۱۹ ایده دکوراسیون اداری محل کار

نیازی نیست که ساختمان شرکت‌های تبلیغاتی برای اینکه یک محل کار مناسب به شمار آیند، صنعتی، خسته یا کسل کننده باشند. جدای از آن به نظر می‌رسد که ما در رنسانسی از طراحی دکوراسیون اداری زندگی می‌کنیم که در آن هر چیزی وجود دارد. میزهای پینگ پنگ، فضای “بازی”، “پارتیشن اداری” و تمام انواع فضاها و فرم‌های طراحی شده برای ایجاد و تقویت حس “همکاری”.
در حال حاضر دفاتر کار بر اساس شیوه کار و تعامل افراد به جای اعطای مجوز به ساکنان طراحی شده‌اند. این به معنای پایان دادن به کابین‌های اداری و دفاتر گوشه‌ای شکل و آغاز طراحی‌های جالب دکوراسیون اداری ، کاربر پسند و سرگرم کننده است. این ۱۹ ایده طراحی دکوراسیون اداری تجاری در مجله‌ی مکعب نشان می‌دهد که چطور می‌توان یک محیط اداری «ویژه» ایجاد کرد. محیطی که کارمندان را تشویق کند تا در محل کار حضور یافته و تلاش کنند.

با جدیدترین ایده‌های دکوراسیون اداری تجاری می‌توانید یک محیط اداری ویژه داشته باشید

۱- اتاق‌های کنفرانس چند منظوره

امروزه ملاقات‌های کاری فراتر از نشستن تعدادی افراد بر سر میز مذاکره و انتقال ایده می‌باشد. مجموعه گسترده‌ای از انواع رسانه و افراد با پیشینه‌ها و توانایی‌های مختلف، مفهوم دراز مدت هر چه که یک فضا را مطلوب می‌کند به چالش می‌کشند. بنابراین نیازمند به اتاق‌های کنفرانسی می‌باشند که فراتر از اتاقی ساده برای برگزاری جلسات می‌باشد. این فضای بسیار کاربردی شامل صفحه نمایش، پروژکتور و پانل‌های دیواری عایق است تا جلسات خصوصی را صرف نظر از اینکه چقدر صدای آن بلند است، عایق کاری کند. پانل‌های شیشه‌ای و پنجره‌های بزرگ برای حصول اطمینان از سطح شفافیت برای کسانی که در آن کار می‌کنند. همچنین به آنها اجازه می‌دهد تا با آنچه در فضای بیرون رخ می‌دهد در ارتباط باشند.

 ایده دکوراسیون اداری محل کار

۲- راهکارهای کنترل صدا

دفاتر کار امروزی فضاهای وسیع و بازی دارند که به کارمندان اجازه می‌دهد در صورت نیاز با یکدیگر در ارتباط باشند. با داشتن اتاق‌های بیشتر و پارتیشن اداری کمتر، ضرورت جذب و عایق کاری صدا افزایش می‌یابد. کاشی‌های بافت دار عایق صدا باعث جذب و مستهلک کردن امواج و افزایش کاربری موثر فضاهای باز می‌شوند که در عین حال سبک جدیدی از دکوراسیون اداری به این اتاق‌ها می‌دهند.

۳- محل‌های ملاقات چندگانه

از آنجایی که برخی افراد در سر میزشان بهتر کار می‌کنند، برخی دیگر در فضاهای آرام بازدهی بیشتری دارند. به همین دلیل، اغلب دفاتر کار به سمت فضاهای باز با طراحی‌های سرگرم کننده سوق پیدا کرده است. در این صورت، مکالمات و بحث‌های عادی و روزمره بین کارمندان معمولا در فضای به جز پشت میز آنها اتفاق می‌افتد. تیرهای عایق صدای به کار رفته در سقف باعث می‌شود این مکالمات در فضاهای دیگر شنیده نشود. این تجهیزات باعث می‌شود عایق کاری به نحو احسن انجام شود.

۴- ایستگاه‌های کاری، نه میزهای کاری

در شرکت‌هایی که کارمندان پوشش‌ها و وظایف چندگانه دارند، اغلب کمتر پیش می‌آید که بر سر یک کار و محل ثابت مقید باشند. معمولا به صورت شناور و متحرک در بخش های مختلف دیده می‌شوند. این امر موجب افزایش انعطاف پذیری محیط‌های کار در فضاهای باز کاری می‌شود. علاوه بر این کارمندان در هر مکانی که به آنها نیاز باشد حضور پیدا می‌کنند. به آنها کمک می‌کند انگیزه بالایی برای انجام کارهای واگذار شده به آنها داشته باشند.

ایده دکوراسیون اداری

۵- فضاهای مشترک

برخی شرکت‌ها به جای محدود کردن فضا برای افراد و طراحی اتاق‌های کوچک برای آنها از فضاهای باز مشترک استفاده می کنند. این امر به افزایش ارتباط و همکاری بین نیروهای کار کمک می‌کند. صفحات جذب صدا و پارتیشن اداری نیز موجب ایجاد یک فضای کار مشترک انعطاف‌پذیر می‌شود. این صفحات سطح صدای محیط را کاهش داده و به کارکرد فضای کار می‌افزایند.

۱۹ ایده دکوراسیون اداری محل کار

۶- سالن‌های کاری

با وجود لپ‌تاپ، تلفن همراه و تبلت‌ها دلیلی برای حضور و مقید کردن کارمندان به میزهای آنها باقی نمی‌ماند. اکثر شرکت‌های بزرگ، شروع به ایجاد فضاهایی کرده‌اند که به کارمندان خود اجازه می‌دهند زمانی که کارشان به پایان می‌رسد در آنجا راحت باشند و استراحت کنند.

۱۹ ایده دکوراسیون اداری محل کار

۷- محل‌های کار باز و وسیع

در ادامه دادن شانس کار کردن در فضاهای مورد علاقه کارمندان، بسیاری از شرکت‌ها همچنین در حال حذف مفهوم دیوارها و جداگرهای فضا می‌باشند. همچنین با محدود کردن فضا مقابله می‌کنند. محل‌های کار باز به معنای این است که تمامی کارمندان در یک محیط باز و وسیع کار کرده و یکدیگر را ملاقات می‌کنند. ایده‌های خود را با یکدیگر به اشتراک می‌گذارند و این امر موجب افزایش همکاری بین آنها می‌شود.

۸- طراحی‌های دینامیک (پویا)

بدون حضور دیوارها، دفاتر کار به محل‌هایی متفاوت برای کار می‌باشند. این امر راه را برای طراحی‌های دینامیک باز می‌کند که شامل عرضه و توضیح ماموریت شرکت‌ها می‌شود. این طراحی‌ها جذابیت بالایی داشته و از موارد زیر بهره می‌برد، پانل‌های دیواری آکوستیک که فضاهای باز کاری را کاربر پسند و شیک می‌کنند.

۹- مبلمان نوآورانه

اغلب شرکت‌ها از مبلمانی که مناسب اهداف آنها و متناسب با استفاده آنها می‌باشد استفاده می‌کنند. کمتر شرکتی را خواهید یافت که به استانداردهای مطرح شده در این زمینه بسنده کنند. در این صورت، پانل‌های آکوستیک باعث ایجاد فضای خصوصی می‌شوند و در عین حفظ کاربری چند منظوره آن، باعث افزایش سطح همکاری کارکنان نیز می‌شود.

کلام اخر

در این مقاله، 9 ایده ازبرای طراحی دکوراسیون اداری را مورد بررسی قرار دادیم. در مقالات بعدی به ادامه‌ی این مبحث می‌پردازیم. گروه طراحی دکوراسیون داخلی مکعب با تیمی حرفه ای، همراه و مشاور شما برای طراحی چشم‌نواز و کاربردی مبلمان اداری خواهد بود. کلیه محصولات طراحی و ساخته شده توسط این تیم از کیفیت بالایی برخوردارند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها