ایده‌های دکوراسیون اداری تجاری برای یک محیط اداری ویژه

در ادامه مطلب قبلی به موارد دیگری از ایده‌های طراحی دکوراسیون اداری تجاری که می‌توان یک محیط اداری ویژه برای کارمندان ایجاد کرد، می‌پردازیم.

۱۰-استفاده از رنگ‌های الهام بخش

رنگ‌ها می‌تواند تاثیر عظیمی بر افراد و عملکرد آنها داشته باشد. رنگ قرمز به عنوام مثال “رنگ قدرت” می‌باشد که باعث افزایش انرژی، تمرکز و نمایش می‌شوند. اغلب شرکت‌ها از رنگ‌های قدرتمند این چنینی در طراحی دکوراسیون اداری خود استفاده می‌کنند در حالیکه در گذشته اکثرا از رنگ‌های سفید و خاکستری استفاده می‌شد.

۱۱-فضاهای کاملا خصوصی برای برگزاری ملاقات‌ها

در حالیکه فضاهای کار باز کاربری خاص خود را دارند، گاهی اوقات ضرورت وجود فضاهای خصوصی برای انجام مکالمات و ملاقات خصوصی احساس می‌شود. فضاهای عایق شده کامل محل مناسبی برای برگزاری جلسات، مکالمات و کار کردن خصوصی می‌باشد و این امکان را به شما می‌دهد در یک فضای ساکت و خصوصی کارهای خود را انجام دهید.

۱۲-طراحی‌های سرگرم کننده

در فضای بیرونی اتاق‌های ملاقات، افزودن رنگ، طرح و موارد سرگرم کننده به فضای کار بسیار پرطرفدار شده است. این امر شامل استفاده از پارتیشن اداری و پانل می‌باشد که امنیت و عایق کاری صدا را با خود به همراه خواهد داشت. در کنار آن جذابیت‌های بصری نیز غیر قابل اغماض می‌باشد.

۱۳-الگوی بازی

از آنجایی که اغلب شرکت‌ها به دنبال طراحی‌های سرگرم کننده و جذاب در محل کار خود می‌باشند که شامل پانل‌های قرمز رنگ می‌باشد که امروزه به شدت پرطرفدار بوده است. رنگ تحریک کننده و طراحی آن باعث می‌شود کارمندان تمرکز بالایی داشته باشند. علاوه بر این هوشیاری آنها نسبت به زمانیکه از دیوارهای مکعبی خاکستری رنگ استفاده می‌شد، بیشتر باشد.

۱۴- حریم خصوصی موقت

هر چند محل‌های کار باز و وسیع مزایای زیادی دارند، یکی از ایراداتی که به آنها وارد است کمبود حریم خصوصی برای برگزاری برخی جلسات می‌باشد. استفاده از دیوارهای جدا کننده و پارتیشن اداری عایق صدا می‌توانند در مدت زمان کوتاهی در محل مورد نظر قرار گرفته و فضای خصوصی مورد نیاز برای برگزاری این جلسات را ایجاد کنند. پس از اتمام جلسات به سرعت جمع شده و فضای گسترده قبلی را در دسترس کارمندان قرار دهند.

۱۵- دیوارهای شیشه‌ای

زمانی که به فضاهای خصوصی و باز به طور همزمان نیاز دارید دیوارهای شیشه‌ای پاسخگوی نیاز شما خواهند بود. این دیوارها با حفظ گستردگی فضا، حریم خصوصی مورد نیاز را نیز به شما می‌دهند. استفاده از جعبه‌های آکوستیک در ساخت سقف سکوت و آرامش مورد نیاز را نیز به فضای اتاق شیشه‌ای شما خواهند داد.

۱۶- ایستگاه‌های کاری نیمه خصوصی

اگر کارمندان شما به فضای خصوصی بیشتری نیاز دارند، اتاق‌هایی با دیوار شیشه‌ای به فضای بیشتری نیاز خواهند داشت. در این موارد استفاده از ایستگاه‌های نیمه خصوصی ایده بهتری به نظر می‌رسند. دیوارهای شیشه‌ای این امکان را به کارمندان می‌دهد که با یکدیگر ارتباط و تعامل داشته اما در عین حال نیز فضای خصوصی خود را نیز داشته باشند.

۱۷- کاهش جدی صداهای آزار دهنده

اغلب محل‌های کار و طبقات نیمه خصوصی به سبک ساختمان‌های اداری صنعتی با سقف‌های بلند و کف‌های بتنی ساخته می‌شوند. متاسفانه، این گونه اتاق‌ها باعث انعکاس و اکو شدن صدا شده و به سختی حریم خصوصی مکالمات را حفظ می‌کنند. با استفاده از پانل‌های آکوستیک در طراحی دکوراسیون اداری، شما قادر خواهید بود صداها را جذب کرده و انعکاس صدا را در کمترین حالت خود فارغ از اندازه و بزرگی اتاق نگه دارید.

۱۸- برنامه‌ریزی فضای شهری برای اتاق‌های کار

اتاق‌های کار بسیار بزرگ در ساختار خود باید از برنامه‌ریزی فضای شهری بهره ببرند. این امر جهت حصول اطمینان از استفاده از تمام فضای اتاق و همچنین استفاده چند منظوره از این فضاها می‌باشد. بنابراین فضاهایی برای برگزاری جلسات غیر رسمی ممکن است دو برابر فضاهای همکاری کارمندان باشد. آشپزخانه‌ها نیز برای صرف قهوه و مکالمات در حین استراحت مورد استفاده قرار می‌گیرند.

۱۹- دکوراسیون متضاد با محیط کار

بسیاری از اتاق‌های کار از دکوراسیون سنتی و ساختار قدیمی خود فاصله گرفته‌اند. این امر با شبیه‌سازی هر چه بیشتر فضاهای کار به خانه به منظور افزایش بازدهی و خلاقیت کارمندان انجام شده است. به عنوان یک مسئله انگیزشی برای کشاندن کارمندان به محل کار خود از خانه هر روزه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

طراحی دکوراسیون اداری تجاری دفتر کار خود را به روز رسانی کنید.

محل‌های کار با سرعت زیادی در حال پیشرفت و تامین نیازهای امروزی کارمندان می‌باشند. استفاده از اتاق‌های کار گوشه‌ای شکل و این باور که بازدهی و خروجی کارمندان زمانی که دائما در محیطی بسته و ایزوله باشند بالا می‌رود، به طور کلی از بین رفته است.

با تاکید هر چه بیشتر بر دفاتر کار چند منظوره، رویکرد مردم در این زمینه نیز در حال تغییر است. طراحی دکوراسیون دفتر کار خود را با توجه به نیازهای امروزی به روز رسانی کرده و آماده پذیرش آنچه که در آینده اتفاق خواهد افتاد باشید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها