میز اداری پرکاربردترین عنصر موجود در مبلمان اداری است. در عمل کارکنان بیشتر ساعات کاری را مشغول کار روی میز اداری هستند. از این رو استفاده از یک میز اداری با کیفیت و مناسب، مهم‌ترین نکته‌ای است که برای هر چه کاربردی‌تر کردن مبلمان اداری سازمان خود باید در نظر بگیرید. در این مقاله وب‌سایت مکعب گروپ، به بررسی ۴ ویژگی مهم میز اداری با کیفیت اشاره شده است. توجه به این نکات هنگام انتخاب میز اداری، کمک خواهد کرد تا شرایط بهتری را برای کارکنان خود فراهم کنید.

استحکام و دوام

همان‌طور که گفته شد؛ میز اداری پرکارترین مبلمان اداری است. از این رو طبیعی است که در معرض استهلاک و آسیب بیشتری باشد. همین نکته نیز باعث می‌شود تا هنگام انتخاب میز اداری، مسئله استحکام و دوام بیش از سایر موارد مورد توجه قرار گیرد. به‌ طور معمول میزهای با رویه چوبی، در معرض آسیب دیدن سطح میز هستند. از سویی میزهای با روکش شیشه‌ای نیز ممکن است در اثر ضربه‌های احتمالی دچار شکستگی شوند. در گذشته باب بود که یک لایه شیشه‌ای روی میزهای چوبی قرار دهند؛ تا دوام بیشتری ایجاد شود. اما امروزه انواع جنس‌های چوب فشرده، از جمله ام.دی.اف و اچ.دی.اف، با روکش‌های گوناگون، از بهترین نمونه‌ها از نظر دوام روکش سطح میز اداری هستند. در کنار این موارد استفاده از پایه‌های فلزی، انتخابی عالی است که موجب دوام هرچه بیشتر میزهای اداری می‌شود. همچنین از لق شدن آن جلوگیری می‌کند. چهارچوب میزهای ادرای مدرن از فولاد ضد زنگ تهیه می‌شود که مقاوت میز را به چندین سال افزایش می‌دهد.

دسترس‌پذیری و کاربردی بودن

یک میز اداری با کیفیت باید بتواند نیازهای کاربر خود را به بهترین شکل ممکن برطرف کند. از این رو توجه به دسترس‌پذیری و کاربردی بودن میز اداری، موضوع بسیار مهمی است که هنگام انتخاب آن باید مورد توجه قرار گیرد. به زبان ساده منظور از دسترس‌پذیری امکان استفاده از تمامی سطوح میز و امکانات جانبی (مثل کشوها و طبقات میز) آن در ساده‌ترین شکل ممکن است. همچنین منظور از کاربردی بودن میز اداری، آن است که میز پاسخگوی نیازهای معمول کاربر باشد. ارتفاع استاندارد، محل مناسب برای قرار گرفتن پاها، مساحت کافی روی میز، امکانات کاربردی گوناگون از جمله، فضایی برای جمع کردن سیم‌های احتمالی و اتصالات مختلف و… مواردی است که باعث کاربردی‌تر شدن میز اداری انتخاب شده خواهد شد.

توجه به ویژگی‌های شغلی

در بسیاری از موارد، میز اداری مناسب برای مهندسین معمار، با میز اداری مناسب برای یک وکیل دادگستری، تفاوت‌هایی اساسی دارد. هرچند که هر دوی این میزها را بتوان در رده میز اداری با کیفیت قرار داد. در واقع توجه به ویژگی‌های شغلی و نیازهای هر شغل، در زمینه انتخاب میز اداری موضوع بسیار مهمی است که باید مورد توجه قرار دهید. بعضی مشاغل نیازمند استفاده متوالی از رایانه هستند. در حالی که مشاغل دیگر هر لحظه در حال نوشتن و ثبت اطلاعات روی کاغذ هستند. بعضی شغل‌ها مرتبط با مذاکرات تلفنی است و در مواردی میز کار گروهی برای بهبود فعالیت‌های گروهی مناسب‌تر است. به هر حال بسیار مهم است که هنگام خرید و انتخاب و انتخاب میز اداری ، به این مسئله توجه داشته باشید.

سایز

سایز میز با توجه به ویژگی‌های شغلی و کاربری که از آن انتظار می‌رود، انتخاب می‌شود. همچنین ابعاد فضایی که میز در آن قرار می‌گیرد هم از اهمیت فراوانی برخوردار است. به طور مثال قرار دادن یک میز اداری بزرگ در اتاقی کوچک باعث برهم ریختن دکوراسیون می‌شود. همچنین از کاربری میز کاسته می‌شود.

سطح میز باید به اندازه استانداری باشد که لوازم هر کارمند به راحتی بر روی آن قرار بگیرد و کمترین مشکل را ایجاد کند.

زیبایی ظاهری

در نهایت زیبایی ظاهری نیز یکی از نمودهای کیفیت است. توجه به شکیل بودن میز و ظاهر جذاب و هماهنگ با سایر مبلمان اداری، از جمله ویژگی‌هایی است که باید به آن توجه کنید. فراموش نکنید که کارکنان شما تقریبا نیمی از عمر بیداری خود را در دفتر کار و در کنار میز اداری خود به سر می‌برند. در نتیجه برای بهبود روحیات، حفظ خلاقیت و افزایش انرژی گروهی، باید بتوانید فضایی دلنشین و زیبا را برای آنها فراهم کنید.

طرح

انتخاب طرح میز اداری رابطه مستقیمی با نوع کسب و کار شما دارد. اما توجه داشته باشید که گاهی با تغییر طرح سایز میز هم به طور چشمگیری تغییر می‌کند. میزهای اداری مدرن به طور معمول از تلفیق چند متریال طراحی می‌شود نت بیشترین تطبیق پذیری را با محیط کار شما داشته باشد.

رنگ

رنگ یکی دیگر از موارد مهم در انتخاب میز اداری است. هماهنگ میان دکوراسیون اداری و رنگ مبلمان اداری به خصوص میز کار چندان راحتی نیست. برای انتخابی آسان و رسیدن به بهترین نتیجه می‌توانید با یک طراح داخلی مشورت بگیرید.

انتخاب میز اداری با کیفیت

انتخاب و خرید میز اداری به چند عامل مهم که به آن اشاره شد بستگی دارد. اما چند مورد مهم دیگر در هماهنگی یک میز با دکوراسیون اداری بستگی دارد. از جمله رنگ میز اداری که باید با دیگر مبلمان هماهنگی داشته باشد. ام دی اف و فلز این خاصیت را دارد که به راحتی رنگ پذیر است. همین خاصیت در ایجاد هماهنگی و تنوع رنگ تاثیرگذار است.