این روزها در بعضی دفاتر اداری، استفاده از میز ایستاده یک امر معمول شده است؛ و هنگام خرید یک میز جدید، بسیاری از افراد گزینه میز ایستاده را نیز در نظر می‌گیرند. استفاده از میز ایستاده به دلیل بسیاری از منافع درک شده و انعطاف پذیری که اثر آنها ارائه می‌دهند، به مرور در حال افزایش است. در ادامه این مطلب چهار دلیل که می‌تواند در انتخاب میزهای ایستاده موثر باشد، مطرح شده است.

سوزاندن کالری بیشتر

اگر به سلامتی خود اهمیت می دهید، ممکن است میز ایستاده مزایای زیادی برای شما داشته باشد. نشستن‌های طولانی مدت یکی از مضرات ناشی از محیط کار برای سلامتی است. در مقابل یکی از مزایای میز ایستاده قابلیت استفاده از آن به صورت ایستاده است. در واقع شما می توانید کمی تنوع را به روز کاری خود و شکل کار کردن خود اضافه کنید و احتمالا سلامت کلی خود را با توانایی نشستن یا ایستادن در طول روز بهبود بخشید. این ویژگی علاوه بر مفید بودن برای سلامت عمومی بدن، بخصوص برای سلامت ستون مهره‌ها، به شما این امکان را می دهد که نسبت به حالت کاملا نشسته کالری بیشتری بسوزانید.

تسکین دردهای مختلف

از بین بردن درد یکی دیگر از مزایایی است که توانایی ایستاده کار کردن در طول روز با میز ایستاده به شما می‌دهد. ایستادن به شما اجازه می دهد تا فشار کمتری به اندام‌های تحتانی و کمر خود وارد کنید. در این شرایط احتمال ابتلا به کمردرد، گردن درد و پا درد کمتر است. همینطور خطر ابتلا به بیماری‌های ستون فقرات از جمله فتق دیسک کمر نیز کمتر می‌شود.

بهبود گردش خون

همانطور که ممکن است شنیده باشید، قرار گرفتن در حالت نشسته در تمام طول روز پشت یک میز، برای سیستم گردش خون بدن خوب نیست. بدن شما نیاز به خون‌رسانی دارد؛ و شما می‌توانید با تغییر وضعیت از نشستن به ایستادن به صورت متناوب و با بهره گرفتن از میزهای ایستاده ، گردش خون خود را بهبود ببخشید و خطر ابتلا به لخته شدن خون و مسائل مربوط به آن را کمتر کنید.

افزایش بهره وری

آیا تا به حال پشت میز خود به حالت چرت رفته اید؟ اگر چنین است، کمبود ایستادن ممکن است دلیل این مسئله باشد. همینطور وجود تمام مزایای ذکر شده بالا در طراحی دکوراسیون اداری نیز می‌تواند موجب بهبود بهره وری کار شما شود. طبیعتا افزایش توان جسمی و روحی، کاهش دردهای مزمن معمول که کارمندها به آن مبتلا هستند و به طور کلی افزایش سطح انرژی بدن، که ناشی از تغییر موقعیت فرد در حالت ایستاده و نشسته است؛ می‌تواند موجب بهبود بهره وری شود. اینها تنها برخی از مزایای داشتن یک ایستگاه کاری قابل انعطاف یا به اصطلاح میز ایستاده است؛ که به شما اجازه می دهد به عنوان مثال در ساعت پایانی روز کاری به میز ایستاده تغییر مکان دهید و کیفیت کار خود را بالا ببرید.