دارد. به همین دلیل برای خرید مبلمان اداری دسته دوم باید حضور داشته باشید. متریال مبلمان ادرای هر چند با دوام و با کیفیت باشد در گذر زمان و استفاده مداوم کیفیت خود را از دست می‌دهد.

نکته دوم متریال به کار رفته در این مبلمان است، به طور مثال چهار چوب مبلمان اداری که از فولاد ضد زنگ ساخته شده است. گاهی می‌توانید مبلمانی تهیه کنید که چهار چوب مقاومی دارند و با اندکی تغییر و تعویض در پوشش آن، مبلمان را به لوازمی کاملا جدید تبدیل کنید.

صرفه جویی در هزینه

مبلمان استفاده شده از هر جنس پارچه و چوبی که باشد، از قیمت آن کم می‌شود. ممکن است در بازار از مدل خاصی برای خرید خوشتان آمده باشد. اما زمانی که قیمت بالای آن را متوجه می‌شوید از خرید آن دست می‌کشید. اما اگر بدانید که دست دوم این مدل نیز برای شما مناسب است و با قیمت بهتری به فروش می‌رسد، تصمیم شما تغییر پیدا می‌کند. شاید فکر کنید که با این کار کلاه سرتان می‌رود و بعد از مدتی از خرید مبلمان اداری دست دوم پشیمان می‌شوید. اما باید بدانید در لحظه خرید لازم است تمامی جوانب را بسنجید تا چنین اتفاقی برای شما پیش نیاید.

خرید مبلمان اداری نیاز به دقت زیادی دارد. در لحظه‌ای که تصمیم به خرید آن دارید، کمی دست نگه دارید. با چشم باز مبلمان را بررسی کنید، در صورتی که کیفیت لازم را نداشته باشد باید از قیمت آن کسر شود. در صورتی که با فروشنده با توافق درستی نرسید از خرید آن صرف نظر کنید. پولی که در قبال مبلمان دست دوم هم می‌پردازید باید ارزش پرداخت داشته باشد. در صورتی که قیمت پیشنهادی فروشنده برای خرید شما مناسب باشد، در هزینه‌های شرکت صرفه جویی خواهید کرد.