همانطور که در مقاله قبل که ۵ برنامه طراحی ۳ بعدی را معرفی کرده ایم در این مقاله به ادامه معرفی نرم افزارهای طراحی دکوراسیون می‌پردازیم. این برنامه‌ها به شما کمک می‌کند تا تغییرات مورد نظرات از جمله اضافه کردن مبلمان جدید را در منزل یا هر فضایی که به آن فکر می‌کنید را مشاهده کنید. سپس بر اساس مبل و سلیقه خود شروع به اجرا یا خرید لوازم کنید.

طراحی داخلی برای منزل و اداره بسیار حائز اهمیت است چون باعث می شود تا زیبایی منزل چند برابر شود و طراحی دکوراسیون اداری نیز بسیار کاربرد دارد و تاثیر بسیاری دارد بروی بهروری بالا کارمندان می شود اما برنامه های زیر به شما کمک می کنند تا بهترین انتخاب را برای محیط کاری و مسکونی خود داشته باشید چون رایگان و ساده هستند که همه می توانند از انها بهره ببرند.

۶. Autodesk Homestyler

Autodesk، خالق AutoCAD، REVIT و ۳ds Studio Max، برای برنامه‌های طراحی حرفه‌ای خود برای قابلیت‌های طراحی ساختمان‌ها، مدل سازی اطلاعات ساختمان ۳D و رندرینگ ۳Dشناخته شده نیز است. این برنامه همچنین یک برنامه عالی به نام Homestyler برای برنامه‌ریزی فضاهای خانه / دفتر / آپارتمان دارد. این برنامه کاربر پسند، مانند برنامه‌های حرفه‌ای دیگر این شرکت، نیازی به آموزش رسمی ندارد. در طراحی‌تان می‌توانید خیلی راحت ابعاد و حتی زاویه‌های دیوار‌ها را با درگ اند در اپ رسم کنید.

تنوع درها و پنجره‌ها خیلی زیاد است و به هیچ دانش قبلی نیاز ندارد. ابزارهای Homestyler’s 3D floor planner و ۳D room designer در اولین استفاده رایگان هستند. افراد حرفه‌ای در صورت نیاز می‌تواند نسخۀ Homestyler PRO را خریداری کنند. ابزار furnish and decorate به شما امکان می‌دهد کابینت، لوازم خانگی، مبلمان و تقریبا هر آیتم دکوری که شما فکرش را بکنید انتخاب کنید. سپس به سلیقۀ خود فضای را با فرش و کالاهای دیگر از تولید‌کنندگان مختلف تزئین کنید. وقتی طراحی‌تان تکمیل شد، می‌توانید آن را چاپ کنید.

۷.The Home Renovator

برنامه بعدی برای کسانی است که می‌خواهند همه کارها را خودشان انجام دهند. بعد از اینکه طرح کلی فضا را مشخص کردید، آماده که مواد و مصالح را بخرید و کار را شروع کنید، درست است؟ Home Renovator به شما امکان می‌دهد از میان پروژه‌های (طراحی / ساخت) عایق، تیغه، رنگ، کاشی و سرامیک، کاشی سقف و کف انتخاب نمایید.
شما می‌توانید با استفاده از ورک شیت‌های رایگان سایت، فضا را اندازه گیری کنید. اندازه ها را وارد کرده و ابزار مورد نیاز خود را بررسی کنید. سپس یک گزارش دریافت می کنید که میزان مواد لازم برای پروژه تان و قیمت تقریبی و دستورالعمل های لازم در آن آورده شده است.

۸. Sweet Home 3D

این نرم افزار ۳D برای کسانی ایده آل است که می خواهند گزینه های سفارشی سازی بیشتری داشته باشند. نرم افزار آنلاین رایگان است. همچنین برای ذخیره کردن و ایجاد تغییر در طراحی ها، می توانید نسخه پیشرفته تر Sweet Home 3D را دانلود کنید.
چهار بخش است. می توانید لوازم را بر اساس نام از کاتالوگ مبلمان انتخاب کنید، و سپس آنها را مستقیما وارد طرح کنید. فهرست مبلمان، ابعاد هر وسیله را با نام و اندازه مشخص می کند.

طرح خانه، یک فرمت ۲D از دیوارها، پنجره ها، درها و مبلمان ها (از بالا) نشان می دهد. نمای ۳Dخانه، طرح شما را به صورت سه بعدی نشان می دهد، بنابراین می توانید طرح را تجسم کنید.
برای وارد کردن طرح تان به برنامه، آن را به Sweet Home 3D ایمپورت کرده، اندازه گیری کنید و بر اساس طرح تان پیش بروید تا مجبور نشوید به حدس و گمان متوسل شوید. این برنامه در کل خیلی ساده است، اما برای کسانی که می خواهند از برنامه مجازی ۳Dخود تجربه بیشتری کسب کنند، ویژگی های پیشرفته ای هم دارد.

۹.SmartDraw

SmartDraw مجموعه ای از برنامه های گرافیکی و بصری، از جمله نمودار پروژه، جدول زمانی، نمودار بازاریابی و نمودار گردشی ارائه می کند. در زیر نمودار گردشی، طرح های طبقه و اتاق وجود دارد. این برنامه به شما امکان می دهد طرح های خود را هم در سطح مبتدی و هم در سطح حرفه ای طراحی و سفارشی سازی کنید.
می توانید از آن برای برنامه ریزی فضاهای اداری، آپارتمان، اتاق و حتی آسانسور استفاده کنید. SmartDraw به درد افراد و یا یک کسب و کارهایی می خورد که نمی خواهند به هزینه زیادی برای نرم افزار های طراحی صرف کنند. این برنامه یک دوره آزمایشی رایگان دارد و اگر از آن راضی بودید می توانید برنامه کامل را بخرید.

SmartDraw با داشتن انواع تقریبا بی نهایت مبلمان، اتومبیل، مصالح ساختمانی و طرح های پیش نصب، دست شما را برای طراحی از می گذارد. اگر در کار با کامپیوتر مهارت دارید و از اضافه کردن محتوا و مشخصات زیاد به طراحی خود لذت می برید، این برنامه برای شما ایده آل است.

۱۰. HomeByMeHomeByMe

یک ابزار طراحی رایگان قابل دانلود است. ابتدا فضای مورد نظر خود را به صورت ۲D می سازید. سپس مبلمان و لوازم جانبی را به آن اضافه می کنید. وقتی آماده شد می توانید آن را به ۳D تبدیل کنید و طرح کلی را ببینید. برنامه های مجازی ۳D آنلاین رایگان زیادی وجود دارد که می توانید با استفاده از آنها فضای مورد نظر خود را طراحی، رسم و مشاهده کنید. بسته به سطح مهارت، هدف و نحوۀ ارائه نقشه‌های نهایی خود، می توانید از میان این برنامه ها انتخاب کنید. این فهرست ۱۰ مورد از بهترین برنامه و ابزار مجازی آنلاین رایگان است. چه بخواهید یک خانه با مشخصات شخصی خود بسازید، چه صرفا برایتان جنبۀ سرگرمی دارد، به شما کمک خواهد کرد.

کلام آخر

ما در دو بخش به نرم افزار یا برنامه های آنلاین پرداختیم که به شما کمک می کند تا قبل از هر کاری طراحی مرتب و منظم در محیط مشابه ای داشته باشید بعد اقدام به تغییر دکوراسیون یا اجرای آن شوید و اگر شما برنامه یا نرم افزاری دیگر که ساده و رایگان باشند را می شناسید با ما در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.