هنگام انتخاب یک میز کار یا همان میز اداری، مهمترین نکته این است که اطمینان حاصل شود که میز به همه نیازهای خاص شما پاسخ می دهد. آیا در میزان بازده کاری تاثیرگذار هستند؟ قبل از استفاده از هر گزینه‌ای، یک چک لیست از آنچه شما باید هنگام خرید میز کار به آن توجه کنید را در این مقاله آورده‌ایم. هنگامی که شما این عوامل مهم را تعیین می‌کنید، دید بهتری نسبت به آنچه که از یک میز اداری می‌خواهید به دست می‌آورید. پس را بررسی ویژگی‌های لازم یک میز کار، شما می‌توانید به ملاحظات دیگر مانند فضای اداری در دسترس شما، بودجه خود و ظاهر مورد علاقه خود توجه کنید.

ساخت یک چک لیست دارای اولویت برای خرید میز کار

چگونه کار می‌کنید

آیا شما زمان زیادی را صرف تولید و مرتب سازی اسناد و مدارک، تهیه پیش‌نویس یا طراحی برنامه‌ها یا تایپ کردن بر روی کامپیوتر می‌کنید؟ آیا شما اغلب جلسات خود را در دفتر خود نگه دارید و یا ارباب رجوع زیادی دارید؟

نیازهای کاری شما

آیا شما از چاپگر، یا بیش از یک مانیتور کامپیوتر استفاده می‌کنید؟ یا نیاز به ذخیره‌سازی بیشتر برای فایل‌ها یا پوشه‌های خود دارید؟ آیا کس دیگری جز شما از میز کار شما استفاده می‌کند.

آشنایی با اصول اولیه ارزیابی میز کار

هنگام ارزیابی یک میز کار، تمرکز بر موارد زیر است:

  • نیازهای شخصی کار
  • اندازه فضای اداری
  • بودجه موجود
  • ظاهر مورد علاقه و زیبایی شناسی

در انتخاب میز کار این موارد را در نظر بگیرید:

برای کسانی که زمان زیادی را خارج از دفتر کار می‌گذرانند و یا زیاد به ماموریت می‌روند. یک میز کار کارمندی با فضای قابل قفل شدن، جهت حفظ امنیت و حریم خصوصی بسیار مهم است. اگر اقلام زیادی را باید جلوی دست خود داشته باشید، وجود فضای خالی بیشتر روی میز و یک میز L شکل یا U شکل می تواند فضای سطحی بیشتری را ارائه دهد. اگر شما با بیش از یک مانیتور برای کامپیوتر خود دارید و یا با یک چاپگر روی میز کار خود کار می‌کنید، با قرار دادن چاپگر خود در بخش دیگر مبلمان اداری مانند قفسه کتاب، یا اضافه کردن یک میز کوچک به جلوی میز خود فضای بیشتری را ایجاد کنید. اگر جلسات‌تان را با دیگران در دفتر خود هماهنگ می‌کنید، یک میز ماژولار با مبلمان اداری مشابه، ممکن است انتخاب خوبی باشد. مانند میز L-Shaped (ال شکل) یا U-Shaped (یو شکل). بسیاری از افراد به دنبال سطوح و فضای ذخیره سازی بیشتر در میز اداری هستند. اگر شما در تلاش برای دستیابی به هر دو هستید، با استفاده از فضای عمودی، سعی کنید فضای کل دفتر خود را به حداکثر برسانید.

ابعاد استاندارد میز اداری

قبل از خرید یک میز، اندازه محل کار خود را اندازه گیری کنید. شما باید اجازه دهید ۳٫۵ تا ۴ فوت (هر فوت حدودا ۳۰ سانتی متر) فضای پشت میز خالی باشد. در واقع شما باید اتاق را برای حرکت رد اطراف میز بهینه کنید تا رفت و آمد ساده و بدون دردسر باشد. اگر فضای محدودی دارید، یک میز کوچکتر مانند میز کامپیوتر می تواند مجهز به سطوح کار کشویی، کشوها، چنگک ها یا قفسه ها باشد. یک میز گوشه ای گزینه دیگری برای فضاهای کوچک و همچنین دفاتر خانگی است. همچنین اطمینان حاصل کنید که پنجره ها و درب ها، با وجود میز کار در اتاق بدون محدودیت باز و بسته می‌شوند. به خاطر داشته باشید که پنجره‌های کرکره‌ای می‌توانند به کنترل نور طبیعی کمک کنند. بودجه در نظر گرفته شده اغلب تعیین خواهد کرد که چه نوع میز اداری را برای دفتر کارتان می‌توانید بخرید. معمولا هم بودجه شما اجازه نمی‌دهد همه چیز را با هم داشته باشید. در نتیجه در این زمینه بهتر است موارد مهم را اولویت بندی کنید. علاوه بر این میز شما باید تصویر و زیبایی شناسی مورد نظر شما را نشان دهد. محیط دفتر شما معاصر، مدرن یا سنتی است؟ آیا چوب یا لمینیت را ترجیح می‌دهید یا…؟

در نهایت فراموش نکنید که انتخاب یک میز کار خوب نیازمند اولویت‌بندی و درک صحیح از نیازهایتان است. مشورت با کارشناسان طراحی دکوراسیون اداری کمک شاینی به شما خواهد کرد.